×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Ksenija Andrijanova: Pēc bērnības pieredzes par Dobeles traģēdiju (64)

Foto Facebook/Privātais arhīvsFoto Facebook/Privātais arhīvs

Man ir piecas lietas, ko vēlos pateikt par traģēdiju Dobelē. Nē, šī nebūs nekāda zinātniski pierādīta informācija. Nebūs arī viedoklis ar pretenzijām uz absolūto taisnību. Šī būs pieredze: savu bērnību es pavadīju kopmītņu tipa sociālajā mājā Bolderājā, kur teju katra diena bija “Degpunktā” sižeta vērta. Es dzīvoju kopā ar alkoholiķiem, narkomāniem, noziedzniekiem, augu kopā ar viņu bērniem un ar panaivu bērna attieksmi uzsūcu sevī to dzīves pieredzi, kas ļauj dzīvot šādā vidē un saglabāt sevi vienā vesela gabalā.

1.Kāpēc kaimiņi nedzirdēja raudošos bērnus?
Dzīvojot vidē, kur konflikti ir nevis ekskluzīvs pasākums pāris reizes gadā, bet ikdiena, tu absolūti notrulinies pret trokšņiem, lamām un asarām. Mans kaimiņš sita sievu. Sita tā, ka varēja dzirdēt, kā viņa ar savu galvu taranē sienu. Policija brauca, pakratīja ar pirkstu, un viss turpinājās. Un atkal brauca – un atkal viss turpinājās. Ātri vien saprata, ka instances nevar izdarīt neko, ja sieviete pati ir ar mieru to paciest. Policiju vairs neviens nesauca. Es vienkārši pagriezu multenes skaļāk, lai to nedzirdētu. Ar laiku es pārstāju dzirdēt.

Tur neuztraucas par skaņām – tur uztraucās par klusumu. Lūk, kas tiešām var nozīmēt, ka ir noticis kaut kas nelāgs.

2.Kāpēc neviens neiejaucās, vai tiešām visi ir tik vienaldzīgi?
Ja tu iejaucies, tu esi nākamais. Ir viegli būt varonim, sēžot izremontētā dzīvoklīti un mieriņā dzerot kakao ar maršmeloviem. Ir viegli būt varonim, iejaucoties konfliktā uz ielas – tu aiziesi prom un vairs nekad šos cilvēkus neredzēsi. Bet, ja tu pats esi tur iekšā un izsauc sociālo dienestu – tu esi stukačs. Tevi sagaidīs tumšā stūrī, sabojās tavas mantas un ieliks sūdu tavās čībās. Tāpēc tu mimikrē. Esi kā citi, slēpjot to, ka tev ir mazliet vairāk naudas un pavisam normāla ģimene.

Un tad tu notrulinies. Tu ej garām tā, it kā nekas nebūtu noticis. Tevī vairs nav tās durstošās sajūtas, ka vajag skriet, palīdzēt, saukt un bļaut. Es esmu skatījusies, kā pusaudzi piekauj līdz pusnāvei. Es pagāju garām, galvā cilājot tēva pamācības par to, kur vajag sist, ja vajag atkauties.

3.Kāpēc iestādes neko nedara?
Sociālie dienesti medijos saka, ka šis gadījums ir impulss mums visiem. Labrīt. Ko tik neteiksi, kad jāsaglabā publiskais tēls. Iestādes ir bezspēcīgas, ja cilvēki paši neko nevēlas mainīt.

Iestādes nevar dot svaigu startu cilvēka dzīvei un apziņai. Vienu lietu es gan ieteiktu – iestādes varētu dalīt bezmaksas kontracepciju – lai cieš tikai paši nelabvēlīgā vidē dzīvojošie pieaugušie, nevis viņu bērni. Jo bērnu atražošana tur brīžiem ir kaķu līmenī – tā vienkārši notiek. Dažreiz gan notiek tāpēc, ka vajag pabalstu, ko nodzert. Sarunas vajag, un bezmaksas kontracepciju ar cerību, ka šajā pasaulē nenāks cilvēks, ko šī pasaule sajās.

4.Kur skatās bāriņtiesa?
Es nezinu, kur skatās, bet zinu, ka brīžiem skatās gan. Diemžēl nelabvēlīgas ģimenes brīžiem ir tik labi aktieri, ka Holivuda nobāl. Dienestu vizītēm gatavojas. Sakārto istabu, aizsmērē zilumus ar tonālo, sataisa nedabīgi jauku balss toni un izrādās – skat, mēs nabagi, bet krietni. Vizītēm jābūt biežām, spontānām un totalitārām – nerespektējot privātumu. Tikai tā var atkost, kas patiesībā notiek.

5.Ko darīt?
Man bail, ka izdarīt nevar neko. Tu nevari būt klāt 24/7. Tu nevari piecelt uz kājām tos, kas vēlas gulēt alkohola komā. Pat nauda nelīdzēs – vispirms nolamās, ka par maz iedeva, tad skries tērēt uz tuvāko točku. Nelabvēlīgas ģimenes bija, ir un būs. Un nevajag teikt, ka līdz tam noved nabadzība. Ja ir nauda cigaretēm, alkoholam un narkotikām – tad viņiem IR nauda, kas iztērējas atbilstoši viņu prioritātēm.

Skumji klausīties skaistas runas par to, ka pēc šīs traģēdijas domāsim, darīsim un risināsim. Labāk padaliet prezervatīvus. Tie ir dārgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (64)

 1. Diez gan tiešš un patiess viedoklis. Sociālajā majā es negribētu dzīvot… Tur ir tik daudz negācīju, ka pietiks visam mūžiņam.
  Cieņā, Skolnieciņš

 2. nu gan par ko runāt, vairs labu cilvēku nav? tikai lopi?


 3. “Kas arī bija jāpierāda!”, kā ir sacīts – šajā MUĻĶU un totāli nozombētu LUMPEŅU zemē SILES “valsts” parodijā “eurolatvānijā” kārtējo reizi LIKUMS ir ticis aizstāts ar truli analfabētisku vai pat apzināti klaji PRETLIKUMĪGU “revolucionāro pārliecību”.
  .
  Patiesībā – tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” truli necilvēcīgajās un lopiski alkatīgajās izdarībās ir visvairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības. Pat nesalīdzināmi daudz vairāk par to, ko šādos un taml. gadījumos (arī, t.sk.), iespējams, varētu būt izdarījuši kādi konkrēti personāži (t.sk. arī domājamie likumpārkāpēji u.c. iedomāti “nepareizie sabiedrības locekļi”), kā arī dažādi publiski “fōnā sprediķojoši universāleksperti”.
  .
  Jo – vislielāko un, neapšaubāmi, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu šādās u.c. taml. IT KĀ “sabiedriski jūtīgās” (t.i. – prasti zombējošas / manipulējošas ažiotāžas iniciēšanai un uzturēšanai “aktuālās”) situācijās iesaistītajiem, gan arī šo cilvēku tuviniekiem un jebkuriem citiem “publicitātes objektiem”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos veģetējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”. Vai pat, arvien masveidīgāk – vienkārši jebkuri pašnominēti “viedokļu līderi”, tipiski pseido “intelektuāļi” u.c. taml. klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfani, kas atļaujas / kam tiek atļauts izmantot masmēdekļus kā publisku WC-kolektoru savu privāto iedomāti “morālētiski orientēto pa(u)dumu” regulārai (ie)ķēzīšanai.
  .
  Galvenokārt jau – tie ir dažādi virtuālie “portāli, vortāli, platformas, agregatori” un taml. (DEZ)informāciju atgremojošas w-bedres, kā arī tā dēvētie “audiovizuālie” (TV / radio) “masu (DEZ)informācijas līdzekļi”. Kas, diemžēl, arvien masveidīgāk barojas no “neidentificētu info avotu” (galvenokārt jau – dažāda izdzimuma un institucionālās piederības “atbildīgo amatpersonu”) netīri dzeltenajām “noplūdēm”. Un kuros parazitējošie tā dēvētie “žurnālisti” apzināti un galvenokārt dēļ nožēlojamiem jūdasa grašiem lopiski bradā pa cilvēku dzīvēm kā pa pašu sagānītiem sū#iem – klaji PRETLIKUMĪGI publiski tiražējot JEBKĀDU ar Likumu aizsargātu informāciju par saviem izvēlētajiem “izstrādes objektiem”. Ieskaitot pat JEBKĀDUS iespējamos personas datus, sensitīvu u.c. taml. diskrētu privātu, kā arī citā izpratnē stingri konfidenciālu (t.sk. arī tiesiski procesuālu, valsts noslēpuma, komercnoslēpuma u.c. attiecīgā formātā klasificētu u.t.t.) ar LIKUMU aizsargātu (!!!) informāciju.
  .
  Savukārt, par šādas (u.c. taml. JEBKURAS) ar Likumu aizsargātas informācijas nesankcionētu publiskošanu, kā zināms, ir paredzēta ne tikai visnotaļ nopietna administratīvā un civiltiesiskā atbildība ( Likumdevēja paredzētās soda naudas par šādiem noziegumiem sasniedz vairākus desmitus tūkstošu € apjomu ), bet arī reāla kriminālatbildība ar reāliem kriminālsodiem.

  =======

  Ir taču sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

  Un, arī: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 4. Paldies, autorei! Cilvēkam vienmēr ir izvēļe. Ja kāds čigāns izvēlas bomža dzīvi, tad nevajag vainot kaut kādu tur mistisku sabiedrību.

 5. Kad pie daudzdzīvokļu mājas pagalmā kāds tēvs, neslēpjoties lietoja alkoholu, un līdz vēlai vakara stundai savu bērnu vārdzināja, tad, acīmredzot, kāds no mājas kaimiņiem izsauca policiju. Policija atbrauca, to pa logu redzējām. Nākošajā rītā mēs no mājas netikām ārā, durvju atslēgas caurums bija pieliets ar līmi. Secinājām, ka šis tēvs uz “aizdomu pamata” bija atriebies mums, kaut mēs policiju neizsaucām.

 6. Es Danijaa esmu dzivojusi kopmitnju tipa socealajaa maajaa. Taadaas maajaas ir socealie pedagogi kas pret tevi izturas kaa pret 3-gadiigu bernu un uzstaada visadus kaartiibas noteikumus. Es vinjus neieredzu!!!!!!!!! Bet, ja to pedagogu nebuutu, nez ko kaiminji sastraadaatu. Nu, narkomaniem te neviens neljautu dziivot ar berniem, berni buutu atnjemti.
  Dziivoju arii taadaa kopmiitnju tipa maajaa kur viens Polijas ebrejs iziiree istabas. Istabu vareeja iireet visi kas veelas, bet tur paarsvaraa dziivoja polji un rumaanji kas nesaprot danju valodu, taa ka nevareeju sarunaaties ar kaiminjiem. Es biju prieciiga ka tur nav visaadi tur riebiigi pedagogi, bet man ljoti nepatika ka kaiminji taisiija LJOTI lielu troksni… un nebija neviena soc. darbinjieka kas pateiktu kaiminjiem lai nebljaustaas. Tur bija policija, bet kaapeec bija policija, ko kaiminji sastraadaajushi, to gan nezinu

 7. Ļoti labi pateikts. Neviens dienests, neviena Stambulas konvencija neglābs tos, kas paši negrib glābties. Šai gadījumā savu lomu nospēlēja arī tas, ka cilvēki bija čigānu tautības, bet viņiem neviens īpaši ceļu krustot negrib, jo baidās no noburšanas, lāstiem. Mums jau nav neviena laikraksta, kur nepopularizētu pesteļosanu, pat prezidente publiski pesteļoja. Arī pēc notikušās bērni tiks atdoti radiniekiem un dzīvos tai pašā pilsētā, iespējams, tai pašā mājā. Lai gan pēc šādiem gadījumiem viņus vajadzētu adoptēt uz ārzemēm, kur viņiem nekad nekas nejauši neatgādinātu par notikušo. Radinieki pat no psihologa bērniem ir atteikušies, un dienesti uzskata, ka tas ir ok.
  Pilnīga taisnība ir arī par kontracepciju. Šādās aprindās sieviete ir lopa statusā. Un dzemdē arī kā lops. Katrs nākamais bērns viņu attālina no jebkādas domas pārtraukt vardarbīgo situāciju un aiziet. Nav jau kur iet. Ar bērnu baru. Tāpēc ir svarīgi, lai šiem cilvēkiem būtu pieejama bezzmaksas kontracepcija un bezmaksas aborts. Turklāt sabiedrībai vajadzētu mainīt attieksmi pret abortu. No šausmināšanās un brēkšanas, ka tā ir slepkavība, to vajadzētu atspoguļot kā normālu izvēli. Aborts tomēr ir labāk nekā nomirt pagultē no bada.

  • Vienīgie, par ko šādās situācijās ir jāparūpējās – tie ir bērni ! Un tikai ! Ja pieaugušie ir jau tik truli un degradējušies , tad nekādi dienesti un mītiskā sabiedrība vairs tur nepalīdzēs ! Pieauguša cilvēka vietā NEVIENS CITS NEVAR NEDZ SAGANDĒT , NEDZ IZLABOT VIŅU PAŠU DZĪVI , JA VIŅI PAŠI TO NEGRIB!!! Punkts

   • Piekrītu. Taču attiecībā uz pieaugušajiem margināliem (kurus nekas vairs nespēs labot, jo viņi paši to negrib) ir jādara viss, lai viņi nebojātu dzīvi citiem cilvēkiem. Diemžēl cīnīties ar šo kontingentu ir ļoti grūti un neviens to tā pa īstam pat necenšas darīt. Ne jau tikai sociālajās mājās vien, arī padomju laiku mājās šāda kontingenta netrūkst. Nekādi naudas sodi nelīdzēs, jo viņi tos nemaksās. Bet jāatrod veids, kā viņus ietekmēt! Diemžēl tie, kuriem šie jautājumi būtu jārisina, ir kūtri, jo paši dzīvo elitārās mājās, kur šāda kontingenta nav.

 8. Man paliek slikti. Cik nožēlojams viedoklis, kuru vēl publicē?! Es nekad nepaiešu garām cilvēkam, kuru sit uz ielas. Nepagriezīsu muguru cilvēkam, kas nonācis nelaimē. Man kauns ka Latvijā ir tādi cilvēki.

  • Ir tūkstošiem pritonu, kur arī diemžēl aug bērni. Lūdzu, ej, parādi klasi un iejaucies.

  • Ksenija precīzi ir aprakstījusi šo vidi.Tā tiešām ir. Tikai ikdienā neviens no “vaimanātājiem” tam nepievērš uzmanību. Iedziļinies un tev paliks 3kārt sliktāk.

 9. Rakstīts tieši tā,kā ir.Daudziem tas var nepatikt,bet tā nu ir.Esmu bērnībā ko līdzīgu piedzīvojusi.Policija savu darbu sāk tad,kad ir uzrakstīta sūdzība.Bet kurš to rakstīs,kurš gribēs būt “stukačs”.Neviens.Jo negrib sevi arī pakļaut briesmām.Policija pati uz aizdomu pamata nedarīs neko.Likumi?

 10. varas trolle tā meiča ? Atbildēt

  Propogandējam valsti ,kur ziņot policijai ir bīstamakā nodarbošanās. Tik daudz ierēdņu kā nekur citur. Kas gan vēl varētu līdzēt ? Pie daudzajām policijmi un lēruma bērnu sargājoši iestādījumu vēl kādus radīt ?
  Cik gadus pēc neatkarības Eiropas viducī ik uz stūra būs bandītisma ,deģenerātu apsēstas vietas ? Ģimenes par kurām visi zina ,ka bērnus apdraud ? Ģimenes ,kuras knapi velk dzīvību un sargā savus bērnus tiks apsaukātas par nelabvēlīgām tikai tāpēc ,ka valstī ir nejēdzīga sistēma ? Meičai smadzenes jau nozombētas, jeb tāda literārā varone ?

 11. Vistiraka patiesiba un ir liekuli, kas to noliedz. Tur tik tiesam maz ko var lidzet. Starp citu, esmu ar cietuma pieredzi un, ja Tu tur gribi izdzivot, tad jarikojas tikai ta – mani sauc ta un ta un si ir mana lavina .Ta rikojos ari dzive, nejaucos ieksa, kad kaimins stavu zemak ipatnejam metodem audzinaja sievu un viniem biju labakis kaimins. Ar citiem, normaliem cilvekiem iesaku rikoties lidzigi.

 12. Skribentes smaids baigi labi der raksta saturam! Apsveicu LA!

  • Es apsveicu meiteni, ka viņai izdevies izrauties no savas bērnības vides! Un kauns tādiem “d”, kas pārtiek no pabalstiem un visa vaino citus!

 13. Nekas nemainīsies; PAŠOKĒSIES tie, kam par šokēšanos algu maksā, un noklusīs. Nu nebūs tā, ka plebeji taisīs bērnus, bet valsts izauklēs. Turklāt drīz būšot klāt melnīši ar savām vairošanās tradīcijām …

  • kriminālikums par neziņošanu Atbildēt

   Rasisti lai paklusē. Rakstiņs ,lai atmazgātu sistēmas ,kas nekad nezina, publiski melo kamēr var un viņiem vienmēr viss kārtībā. Ksjuša ļāva teju nosist pusaudzi-neliete. Es ziņoju, kad trīs sita ceturto, visi deģenerāti. Tie trīs solīja ar nažiem nākt, policija ņirgājās un draudēja par traucēšanu. Tā vairākus gadus, jo mums ir ne tikai dzīvokļi un mājas ,bet mikrorajoni , kuros medarbojas likumi un kārtība.Normālās valstī tepat Eiropā nav tā, jo cilvēki var paļauties uz valsts sistēmām un kārtību ,ja kāds sadomās to pārkāpt. Viņi ir pieraduši ,ka ir kārtība . Ekonomiskā politika ,protams ,ir aisbergs kas vēl ilgi sadragās mazos ģimenes ķuģīšus

   • Nu, es atšķirībā no tevis, bomzi, dzīvoju Eiropā. Un neviens šeit nevaino sabiedrību, ja pats cilvēks ir izvēlējies Dieva lopiņa dzīvesveidu. Viņam ir tiesības uz tādu dzīvesveidu un arī tiesības pārdozēt un nomirt.

 14. Kur 6. punkts – narkotiku un krutkas ”točku” slēgšana – par to klusums. Tur nav arī likuma varas un kurš tad pieņem tos likumus? ( es nesaku ka pilnība nav, bet tas ir gari un gļēvi – neko tālāk nerisinot ).
  Īsi un skaidri:
  – atklāj točķu un noformē ar visiem likuma papīriem.
  – tiesa to visu apstiprina.
  – tiesa konfiscē tockas telpas, ēku, auto un vel bez iebildēm par mazgadīgiem bērniem, invalīdiem aizsegā ( parasta aizbildināšanās ).
  – tiesa točkas telpas īpašniekam arests uz mēnesīem ( lai nesaka, ka nezin, kas notiek viņa īpašumā).
  – tiesa -tāds pats arests tirgoņiem uz mēnešiem ( no aprites ārā)
  Tikai nez vai to gribēs, kur tad gudro galvu un poliču jumts pelnīs dāčām…

 15. meitene pateica pa punktiem visu precīzi. Ja kāds te viņu grib apstrīdēt, tad es saderu, ka tas pats pieder pie minētā slāņa. Nu, nevar otru ar varu no dubļiem izvilkt pret viņa paša gribu. Sabiedrībai labāk vajadzētu nopietni domāt, lai tādi nevairojas, jo tā ir mūsu visu nākotne.

  • Krimināllikums paredz atbildību par neziņošanu, meiča tātad ir trula noziedzniece. Likums neparedz policijas saucēju atbildību, Policija un sociālie nodod šo cilvēku, tā teikt saplosīšanai . Būs mazāk kas amatpersonu kafijošanu traucē. Mēs uzturam vienu no lielākajiem valsts aparātiem un ar milzīgu budžetu, mēs maksājam lielākos nodokļus vismazāk pelnošie Eiropā, mūsu vadošie un pietuvinātie saņem vislielākos atvieglojumus un mazākos nodokļus. Viss kārtībā , ksenijas varēs turpināt b akstīt ar pirkstu citu acīs kamēr vien varēs saredzēt gar baļķi savējā acī

   • Taisnība acīs kož? Ksenija norādīja uz tavu dzīvesveidu, vai ne? Nu, pats vainīgs, ka esi lūzeris! Un nekas arī tavā nozēlojamā dzīvītē nemainīsies, tā arī turpināsi skaust un lamāt valdību, līdz nosprāgsi!

  • Tieši tā-piekrītu visam uzrakstītam.

 16. Ksenija smejās pamatoti – liberāldemokrātija ir izgāzusies, taču liberāldemokrāti gatavojās tērēt 60 000 000 eiro…
  Protams, to jau Ikstena tikai tā varēja uzrakstīt Mātes pienā, ka padomija vien vainīga viņas mātes liktenī. Tik vienkārši jau nav. Katrs laiks nāk ar savām problēmām. Un nevar uz iekārtu vien novelt visas problēmas. Cilvēka faktors jau arī kaut ko nosaka. Tikai padomijā par problēmām nerunāja, to nebija. Bet, ja mūslaikos par problēmām runājam, tad to jādara ar jēgu. Un par tiem 60 miljoniem ļaudis runā un jārunā tik ilgi, lai sadzird.

  • Es tikai piebilstu Atbildēt

   1. nedomāju, ka prezervatīvu dalīšana ko dos, jo vairums šo ļaužu neapgrūtinās sevi ar to izmantošanu
   2. vienu lietu pašvaldības tomēr varētu darīt: nespiest ‘normāliem’ cilvēkiem dzīvot kopā ar šo kontingentu, kas, spriežot pēc autores vārdiem, arī ‘normālos’ padara ‘nenormālus’.

 17. Ja šī meitene pati pastrādātu pieminētājās iestādēs, tad runātu, iespējams, prātīgāk. Visi degradējušies cilvēki ir S.Āboltiņas un citu “cienījamu” politiķu patiesais spoguļattēls…

 18. Ksenija smejās pamatoti – liberāldemokrātija ir izgāzusies, taču liberāldemokrāti gatavojās tērēt 60 000 000 eiro, lai atzīmētu LV 100.gadadienu 2018.gadā! Un nekādas piespiešanas – viss notiek eleganti un viegli.

 19. Ja kas bijis totalitārismā, tas automātiski nenozīmē, ka nepareizi. Un Ksenijai ir taisnība, tikai nelīdz tik pagrimušu cilvēku pāraudzināšana ar sprediķiem, tīru adatu un prezervatīvu dāvināšana, bez piespiedu metodēm viņi nemainīsies. Liberāldemokrātija ir izgāzusies, ko apliecina nevainīgu cilvēku līķi, bērni, kas cieš no vardarbības gan skolā, gan mājās, cilvēku degradācija, kas pamazām kā rūsa saēd sabiedrību un noziedzības triumfa gājiens pāri robežām un kontinentiem.

 20. Tieši tā apmeklējumiem no dienestu puses jābūt nepieteiktiem lai redzētu esošo situāciju nevis teātri. Tāda prakse nav nekas nepierasts citur.

  • nepieteiktas vizītes saskaņā ar likumu nedrīkst veikt, tā ir jaukšanās private dzīvē un attiecīgais bomzis nevienu iekšā nelaiž! Likums tads, nejēga.

 21. Viņai ir absolūta taisnība.
  Par kontracepciju – absolūta taisnība.
  Vēl skarbāk – olvadu nosiešana tā ir izeja.
  Vai vīriešiem – sēklvadu nosiešana
  Gribi p…es , nevari pabarot bērnus, tā arī izeja.

  To vajag skaidri un gaiši pateikt

 22. Par ko smejas Ksenija Andrijanova (foto FacebookPrivātais arhīvs)? Var būt par esošo demokrātijas līmenī, ja piedāvā atgriesties pie totalitārisma laiku metodēm (“Vizītēm jābūt biežām, spontānām un totalitārām – nerespektējot privātumu. Tikai tā var atkost, kas patiesībā notiek”) ?

  • Par to jādomā, kādām jābūt metodēm. Bet, bet kas notika ar bērniem? Policija sāka ar sabiedrības kaunināšanu, bet sociālajās mājās jau iebaidīti ir tie, kas dzīvo bez narkotikām. Nekauņas ir īstie saimnieki un iebaida pārējos. Bandas likumi. Par to Ksenija runā. Pirms kaunināt sabiedrību ir jāpārzin situācija. Un tam, ko Ksenija saka, arī ir pamats. Tieši policijai vislabāk jāzin, kā rīkoties šādās situācijās, lai varētu dzīvot neapdraudētā vidē. Jautājums, kvadrāt, Jūs demokrātiski aizrādītu dzērājiem un narkomāniem pats, ja redzētu, ka bērns tiek mocīts?

 23. Likumi "nestrādā" Atbildēt

  Ir likums, kas aizliedz lietot alkoholu sabiedriskās vietās. Paskatieties, kas notiek mikrorajonu daudzdzīvokļu māju pagalmos, dzer vienā dzeršanā. Izsauktā policija nepiemēro nekādus sodus. Jau agros pavasaros, vasarās līdz pat vēlam rudenim caurām naktīm jāklausās dzērāju bļaustīšanās, nevar logus atvērt. Tāda ir vide, kurā dzīvojam. Pamēģiniet aizrādīt, redzēsiet, kas ar jums notiks.

 24. Skarbi,bet patiesi

 25. Neko jau tā Ksenija nepateica. Tikai to, ka tā ir bijis vienmēr un , visticamāk, arī notiks turpmāk….
  Viss, ko jau esam sapratuši – cilvēkiem apnikuši trači…neko nevēlas dzirdēt…bail…Visticamāk jau tā tas arī bija Dobelē….Bet kaķi tomēr sadzirdēja….bēdīgi….
  Bet – tad nevajag tērēt nodokļu maksātāju naudu un apmaksāt visādus dienestus….tāpat jau viss uz izdzīvošanu….

  • nē, nav bijis vienmēr!
   šeit, šajā situācijā mums – Latvijā dzīvojošajiem ir labā atmiņā noliegtie padomijas gadi. lai kā nu viss tur bija, bet tādas šausmas tomēr nebija.
   Dzēra, jā, arī es tāpat kā raksta autore varu pastāstīt par savu bērnību tālajos 60tajos un 70tajos gados.
   Tieši tur, varbūt arī ir jāmeklē pirmcēlonis. jo kā stāstīja mans vectēvs, tad tieši “laptevie” krievi ienākot pēc “uzvaras” pār fašistiem ienesa graņonku. Ja latvietis savā viensētā izbrūvēja aliņu, vai dzimtenīti, tad dzēra pa svētkiem , pārējā laikā nebija laika, jo bija jāstrādā. Jā, bija arī “Edgari” no purva bridēja, bet salīdzinoši procentuāli maz.
   Ko darīt?
   Prezervatīvus var dalīt, bet alkohola vai narkotiku reibumā esoša degradējusies būtne viņu NElietos!!!
   var grūst skolotājiem virsū kursus par bērnu tiesību aizsardzību u.t.t….., likt skolotājiem būt visam vienā personā – mammai, tētim, bāriņtiesai, soc.darbiniekam…
   Tikai kāda atbildība ir vecākiem?
   Viennozīmīgi nosiet olvadus! Jo ģimenes ārste pirmkārt redz kas un kā. Vismaz man kad dzima bērni ģimenes ārste bez brīdinājuma atnāca reizi mēnesī apskatīties dzīves apstākļus. ( abi ar vīru esam skolotāji) varbūt piederējām pie nelabvēlīgajām ģimenēm? ha, ha ,ha
   tātad – visās iespējamās instancēs vietējais soc, darbinieks, bāriņtiesa, pašvaldības policija celties! sākt strādāt!!!!
   Jums ir ar likumu dotas pilnvaras!!!
   Ne jau skolotājiem!
   Kāpēc UK latviešu ģimenēm atņem bērnus, tāpēc, ka tur šīs iestādes un kaimiņi ir atbildīgi sava darba veicēji, nevis ņergas, kuri tikai saņem algu, vai klusi un mierīgi neredz kas notiek kaimiņos!!!
   Jā, joprojām piekrītu savulaik Zatlera kunga izteikumam – latvijas sabiedrība degradējas!!! VISOS līmeņos – gan pie nabagajiem , gan pie situētajiem.
   Latvietis spēj būt atklāts, runātīgs, problēmas risināt spējīgs tikai savā ķēķi, bet sāksim arī vēl kur citur būt tādi, tad nebūs jāmirst 9 mēnešus veciem zīdaiņiem, un jācieš maziem bērniem!!!!

   • Mīļā naivā skolotāaja! Kad šie tevis žēlotie “bērniņi”(Dobeles romi) izaugs, atņems maciņu un sados tev pa tauri, tad arī atceries, ka jābūt mīļai un laipnai un grūtdieņiem jāpalīdz!

 26. Jā…par prezervativiem….tad jādala komplektā ar uzvilcěju,pretějā gadïjumā tie netiks pielietoti?

 27. labs raksts .iz dzīves.mums pat uz ielas pakritušam nepalīdz piecelties ,tad ko runāt par soc.maju ,kur it kā viss kontigents ir zinams kā pieci pirksti …kā jau teicu ,vaina jauzņemas ieredņiem ,soc,darbiniekiem un visādām barintiesām ,jo tricu ,ka visi kas tur dzivoja zinaja par so gimenīti ….mazulimnomirt no bada ,logs vaļā ,un parējiem diviem no šausmam ko redz vnk aizkrīt balss no bailēm ,….bezgala liela tragedija

 28. Ir informacija, ka Ksenija ir perkama sieviete, kas par naudu raksta pasutijuma rakstus par citu uznemumu pakalpojumiem un preceem un par katru rakstu sanem 100-300 eur, kas ietver arii raksta publiskosanu caur saviem soctikliem un vismaz vienu lielo mediju. Padomajiet un pasekojiet lidzi vinas tviterim un be tikai…taa teikt trollene ar staazhu

 29. Viss precīzi pateikts!!!

 30. Vienaldzìgi nav kaimiñi bet gan policija,lai cik sauktu viñus uz kaimiñu tratatà,viñiem ir atbilde ,gan drìz nomierinàsies un varèsiet gulèt mierìgi,kaut gan notiek vèl trakàk,lìdzko aizbrauc policija tas viss notiek ar dubultu spèku.ir piereze..

 31. Baarinjtiesai IR jaanjem bernus nost taadaam ghimeneem! Tolerance pret ‘ghimeni’ kaa instituuciju ir paaraak liela!!!! Visi zina, ka taadas ‘ghimenes’ razho beernus tikai prieks pabalstiem. Valsts tomeer VAR kaut ko dariit. Bernus ir jaaglaabj, tiem nav jaadziivo taadaa videe, kaadaa Tu dziivoji… Tas ir ljoti skumji..

 32. Uh – riktīgi spēcīgi, bet precīzi!

 33. Šitā nav tā pati dāma,kas negribēja neko teikt, jo gribēja tikai bļaut? Un tad saprata,ka varēs sevi pareklamēt. Vārāmies uz mirušo rēķina, ja.

 34. Gluzi manas domas.Kamer bus socialas majas nekas nemainisies,bet lai intigretu sos antisocialos individus normals sabiedriba,pairs gadsimts.

  • Ko tur vēl “integrēt”? Ir tāda lieta, kā “Sabierdības sociālās aizsardzības līdzekļi”. Tas ir – zona, un darbs, ko nevēlas darīt likumpaklausīgie pilsoņi. Zona un piespiedu darbs, ilgi un monotoni.

 35. Konkreta acis pateikta patiesiba!

 36. Ļoti labi uzrakstīts .Ja paši cilvēki neko negrib mainīt savā dzīvē , tad absolūti nekas nepalīdzēs no malas . Taisnība , ka tādā vidē dzīvojot cilvēku maņas notrulinās , tas tik pat kā dzīvot dzelzceļa malā un pierast pie preču vilciena dārdoņas .

 37. Jaunībā skaitījām pantiņus:
  Ak p….s kaisle saldā
  Tikpat , kā maizes rieciens galdā!
  Tur kungs arb kundzi j….s
  Un gaisā sacēluši kājas
  Smagā taktī

  Jebjot, jebjot ,
  Pod kameņ xui potočit….sten….

 38. Tā jau man likās, ka liberasti pārsvarā nāk no tādas ne sevišķi veselīgas vides.

 39. ta ne jau prezervativus!!! vajag vienk sterilizet viņus, lai nedabū bērnus un bērnu naudu dzeršanai un narkotikām

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+