×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. decembris, 2017
Drukāt

Krievija atsakās no savas pilsones: Latvijai viņas uzturēšana slimnīcā izmaksājusi jau 25 00 eiro (45)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Janvārī apritēs divi gadi, kopš Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs kļuvis par Ļubovas mājām, jo nav neviena, kas palīdzētu viņai nokļūt savās īstajās mājās Krievijā. Arī Krievijas vēstniecība atrakstās, ka nevarot palīdzēt.

Krievijas pilsone Ļubova joprojām netiek uz dzimtajām mājām un jau gandrīz divus gadus atrodas Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC). Viņa nosūtījusi vēstuli Krievijas vēstniecībai Latvijā, kurā lūgusi palīdzēt nokļūt mājās. Taču vēstniecība atbildējusi, ka kompetentas iestādes Krievijas Federācijā veikušas pārbaudes un neesot atrastas nekādas liecības Ļubovas piederībai, lai ļautu viņai noteikt Krievijas pilsonību.

“Latvijas Avīze” jau vēstījusi par šo septiņdesmitgadīgo sievieti, kura 90. gadu sākumā ieradās Rīgā pie draudzenes un pazaudēja atmiņu. Viņa nonāca Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā, kur veselības stāvoklis ir krietni uzlabojies, un ārsti uzskata, ka pacientei jau sen bija laiks posties mājup, jo viņas gulta ir nepieciešama citiem akūti slimiem cilvēkiem. Taču nelaime tā, ka Ļubovai pazudusi Krievijā izdotā pase un viņa netiek uz savu Beļarskas ciemu, kas atrodas netālu no Kazaņas un kur sievieti gaida māsa. Diemžēl abi viņas brāļi jau devušies mūžībā.

 

Ušakova iesaistīšanās nedod rezultātu

RPNC vadība ir lūgusi palīdzību ne tikai Valsts policijai, kas identificēja sievietes personību, bet arī Valsts robežsardzei, Tiesībsarga birojam un Labklājības ministrijai.

Līdz brīdim, kad Ļubova saņēma vēstuli no Krievijas vēstniecības, virmoja cerība, ka viņa tomēr nokļūs mājās, jo RPNC lūgumam palīdzēt rast risinājumu bija atsaucies Rīgas pilsētas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Aprīlī viņš devās darba vizītē uz Kazaņu, kas atrodas netālu no Ļubovas dzimtā ciema. Slimnīcas vadība pirms vizītes pat aizsūtīja vēstuli Ušakovam ar informāciju, kas nepieciešama, lai Krievijā varētu atrast Ļubovas dzīvesvietas pieraksta kartīti, kas palīdzētu sarunās par sievietes pārvešanu uz Beļarskas ciemu. Taču tālākā virzība tā arī nav sekojusi.

“Valsts robežsardze slimnīcā bija vismaz trīs reizes, runājās ar Ļubovu, izpildīja anketas un deva kārtējo reizi cerību, šoreiz – septembrī,” stāsta RPNC vecākā juriste Indira Ozola.

Nākamā gada janvārī apritēs divi gadi, kopš Ļubova atrodas RPNC. “Ja ņem vērā, ka viens pacients mūsu slimnīcā ārstējas aptuveni mēnesi, tad divos gados Ļubovas vietā varētu uzņemt 20 – 24 pacientus,” secina juriste. Ārstniecības iestādes noteiktā cena par vienu gultas dienu pacientam, kuram sniegto veselības pakalpojumu apmaksa netiek segta no valsts budžeta, ir 37,54 eiro, tātad par šiem gandrīz diviem gadiem rēķins būtu jau ap 25 tūkstošiem eiro.

 

Ceļā uz bezpavalstnieka statusu

RPNC vadība vērsusies pēc padoma pie tiesībsarga Jura Jansona. Tiesībsarga birojs oktobrī ir lūdzis Valsts robežsardzi steidzami informēt biroju, vai tās struktūra – Atgriešanas un patvērumu meklētāju dienests –, ņemot vērā pacientes statusu Latvijā, ir vērtējis iespēju steidzami viņu pārvest no ārstniecības iestādes uz kādu citu vietu. Pagaidām atbilde neesot saņemta.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) vecākā referente Ieva Ostrovska pastāstīja, ka patlaban tiekot izvērtēts, vai Ļubovai var piešķirt bezpavalstnieka statusu. Bezpavalstniekam vismaz ir pase, tad persona uz kaut ko var cerēt. PMLP esot jāsameklē dokumenti, kas nepieciešami šāda statusa piešķiršanai. Ostrovska teica, ka tas nebūšot viegli. Lēmums esot jāpieņem gada laikā. Ja neizdosies, tad Ļubova slimnīcā varēs gulēt līdz savai pēdējai dzīves stundiņai…

 

Slimnīcā nav jābūt

Slimnīcas vadība aizsūtījusi vēstuli arī Labklājības ministrijai, jo cer, ka pro­blēma kaut kad tomēr atrisināsies – pacientei tiks piešķirts bezpavalstnieka statuss un izsniegts personu apliecinošs dokuments. Tad radīsies jautājums, uz kuru sociālo centru viņu pārvietot, ja Krievija neņems pretī. Taču bezpavalstnieks, ja vien nav maksātspējīgs, saskaņā ar normatīvo regulējumu var cerēt vienīgi uz vietu patversmē vai nakts­patversmē. Ļubovas rīcībā nav ne centa, bet vecuma un veselības stāvokļa dēļ viņas izdzīvošana bez pastāvīgas izmitināšanas un aprūpes nav iedomājama.

“Tas ir briesmīgi, piederīgie gaida, slimniece grib uz savu dzimteni. Turklāt jāņem vērā, ka slimnīcai ir radīti finansiāli zaudējumi. Kamēr nav dokumentu, arī invaliditāti viņai nevar piešķirt, bet tā pacientei jau sen pienākas,” saka Psihiatriskās palīdzības dienesta stacionāra virsārste Lūcija Arāja. Pacientei ārstēšana vairs nav nepieciešama, Ļubovai tiek sniegta tikai sociālā aprūpe ar trīsreizēju ēdināšanu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Kā tad Puķins šito pieļauj?

 2. Ja viņu izliks no slimnīcas, roğina uzreiz būs klāt – ar sižetiem TV par fašistu briesmu darbiem.

 3. krievija vienmēr uzspļauj saviem cilvēkiem, ja nevar nogalināt

 4. Tas ir sīkums – viena tantiņa un 25 000 eiro. Cik Latvijā ir tūkstoši 55 gadīgu un nedaudz vecāku Krievijas pensionāru , kuru IIN no savas pensijas nemaksā, saņem mazas pensijas un kā maznodrošinātas personas vēl sociālos pabalstus, un tagad arī Latvijas valsts viņiem nodrošinās bezmaksas medicīnu, saviem pilsoņiem, arī gados daudz vecākiem 3. grupas invalīdiem to nenodrošinot

 5. Ruskije svojih nebrosajut!!! Ha-ha-ha!!!

 6. Vajag izmest to veceni uz ielas un miers, lai dzīvo kā bomzene.
  Nesaprotu, kāpēc latviešu pensionārus mēdz slimnīcas pat naktī uz ielas izlikt, bet te kādu Krievijas bomzeni gadiem auklē?
  Uz ielas un miers!!!
  Vai kādam jāpalīdz, ja psihiatriem nav dūšas?

 7. Jā, kur ir visi tie krievu brēcēji, kad reāli jāpalīdz vienai jukušai večiņai tik līdz viņas dzimtajām vietām? Kur, piemēram, Žirinovskis?

 8. Šeit tādu ir tūkstošiem. Ar ko šitā atšķiras no pārējiem?

 9. Uzreiz nepiefiksēju, dzīvoja 27 gadus . Kā ? Kur pensija? Kaut kas neštimmējas !

 10. Bet vai bērnu viņai nav ? Saprotu, gribas tikties ar radiem Bet cik prātīgi,tādā vecumā vienai bez pavadoņa doties tādā tālā ceļā un vēl uz svešu valsti.

 11. Nu gan paradokss,kur tad Krievijas vēstniecība,tai nav jāiesaistās? Tas jau gan ir par daudz,cilvēks grib braukt uz mājām,un netiek! Kaut kas nedzirdēts,aizveduši tad tik tiešām būtu sociālie darbinieki uz Krievijas vēstniecību,un lai viņi tiek galā ar to cilvēku.Un kur tad ir Ždanoka ar savu komandu,kad neaizstāv savu tautieti?

 12. ………… Ušaks varēja paņemt viņu pie sevis , kāmēr jautājums atrisinās ………….. .

 13. Kas tad nu ,Krievija tā cīnās par savu tautiešu tiesībām ,bet še tev,nav vajadzīga sirmā māmuļa.

 14. pa šiem gadiem arī pensija viņai krievijā droši vien sakrājusies…

  • …nesaprotu,kur problēma?-aizvest no slimnīcas tieši uz Krievijas vēstniecību,ar izrakstu no slimības vēstures un piestādot rēķinu par Krievijas pilsones uzturēsanu slimnīcā. Ja būtu citas valsts piederīgais,tas noteikti tā arī tiktu risināts.

 15. Neapskaužama situācija

 16. Krievija atsakās no sava pilsoņa .Tas ka tā ir sūdu bedre es zināju,bet ka atsakās no saviem pilsoņiem ??? Vajag viņu ielikt slimnīcā,tur ātri aizies uz to saulīti.Nomirs ar sirds nespēju vai vēzi.Daudzi jau Latvieši tā ir devušies Dieva mierā,un galvenais nevar pierādīt vai tas tīšām tā ir izdarīts ka aiziet,vai dabiskā ceļā slimība ir iegūta slimība.Okupantiem un ebrejiem viņa šeit nes peļņu,patukšojot Latviešiem maciņus.

 17. Vai neesat mēģinājuši piesaistīt tādu raidījumu,kā “Gaidi mani” (Ždi menj)?

 18. Ir taču raidījums ,,Žģi meņā”{Gaidi mani].Var pazinot uz to.Latvijā arī ir ši raidījuma koordinators

 19. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Krievija ir arī atteikusies no apmēram 700 000 krievruņu okupantu un kolonistu, kuri pēc 1991.gada, kad latvieši no savas zemes izdzina PSRS okupācijas varu, ir palikuši Latvijā. PSRSu dibināja Krievija un Krievija ir PSRS mantiniece – tāpēc Krievijai ir pienākums savākt okupantus, ko PSRS iepludināja okupētajās zemēs.
  Krievija, aizvāc no Latvijas visus okupantus un kolonistus, un šo noziedznieku pēctečus!

 20. pat ušakovs nevar palīdzēt? nu gan ir pakaļā?:)))))))))

 21. Mājās grūti tikt, ja piemetas viens vadātājs, bet ja divi…Tad divtik grūti.

 22. Interesanti. Tad viņa reizē pazaudēja gan atmiņu gan pasi. Bez pases jau ciemos ar nevar braukt uz Krieviju. Bet ja brauktu vispirms uz Ukrainu un tad uz Krieviju.ja tur bezvīzu režīms. Un mājās tak vajadzētu būt kādai dzimšanas apliecībai. Kāpēc māsa to nevar atvest. Daudzi tak pazaude pases. Nu jauns cilvēks jau kaut ki izdomātu. Pat. Pa pasty var dokumentys atsūtīt nav nemaz jābrauc.

 23. Ja rīkotos pēc krievijas masu dezinformācijas līdzekļu ,RT,Sputņik u.c.parauga,te varētu”iesist”nelielu politisku kapitālu,palaižot šo ziņu pasaules medijos.
  Sevišķi tagad,kad pasaulē sāk atvērties acis uz skrandu impērijas patieso būtību.

 24. tak.lai.dzivo.tantuks.musejiem.ka.tik.kadu.izmest.uz.ielas

 25. Atbrauca 90.tajos gados .Cik gadu tad vina te dzivo ,nu ne jau 2 gadus,jeb man matematika klibo.

 26. bet melsa taču, ka Pu†lers dodot pilsonību visiem, kas dzimuši Padumjo Savienībā! fufelis?

  • OK, tantuks pašitējis dukumentus, bet 100%, ka runā tikai krieviski un tādi tantuki var būt dzimuši tikai Padumjo Savienībā!

 27. Lai Lavrovs parupejas,visu laiku cepas par krievvalodigiem,par to tiesibam,kur nu tagad pazudis tas dirsejs

 28. Diez vai krievu avīzēs par to rakstīs.Kur tagad Ždanoka,Pliners,Ušakovs u.c.saucamie krievu aizstāvji?

 29. krievu nevienam un nekur nevajadzēs

 30. Padomju laikos humoristi jokoja: “Bez bumažki ti bukaška, a s bumažkoi- čelovek!” Vai tad šajā jomā ir kas mainījies?! Cilvēks nav nekas,- galvenais ir prast atrakstīties no problēmas, atkratīties no cilvēks… Lai raksta Es Cilvēktiesību speciālistiem, – varbūt vismaz viņas dzimtenei Krievijai paliks kauns, ka pa pasaules medijiem izskanēs, cik ļoti šī valsts par saviem pilsoņiem rūpējas…

 31. Viens vecs, slims tantuks vienā rāvienā norāva cēlās maskas no uzpūtīgajiem Krievijas pilsoņu tiesību aizsargu ģīmjiem! Te nav nekādu “globālu” jautājumu, par kuriem cepoties, var rāpties augstās tribīnēs. Ir krievu večiņa, kura divus gadus dzīvo “rasistiskaā” Latvijā, saņemot no šīs “krieviem naidīgās” valsts visu dzīvošanai nepieciešamo, un grib mājās, uz savu dzimteni Krieviju! Un kas – čuš! Tantukam vajadzetu uztaisīt akciju – doties ar gultiņu pie Krievijas vēstniecības. Tad varbūt varētu piesaistīt mediju uzmanību un kādam varbūt liktu sarosīties.

 32. Tā ir Krivija! Viņai slimi cilvēki nav vajadzīgi.Ja viņa paceltu balsi,ka tiek diskrimitēta, kā to dara liela daļa Latvijā dzīvojošie,kaut gan viņi dzīvo daudz labāk kā liela daļa latviešu,tad gan Krievijas valdība paceltu balsi. Kauns Krievijai 

 33. A ko tantukam žēloties. ir pajumt un vēl baro.
  Nesaprotu, kā var būt, ka mūsu pilsoņus valsts brīzīem bez žēlastības izmet uz ielas, bet citos gadījumos baro un silda vairāku gadu garumā. Viens mēnesis ir pāri tūkstotim, kas daļai pensionāru ir gada pensija!

 34. par shiem 25000. vareeja tantuku visaados veidos aizvwst maajaas. legaali nelegaali utt. 🙂

 35. Nu, tiešām neviens nevar palīdzēt, sameklēt to viņas māsu, iedot drusku tai naudiņu vai kopā aizbraukt uz Maskavu vēlreiz pasūdzēties? Nu, Urbanovič, kaut Tu, lepnam džipam taču naudas pietiek?! Būtu vismaz 1 labs darbs izdarīts – cilvēkam taču liela nelaimu un uz Dzimteni vajag!

Draugiem Facebook Twitter Google+