×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Krievijas parlamenta apakšnams aizliedz smēķēšanu sabiedriskās vietās

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas parlamenta apakšpalāta – Valsts dome – trešajā un galīgajā lasījumā pieņēmusi likumprojektu par smēķēšanas aizliegumu sabiedriskajās vietās.

Likumprojekts Valsts domē tika pieņemts, 441 deputātam balsojot “par” un vienam “pret”. Kremlis smēķēšanu atzinis par vienu no smagākajām veselības problēmām. Valstī, kur smēķē 40 procenti pieaugušo, smēķēšanas izraisītu veselības problēmu rezultātā ik gadu mirst 400 tūkstoši cilvēku. Likumprojekts vēl jāapstiprina augšpalātā – Federācijas padomē -, un tas ir jāparaksta prezidentam Vladimiram Putinam. Paredzams, ka likums stāsies spēkā 1. jūnijā.

Likumprojektā strikti smēķēšanas aizlieguma nosacījumi attiecināti uz vairumu sabiedrisko vietu – skolām, medicīnas un sporta centriem, pludmalēm, pasažieru vilcieniem un kuģiem. Ap dzelzceļa un metro staciju ieejām, kas parasti ir biezos cigarešu dūmos, noteikts perimetrs, kurā smēķēšana aizliegta. Arī restorānos, kafejnīcās un viesnīcās smēķēšana aizliegta.

Likumprojektā noteikti jauni tabakas tirdzniecības nosacījumi. Tabakas tirdzniecība aizliegta mazos kioskos, noteikta minimālā cena vienai paciņai. Patlaban cigarešu paciņa var maksāt pat vien 75 santīmus, tās tiek tirgotas it visur un bieži vien pārdotas arī pusaudžiem. Tabakas ražotāji turpmāk nevarēs sponsorēt sporta, kultūras un izglītības pasākumus, veikalu plauktos cigarešu iepakojumam ir jābūt aizklātam, teikts likumprojektā.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs pērn oktobrī pauda apņemšanos uz pusi samazināt smēķētāju skaitu valstī. Vienlaikus viņš pauda nožēlu, ka valsts deviņdesmito gadu sākumā nav stingri nostājusies pret lielajām tabakas korporācijām un tā rezultātā Krievija ir kļuvusi par pasaules otru lielāko tabakas tirgu uzreiz aiz Ķīnas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+