×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Krievija “uzbrūk” Zviedrijai, Polijai un Baltijai (18)

Foto - ITAR-TASS/ScanpixFoto - ITAR-TASS/Scanpix

Dažas dienas pirms pagājušās nedēļas nogalē Latvijā, Igaunijā un Polijā sākās NATO Reaģēšanas spēku militārās mācības “Steadfast Jazz”, piecas Krievijas kara lidmašīnas atveidojušas uzbrukumu Zviedrijai, Polijai un Baltijas valstīm. Par to, atsaucoties uz Zviedrijas parlamenta aizsardzības komitejas priekšsēdētāja Pētera Hultkvista sacīto, informējis zviedru laikraksts “Svenska Dagbladet”.

Signāls Zviedrijai


Krievijas kara lidmašīnu, tostarp divu stratēģisko bumbvedēju “TU-22”, manevri notika 28. oktobra agrā rītā starptautiskajā gaisa telpā virs Baltijas jūras. Manevri ilga divas stundas, un tiem līdzi sekoja arī divi zviedru “JAS” modeļa iznīcinātāji, kuri gaisā pacēlās pēc tam, kad Zviedrijas bruņotie spēki savos radaros bija pamanījuši Krievijas kaujas lidmašīnu tuvošanos no Somu līča puses. “Es domāju, ka manevru mērķis bija pārbaudīt stratēģiskos bumbvedējus un to spējas īstenot dažādu veidu uzbrukumus. Vienlaikus nevar izslēgt, ka Krievija šādi vēlējās demonstrēt savu klātbūtni Baltijas jūras reģionā,” Zviedrijas laikrakstam “Svenska Dagbladet” sacīja valsts bruņoto spēku komandieris Anderss Pērsons.

Zviedrijas laikraksta “Svenska Dagbladet” aizsardzības un drošības jautājumu eksperts Mikaels Holmstrēms sarunā ar “Latvijas Avīzi” pastāstīja, ka Zviedrijas politisko un militāro aprindu saietos Krievijas spēka demonstrēšanas izvērtēšana ieņem aizvien lielāku lomu. Aizsardzības nozares amatpersonas uzstāj, lai aizsardzībai tiktu atvēlēts vairāk naudas. “Zviedrijas valdība šī jautājuma dēļ jūtas ļoti neērti. Tā izpelnījusies kritiku arī no militārajām aprindām, jo Krievijas muskuļu demonstrēšanai nav pievērsta pietiekama uzmanība,” skaidroja Holmstrēms. Viņaprāt, īsi pirms “Steadfast Jazz” militārajām mācībām notikušie Krievijas kara lidmašīnu manevri uzskatāmi arī par politisku signālu Stokholmai. “Zviedrija pirmo reizi tās vēsturē piedalās NATO Reaģēšanas spēku militārajās mācībās. Tāpēc domāju, ka ar šādiem manevriem krievi grib parādīt, ka arī viņi ir spējīgi demonstrēt savus muskuļus,” skaidroja zviedru militārais eksperts.

Saglabās modrību


Pēdējos mēnešos Krievijas kara lidmašīnas veikušas vairākas provokatīvas mācību operācijas netālu no Zviedrijas un Baltijas valstu gaisa telpām. Oktobra sākumā Zviedrijai pietuvojās Krievijas iznīcinātājs “Su-34”. Savukārt pavasarī – īsi pirms Lieldienām – divi krievu iznīcinātāji un četras citas kara lidmašīnas atveidoja uzbrukumu Stokholmai un valsts dienvidu apgabaliem. Toreiz Zviedrijas bruņotie spēki nespēja laikus noreaģēt uz Krievijas gaisa spēku manevriem, un, lai tos uzraudzītu, gaisā pacēlās Dānijas kara lidmašīnas.

Zviedrijas parlamenta aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Hultkvists laikrakstam “Svenska Dagbladet” sacījis, ka Krievijas pēdējā laika manevri jāuztver ar vislielāko nopietnību. “Krievija stiprina savas militārās spējas un kļūst agresīvāka. Zviedrijai ar to jārēķinās, plānojot mūsu aizsardzības politiku,” skaidroja Hultkvists, kurš pārstāv Zviedrijas Sociāldemokrātisko partiju.

Tikmēr Zviedrijas aizsardzības ministre Karina Enstrēma valsts medijiem norādījusi, ka Krievijas kara lidmašīnu manevri noritējuši starptautiskajā gaisa telpā. “Kaut arī Krievija kļuvusi aktīvāka, tai ir tiesības veikt militāras mācības. Šajā ziņā nav fiksēti pārkāpumi,” sacīja Enstrēma. Turklāt Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu viņai jau vasarā esot sacījis, ka Krievija starptautiskajā gaisa telpā virs Baltijas jūras veiks “dažas mācības”.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. jus esat pa visam pa viam garamm !!!!!!!!!!!!

 2. A, kas mums krievija! pa vidu vēl somi, latvieši, igauņi,lai tie arī cīnās. un jūra arī vēl ir.

 3. Krievija vēsturiski nav uzbrukusi un iekarojusi nevienu valsti. Raksta autors ir ēdis sēnes. Atliek vien piebilst, ka Krievija uzmetusi atombumbas uz 2 Japānas pilsētām un II Pasaules karā uzvaru izcīnīja ASV.

  • somija,polija – taas nav valstis? latvija ,lietuva,igaunija, sēnes ēdis esi tu!

  • maini sēnes- jūtamas sekas. Man arī tā bija, kad pieradu pie vienas zortes.Visa krievijas vēsture ir viena liela aneksija- pat padomju vēstures grāmatās nekādi nespēja noslēpt to faktu, ka no mazās kijevas kņazistes nez no kā izauga tautu cietums- cariskā impērija. Īstenība esot vēl skaudrāka, tā aprakstīta vikingu hronikās par vikingu Olafu un tā saformēto karaspēku no slāvu izcelsmes vergiem, ar kuru palīdzību tas meklēja ūdens ceļus no ziemeļiem uz dienvidiem. Laikam 7 gs mūsu ērā, kad šie parādījās baltu apdzīvotajā areālā, kas stiepās vēl tālu aiz moskvas un možaiskas(seni baltu vietvārdi)Visa krievu vēstunieku uzturētā tēma par tatāru jūgu ir falša jau saknē, jo tieši slāvi spiedās uz dienvidiem- uz Volgas pusi- apgūstot teritoriju,kuru viduslaikos pirmajās britu kartēs apzīmēja ar Great tataria. Sībīrajas iekarošana- pavisam nesenā pagātnē, tāpat kā Polijas pirmā sadalīšana un Livonijas iekļaušana impērijā.Kaukāzs,Krima, Vidusāzija- aŗī Kēnisberga. Jā- starp citu- 2.pasaules karu uzvarēja sabiedrotie un amerikāņu karš ar japāņiem Klusajā okeānā jau no 1941 gada deva iespēju PSRS cīnīties vienā frontē. Mēs zinām padomju propogandas spiediena dēļ, ka karš ir biis tikai PSRS- vācijas frontē- nē- tikpat nežēlīgs karš bija Klusā okeāna piekrastēs un salās, Ķīnā,Āfrikā u. c. Un vēl- amerkāņi atombumbas uzmeta uzmeta -tiesa gan- jau uzvarētam pretiniekam, taču sovjeti savējo pirmo izmēģināja uz saviem iedzīvotājiem- nomaini sēnes un pameklē netā par sovjetu kodolizmēģinājumiem

 4. Netīšām notriekt – kļūme palaišanas iekārtā.

 5. Krievi grib piedalīties 18.novembra pareādē. Tikdaudz brāļu skatītāju, ka sagaidītu kā 41.gadā ar puķēm un ovācijām.

 6. Dažas dienas pirms pagājušās nedēļas nogalē …
  tā tikai anglis var uzrakstīt.

 7. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Lai tā krievija, Ļaunuma impērija, iet d.i.r.t ,nospļauties uz tiem bijušiem okupantiem.

 8. patiešām, vai tas nav liekulīgi, kad šeit aljansa mācībam aplaudē, bet līdzīgas aizrobežas aktivitātes uzreiz tiek sauktas par agresiju?
  kurš grib mieru, no tā arī sāk…

 9. baltija nau attaisnojusi krievijas davato neatkaribu baltijai domadama ka baltija bus miera zona-neitrala no militariem-blokiem bet baltija ieskreja-nato….. vispar latvija sagrava savas-bankas-jau valutu zaudes ari neatkaribu…..ka lai krievija uzvedas pret baltiju ka miera stabilu zonu ka marse nato armija pa baltiju…..

  • Ar līmes ostīšanu nevajag aizrauties, smadzenes atmiekšķēsies. To var labi redzēt Ķengaragā.

  • Krievija ir biezhi iebrukusi Baltijaa, Livonijaa. Peec lielaa Ziemelju kara Sheremeetjevs zinjoja caram, ka no robezhas liidz pat juurai vairs nedzied neviens gailis un Jaanja briesmiigaa laikaa,peec krievu iebrukumiem cilveeki runaaja par “sumpurnjiem”, jo nevareeja iedomaaties, ka cilveeki taadus darbus straadaa. Jaunaako laiku veesturi es nepiemineeshu.

 10. Nu, viss skaidrs- Zviedri nevarāja laikus noreaģēt un tagad Zviedrijas dienvidu nav 🙂 Re, kur Krievi parādīja, ka arī ar 5 likmašīnām var NATO šveikus nolikt uz ceļiem. Nē- es nepriecājos par to- tāda ir realitāte.

 11. Tik ilgi izlocīsies,manevrēs zviedri un citi krievu “drugi”, kamēr iedrošinās tos barbarus uzbrukt un tad beidzot NATO tos varēs sasist lupatu lēveros,lai nekad vairs tie savas kremļa čūsku galvas nepaceltu

Draugiem Facebook Twitter Google+