×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Kultūras vasarnīca Esplanādē nominēta nozīmīgai arhitektūras balvai

Foto: LETAFoto: LETA

Arhitektu un dizaineru grupas “Mailītis A.I.I.M.” projektētais paviljons – kultūras vasarnīca “Esplanāde 2014” – nominēts Eiropas Savienības laikmetīgās arhitektūras – Mīsa van der Roes balvai (European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2015), raksta portāls riga2014.org.

Šī balva ir pasaulē zināms, plaša mēroga arhitektūras apbalvojums, kas cildina izcilību Eiropas laikmetīgajā arhitektūrā, izceļ profesionāļu ieguldījumu jaunu ideju un tehnoloģiju attīstībā un iezīmē arhitektūru kā būtisku kultūras sastāvdaļu.

Balva tiek pasniegta reizi divos gados. To, kādi arhitektūras darbi tiek nominēti šai balvai, izvērtē žūrijas komisija un neatkarīgo ekspertu grupa. Līdz ar balvas pasniegšanu tiek izdots finālā iekļuvušo darbu katalogs un tiek izveidota ceļojošā izstāde. Šī tradīcija iedibināta jau 1980. gadu beigās, bet kopš 2001. gada šī ir oficiālā Eiropas Savienības arhitektūras balva. Līdz šim balvu saņēmušas tādas celtnes kā Norvēģijas Nacionālais operas un baleta teātris Oslo (2009), Laikmetīgās mākslas muzejs MUSAC Leonā, Spānijā (2007), “Neues Museum” Berlīnē, Vācijā (2011). Pērn prestižo balvu saņēma koncertzāle “Harpa” Reikjavīkā, Islandē.

Arhitekts Austris Mailītis portālam atzinis, ka šāda nominācija ir brīnišķīga atzinība, taču gan šogad, gan iepriekš balvai ir tikuši nominēti arī citi latviešu darbi. Pagaidām neviens latviešu arhitekts prestižo balvu nav saņēmis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+