Lasītāju viedokļi

Kur skaistums galvaspilsētas ielās? 0

Foto – LETA

Dziesmas, deju soļi, orķestru taures, daiļo meistaru darinātie skaistumi: tā ir mūsu tautas izcila gara bagātība. Priecājamies un sakām paldies organizatoriem un izpildītājiem!

 

Tas ir skaists un reizē liels darbs. Esmu 78 gadus veca pensionēta skolotāja. Veselības dēļ baudu skaistumu pilsētā TV raidījumos. Dažreiz svētku laikā, arī pirms un pēc tiem pastaigāju pa Rīgu. Man ir grūti sevī savienot lielo prieku par skaistā sniegumu ar Rīgas domes nesaimnieciskumu, skaistuma izpratni mākslā, kultūrā ar tās izpratni sadzīvē, uz ielas, mikrorajonos, parkos. Pirms domes vēlēšanām tika izcelts tā saucamais latviskas Rīgas jautājums. Kas tad īsti tas ir? Vai latviskais ir tikai dziesmas un dejas vai tomēr arī sakopta pilsēta? Latviešiem (vai senajiem?) bija tikums – pirms svētkiem sakopt sētu, māju.

Kāda ir Rīga? Esplanāde vienās bedrēs, trotuārs gar katedrāli vienās bedrēs. 3. jūlijā dienas vidū melnie atkritumu maisi pašā centrā mētājās gājējiem pa kājām, trotuārs nesakopts, pietura Tērbatas ielā pie Vernisāžas dienām nesakopta, Elizabetes un Tērbatas ielas krustojumā afišu stabi saplūkātu plakātu stērbelēs, nami apķēpāti pasaules tautu valodās, pat ar rupjībām utt.

Vai tā gaidām viesus? Vai nav jākaunas? 2011. gadā “LA” rakstīju par nesakoptību Imantā. Sekoja arī raksts par autobusa pieturu “Kleistu iela” centra virzienā. Atbildēs no Pārdaugavas izpilddirekcijas tika minēts, ka 2012. gadā Rigondas gatvē iekškvartālu ceļi tiks laboti, ka Rīgas namu pārvaldes izveidošana devusi “lielu materiālo resursu ekonomiju”, ka “pašvaldībai nav tiesību veikt nekādas darbības un ieguldīt līdzekļus privātīpašumā” utt. Tagad ir 2013. gada vasara. Pietura “Kleistu iela” ceturto vasaru netiek kopta, appļauta. Rīgā vispār netiek pļauts, kopj iestādes. Privātie pļauj vien daži. Te redzams, ka Rīgas dome nespēj organizēt pilsētas sakopšanu. Tas nav tik daudz naudas jautājums, bet darbu organizēšana. Imantā ir dažas lielas ielas: Kurzemes prospekts, Anniņmuižas bulvāris, Slokas iela, Dammes iela. Kādas tās ir šovasar? Kur nopļauts, tur skaisti zied baltais āboliņš, kur ne – suņuburkšķi, zirgskābenes cilvēka augumā. Garām brauc dažādu rangu priekšnieki un caur tumšajiem logu stikliem to visu neredz? Par iekšpagalmiem un trotuāriem nemaz nav ko runāt. Ko gan Rīgas viesi – ārzemju un mūsu lauku ļaudis – par to lai saka?

 

Rīgā aizkavējās iepirkums

Pagājušogad “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) iepirkuma konkursā par zāles pļaušanu uzvarēja piegādātāju apvienība SIA “Hagberg” kopā ar SIA “Deicija” un SIA “Ķekava PMK” par līguma cenu Ls 430 000. RNP iedevis sarakstu ar adresēm, un uzdots zāli nopļaut mēneša laikā. Tiesa, pirmoreiz nopļāva tikai jūlija beigās, tad “vienu reizi augustā un vienu reizi septembrī”, atklāja SIA “Hagberg” valdes locekle Signe Ielīte. Tik vēlu tādēļ, ka aizkavējies iepirkums, jo tas ticis apstrīdēts. Arī šogad iepirkums aizkavējās, jo kāds to apstrīdējis. Vēl pirms Jāņiem līgums ar uzvarētāju nebija parakstīts. Tikmēr nācies pļaut palīgstrādniekiem vai apsaimniekoto māju sētniekiem. RNP pārstāvji neatzīst, ka netiktu galā ar zāles pļaušanas pienākumu.

AIJA VOLKA

 

 

LA.lv