×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Kulakova naktī vilcienu nedemolēs

Foto - Ojārs JansonsFoto - Ojārs Jansons

"Pērkons"

22. augustā Ogres estrādē notiks pirmais festivāls “Kulakova nakts”, kas tiek rīkots, pieminot 1985. gada leģendāro grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē. Leģendārais koncerts vēsturē iegājis ne tikai kā brīvības simbols, bet arī skandalozs notikums, pēc kura tika izdemolēti divi vilciena Ogre–Rīga vagoni, bet grupas “Pērkons” darbība jau nākamajā dienā aizliegta. Vēsturisko notikumu 30. gadskārtā uzstāsies “Pērkons” pilnā sastāvā, kā arī raibs pulks muzikālu viesu.

Leģendārā “Pērkona” koncerta 30. gadskārtā tiek aizsākta jauna tradīcija – visi grupas “Pērkons” fani tiek aicināti uz pirmo “Kulakova nakti” turpat, Ogres estrādē. Galvenā loma “Kulakova naktī”, protams, pašai grupai “Pērkons”. Juris Kulakovs koncertā iekļāvis visus hitus: “Zaļā dziesma”, “Slidotava”, “Labu vakar”, “Dziesma par sapumpuroto zaru”, “Gandrīz tautasdziesma”, “Balāde par gulbi”, “Mana dienišķā dziesma” un citus. “Kulakova naktī” kopā ar “Pērkonu” uzstāsies arī grupas kādreizējais solists Nauris Puntulis.

Pats notikumu vaininieks gan norāda, ka “Kulakova nakts” nebūšot 1985. gada 6. jūlija notikumu atminēšanās. “Tas būs festivāls. “Pērkons”, iespējams, spēlēs pavisam maz, jo būs daudz viesu,” teic komponists. “Bēdīgi skandalozais koncerts ir vēsture,” viņš uzsver. Ogres estrādē uz skatuves kāps arī grupas “Instrumenti” un “Menuets”, Ogres pūtēju orķestris, koris “Gaudeamus” diriģenta Ivara Cinkusa vadībā. Juris Kulakovs savā festivālā piedalīties aicinājis jaunās grupas virzienā no dzimtajiem Līvāniem līdz Rīgai – uzstāsies “Krampis” (Līvāni), “Šaha klubs” (Aizkraukle), “Rīgas Modes” (Ogre), bet uz rīta pusi vinila diskotēku spēlēs DJ Dambis un Uldis Rudaks.

Tikmēr “Pērkona” soliste Ieva Akuratere ir pārliecināta, ka Juris Kulakovs, būdams izcils akadēmiskās, populārās un teātra mūzikas komponists, ir pelnījis pats savu festivālu. Ieva atklāj, ka sākotnējā iecere bijusi rīkot festivālu Līvānos, Jura Kulakova dzimtajā vietā, taču Ogre tikusi izvēlēta tādēļ, ka ar to vienojot kultūrvēsturisko notikumu ideja. Ieva teic – koncerts būšot kā simbols, kas apliecinātu rokmūzikas aizrautību, humānismu, kā arī atgādinātu un parādītu, ka tas darbojas arī tagad. “Tādēļ jau māksla un mūzika galu galā ir vajadzīga,” teic dziedātāja.

Iespējams, blakus Ogres estrādei tiks novietots vilciena vagons, un pavisam noteikti būs daudz un dažādi pirotehnikas efekti. Tiesa, festivāla “Kulakova nakts” producents Sandis Mohovikovs uzsver, ka nekāda vagona demolēšana 22. augusta pasākuma laikā nav ne paredzēta, ne ieplānota. “Tas ir plānots kā apskates objekts, pie kura koncerta apmeklētāji varēs bildēties; tāpat būs iespēja fotografēties gan ar grupu “Pērkons”, gan pašu pasākuma vaininieku Juri Kulakovu. Galvenais ir un paliek koncerts, un ir pilnīgi skaidrs, ka “Kulakova nakts” būs maģiska,” piebilst A. Mohovikovs. Pēc pasākuma sadarbībā ar “Pasažieru vilcienu” tiks norīkots speciāls vilciena sastāvs, kas koncerta apmeklētājus aizvedīs atpakaļ uz Rīgu

VARBŪT NODER!!

Koncerts 22. VIII 21.00 Ogres estrādē

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 7 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+