×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Kultūra Rīgā kļuvusi pieejama ikvienam

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Visas vasaras garumā Rīgas viesi un iedzīvotāji var veldzēties kultūras norisēs Esplanādē, tostarp koncertos, izrādēs, diskusijās un radošajās darbnīcās. Tas notiek par godu pasākumam “Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta”.

Būtisks programmas papildinātājs ir nule aizsāktie kino vakari, ko atklāja trešdien, piedaloties kinokritiķei Dairai Āboliņai un pirmās demonstrētās filmas veidotājiem – Ivaram Zviedrim un Inesei Kļavai.

Trešdienu filmu vakari noris ar uzņēmuma “Lattelecom” atbalstu, un tie apmeklētājiem piedāvā skatīt Eiropas labākās filmas, kuru izlasi veidojušas kinokritiķes Dita Rietuma un Daira Āboliņa. Kā stāsta organizētāji, demonstrētas tiks dažādu žanru un rakstura filmas, ļaujot iepazīt plašu filmu spektru.

Sestdienu vakaros informatīvajā telpā “Esplanāde 2014” tiks rādītas latviešu kinofilmas, toties svētdienas ir ģimeņu dienas, kad radoši tiks iesaistīti ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki. Tas nozīmē, ka cilvēki tiek aicināti ne vien apmeklēt jūnijā atklātās telpas pasākumus – viņiem tiek piedāvāts aktīvi piedalīties tās norisēs.

Pieejamību un atvērtību simbolizē arhitekta Austra Mailīša telpas ideja, kas ir atvērta, caurspīdīga būve un kalpo kā simbols “Rīgas 2014” nākamā gada mērķim jeb gadam, ko pilsēta pavadīs Eiropas kultūras galvaspilsētas godā.

“Latvijas Avīzes” aptaujātie cilvēki atzīst, ka kultūras pieejamība ir augsti novērtējama – tas rīdziniekiem ir bijis vajadzīgs. Runājot par kino vakariem, vienā no Rīgas mikrorajoniem dzīvojošā Anna min, ka šī ir laba alternatīva Rīgā pagājušajā nedēļā atklātajam kino pagalmam, kas pulcē cilvēkus uz dažādām pasaulē slavenām un atzītām kinofilmām. Aptaujātā gan atzīst, ka idejas un izpildījums ir atšķirīgs, tādēļ nedomā, ka šo divu pasākumu starpā varētu būt kāda konkurence attiecībā uz apmeklētību.

Valmieriete Ildze, kura šobrīd dzīvo Rīgā, teic, ka viņai īpaši patīk meistarklases (radošās darbnīcas), literārie lasījumi un kino, tādēļ ir labi, ka galvaspilsēta var šīs iedzīvotāju intereses apmierināt, turklāt piedāvājot šo izglītošanu par velti.

Rīdzinieci Elīnu priecē informācijas pieejamība tīmeklī un organizētie pasākumi, it sevišķi koncerti, kuros uzstājas latviešu mākslinieki, taču viņa pauž bažas par to, kā šī informācija nokļūst pie cilvēkiem, kuri dienas aizvada, dzīvojot Rīgas nomalēs, un ikdienā internetu neizmanto. Viņa nav pārliecināta, ka informācija nokļūst pie visiem, kam tas būtu lietderīgi, tas ir, vecāka gadagājuma cilvēkiem.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +6.7
Daugavpils +8.7
Saldus +8.2
Liepāja +7.8
Jelgava +8.8
Ventspils +7.5
Limbaži +6
Madona +9.0
Rēzekne +8.5
Draugiem Facebook Twitter Google+