×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

Krievijas policija izklīdina nesankcionētu geju praidu

praids3

Krievijas policija svētdien, 27.maijā, izdzenāja nesankcionētu geju praidu Maskavā, arestējot homoseksuālos aktīvistus un pretgeju protestētājus.

Maskavas dome bija aizliegusi 27.maijā iecerēto geju praidu, taču bariņš aktīvistu svētdien ieradās pie Maskavas domes, taču protests ātri tika izklīdināts. Kā norādīja Maskavas policija, viņu darbības mērķis bija novērst sadursmes starp geju tiesību aktīvistiem un viņu homofobiskajiem pretiniekiem, kas bieži ierodas uz geju tiesību pasākumiem Krievijā.

“Par dažādiem likuma pārkāpumiem apcietinātas aptuveni 40 personas no abām nometnēm,” teikts Maskavas policijas paziņojumā.

Kā, pamatojot lēmumu nesankcionēt geju praidu, skaidroja par drošības jautājumiem atbildīgā domes amatpersona Vasilijs Oļeiņiks, homoseksuāļu tiesību aktīvistu gājiens “sabiedrībā raisītu negatīvu reakciju”. Turklāt sabiedrība šo gājienu uzskatītu par “provokāciju, kas nodara morālu kaitējumu bērniem un pusaudžiem”, brīdināja amatpersona.

Praida organizatori bija lūguši atļauju rīkot gājienu, kurā piedalītos līdz 1000 dalībnieku, un pēcāk arī mītiņu Revolūcijas laukumā, kas atrodas netālu no Kremļa. Pēdējo septiņu gadu laikā šī ir jau septītā reize, kad Maskavā aizliegts praids.

Tādēļ homoseksuāļu tiesību aktīvisti iepriekš bijuši spiesti rīkot nesankcionētus pasākumus, kuru dalībniekus izdzenāja policija un kuros nereti pieredzēti homofobiski noskaņotu protestētāju uzbrukumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+