×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. maijs, 2016
Drukāt

Kuram “Vienotībā” būs drosme stāties pret Ušakovu? (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Pirms 4. jūnijā paredzētā “Vienotības” kongresa, kurā paredzēts pārvēlēt partijas vadību, “Latvijas Avīze” uzklausīja abus priekšsēdētāja kandidātus – Andri Piebalgu un Edvardu Smiltēnu, cita starpā jautājot, vai viņi būtu gatavi nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās kļūt par “Vienotības” Rīgas domes vēlēšanu saraksta līderiem un iziet cīņā pret pašreizējo mēru Nilu Ušakovu (“Saskaņa”).

“Esmu gatavs jauniem izaicinājumiem. Taču, ja runā par Rīgu… Es pats nedzīvoju galvaspilsētā, esmu no Saulkrastiem un līdz šim Saeimas vēlēšanās vienmēr esmu kandidējis no Vidzemes apgabala. Pieļauju, ka tas būs arguments, kuru pret mani aktīvi izmantotu politiskie konkurenti,” intervijā saka E. Smiltēns.Viņš gan apzinoties situācijas nopietnību un to, ka būs vajadzīgs spēcīgs līderis. “Ja mēs gaidāmajās vēlēšanās nespēsim piedāvāt reālu alternatīvu Ušakovam un zaudēsim, tad nākamajās vēlēšanās tas būs smagāk un, ņemot vērā pašreizējā domes priekšsēdētāja saimniekošanas stilu, visticamāk viņa pēcnācēju gaida ļoti nepopulāri lēmumi. Tad būs līdzīgi kā pēc “treknajiem” Kalvīša valdīšanas gadiem Valdim Dombrovskim nācās glābt valsti.”

Varbūt jālūdz atkal palīgā V. Domvrovskis, kurš šobrīd strādā Eiropas Komisijā? Šādu iespēju “Vienotības” vadība acīmredzot neizskata.

Bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs atzīst, ka par šo tēmu nav nopietni domājis un galīgo atbildi vēl nav gatavs sniegt: “”Vienotībai” noteikti vajadzēs stipru kandidātu Rīgas mēra amatam. Partijas līderis gan tradicionāli ir premjera kandidāts… Ir arī citi argumenti pret, jo Rīga paņems visu enerģiju, un atkal var ciest partija, kur viens no uzdevumiem ir pievērst lielāku uzmanību reģioniem. Es nesaku nē, taču tas ir ļoti nopietnu pārdomu vērts jautājums.”

Abi partijas priekšsēdētāja kandidāti ir vienprātīgi, ka pašreizējais galvaspilsētas vadītājs Nils Ušakovs pelnījis daudz kritikas. Gan par politiskajiem paziņojumiem, kas šķeļ sabiedrību, gan par saimniecisko darbību. “Piemēram, kas tagad notiek ar satiksmi galvaspilsētā – tas ir vājprāts. Tāpat citās jomās. “Vienotībai” ir jāpiedāvā alternatīva,” saka A. Piebalgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. no kadriem, kas šobrīd “Vienotībai” izvirzījušies un ir redzami, Ušakovam pretinieku NAV!!! Vienkārši NAV!!! Kāpēc??? Ļoti vienkārši – vairākums Rīgā dzīvojošo ir krievi vai krievvalodīgie un tie NEKAD nebalsos par latviešu tautības mēru. Tam jābūt IZCILAI personībai un tīram no visiem grēkiem. Rīgā tādas personības NAV!?? Vai no pārējās Latvijas kāds normāls cilvēks dosies uz Rīgu, Maskavas priekšpilsētu, APŠAUBU!!?(Ušakovs regulāri saņem norādījumus no Maskavas!? Krievijas vēstnieks nepārtraukti REGULĒ Latvijas dzīvi!??). KĀPĒC latvieši tik viegli atdeva SC savu mēra vietu????????????????

  • krievi ir latvieši Atbildēt

   Latviešu nācija ir tauta, kas ir izveidojusi savu valsti ar vienu valsts valodu un krievi ir latviešu tautas sastāvdaļa.
   Bet krievvalodīgie ir krievu valodas lietotāji, neatkarīgi no viņu etniskās vai valstiskās piederības, kuriem tā ir dzimtā valoda vai kuri tai dod priekšroku ikdienā un ģimenē.

  • AIZVĀCIET REIZ DZELZCEĻA SLIEDES UZ NEKURIENI PĀR SKANSTES IELU !
   Ušakov tu esi vecis vai mīkstais?

 2. Latvija ir pelnījusi labākus vadītājus Atbildēt

  1) Rīgas budžets, uzkrājumi būs izšeftēti, naši (savējie) būs palikuši treknāki;
  2) Ja arī kādas teritorijas tiek “sakārtotas”, tad daudz esošo tiek nolaistas un neapsaimniekotas (Skanstes utt. ielās vairāk netīrumu);
  3) Ušakovs nav nekāds saimniecisko jaut. guru un vairāk viņa popularitāte ir uz tikai valsts un latviešu tautas nomelnošanas rēķina (kaitīgā politika).

 3. Piebalgs vai Smiltēns pret pašreizējo mēru Nilu Ušakovu? Nesmiidiniet tautu! Smilteena kgam vismaz ir pashkritiska attieksme. Bijushajam komunistam Piebalgam – nulle. Abiem kaa relatiivi lielas pilseetas menedzeriem nulles pieredze, un nulles izredzes pret Ushakovu.
  P.S. Neesmu ne ‘samazgu centra’ veeleetaaja, ne Ushakova atbalstiitaaja. Bet diemzheel neredzu relatiivi jaunus Latvijas politikjus, kuri buutu reaali speejiigi uzvareet Riigaa.

 4. Rīga ir okupēta un nolaista Atbildēt

  Cerams, ka nākošās vēlēšanās cilvēki bū gudrāki.

 5. Vai tieshaam LV veel ir .., kas nopietni izskata rotalju “Vienotiiba”, “Saskanja”, Naciponaalaa partija utt.? Vinji visi ir absoluuti vienaadi, un, ja kaads balsos naakamajaas veeleeshanaas par vienu vai otru, tad tam lai nokalst vinja stulbaa roka…

 6. Kur palikusi bijusī ,,dienas,, redaktore , miljonāre Elerte?

 7. bailes no okupantu s u u d a ir tikai komunistiem.Parejiem vajag sanemties un izdzit to meeslu no RD.

 8. Nils ir labākais Rīgas mērs pēc neatkarīgās Latvijas atjaunošanas.

 9. Kāds ārprāts ar Rīgas satiksmi… Lūdzu konkrētus argumentus, ne kārtējo tukšu muldēšanu. Atcerieties tukšu politisku frāžu teikšanas laiks beidzies. Nebūšu vairs tik lētticīgs, kad iepriekšējās vēlešanās nobalsoju par Jūsu sarakstu.

 10. Tad būs līdzīgi kā pēc “treknajiem” Kalvīša valdīšanas gadiem Valdim Dombrovskim nācās glābt valsti.”
  —————–
  Derētu pastāstīt kko sīkāk par šo “izglābto” valsti…Mērgļi,cik ilgi melosiet?

 11. Izglītības ministrs no Vienotības atsakās no pārejas uz valsts finansētām skolām tikai valsts valodā, kas nozīmē milzīgu summu skolām un skolotāju algām. Tā kā – pirms meklēt Ušakovu, tikuši galā ar pašu ministriem. Trūkst naudas, bet maksā par Latvijas pilsoņu audzināšanu Putina Krievijai.

 12. Cik ilgi tas politiskais līķis vienotība vēl smirdinās gaisu? Šī partija krietni daudz posta valstij un tautai nodarīja. Vai tiešām viņi ir tik stulbi(vai nekaunīgi?), ka nesaprot, ka nākamajās vēlēšanās viņiem būs jācīnās par pārrāpšanos pāri 5% barjerai un ir pārāk maz pamata domāt, ka tas viņiem izdosies. Nu katrā ziņā, pelēcīgā ierēdnīša vadībā, kurš kā s…ds visus pēdējos 25 gadus turējās virs ūdens, tas noteikti neizdosies.

 13. Nu tiem rakstā minētajiem gan nevajadzētu sacensties ar Ušakovu. Rezultāts jau skaidri zināms.

 14. Noteikti jāmeklē latvieti ar kādu redzamu runas defektu. Popularitāte kā Ušakovam garantēta.

Draugiem Facebook Twitter Google+