×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Krievu bandīti Londonā guvuši peļņu no Latvijas prostitūtām

LETA/AFPLETA/AFP

Lielbritānijas policija otrdien izjaukusi krievu mafijas grupējumu, kas no kāda dzīvokļu bloka Londonas rietumos vadīja prostitūcijas un cilvēku kontrabandas tīklu, vēsta laikraksts “London Evening Standard”.

Policija veica kratīšanas 13 adresēs un atbrīvoja deviņas sievietes no Krievijas, Bulgārijas un Latvijas, kas ievestas Lielbritānijā un piespiestas nodarboties ar prostitūciju.

Arestēti seši aizdomās turamie, tostarp četri Krievijas pilsoņi, no kuriem trīs Lielbritānijā uzturējās nelegāli.

Skotlendjarda Cilvēku kontrabandas un prostitūcijas apkarošanas vienība pie šīs operācijas sagatavošanas strādāja 12 nedēļas, kuru laikā slepeni novēroja grupējumu aktivitātes.

Krievu mafijas grupējums vadīja ļoti organizētu un sarežģītu bordeļu tīklu. Sievietes tika savervētas Austrumeiropā, solot viņām darbu Londonas viesnīcās un citviet apkalpojošā sfērā. Bet, pēc ierašanās Lielbritānijā, viņas tika piespiestas nodarboties ar prostitūciju. Sievietēm tika draudēts, ka atteikšanās gadījumā cietīs viņu ģimenes dzimtenē.

Krievu mafijas grupējuma “biznesa” centrs bija kāds deviņu dzīvokļu bloks Londonas rietumos. Katrā no dzīvokļiem bija izmitināta viena sieviete, kas piespiedu kārtā strādāja grupējuma labā.

Policijas aplēses liecina, ka grupējums dienā ar šiem dzīvokļiem nopelnījis līdz pat 20 000 mārciņu (16 560 latu).

Detektīvi otrdien diviem aizdomās turamajiem konfiscēja 75 000 mārciņu skaidrā naudā.

Grupējumu vadīja kāda 44 gadus veca krieviete, kas tika arestēta kādā luksusa dzīvoklī Londonas Čelsijas rajonā.

“Šī operācija daļēji ir rezultāts upuru drosmei atklāt pāridarījumus, ko viņi izcietuši. Es aicinu arī citus kontrabandas upurus piezvanīt uz mūsu uzticības telefonu, kur tulki un īpaši apmācīti darbinieki gaida viņu zvanu,” norādīja Skotlendjarda Cilvēku kontrabandas un prostitūcijas apkarošanas vienības inspektors Kevins Hailands.

Šī ir pirmā operācija, ko Lielbritānijas policija veikusi Eiropas Komisijas (EK) daļēji finansētā projekta ” European Communities Against Trafficking” (ECAT) gaitā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+