Latvijā
Rīga

Kurš atbildīgs par naftas produktiem pamatīgi piesārņotu grāvi Sarkandaugavā?1

Kadrs no TV3 video

Rīgas kalpi Sarkandaugavas iedzīvotājiem sola, ka tuvākajā nākotnē sāksies Tvaika ielas pārbūve, lai to beidzot savestu kārtībā. Vietējie iedzīvotāji cer, ka līdz ar to no vecupes gultnes beidzot tiks izvākti naftas produkti, smagie metāli un būvgruži, kuri gadu desmitiem piesārņo Daugavas pieteku, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Sarkandaugavas vecupe vēsturiski atrodas blakus rūpnieciskajai teritorijai un pretī Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centram. Garāmbraucot daudzi pamana, ka tā ir piesārņota, bet reti kurš aizdomājas, cik ļoti. Šī problēma atkal aktualizējas, jo kāds Rīgas iedzīvotājs ir riskējis attiecīgajā vietā ielaist laivu.

”Brīdī, kad mēs ielaidām laivu un sākām airēties, sapratām, ka labi nebūs. Ūdens tajā vietā ir tikai kādi centimetri 20, viss pārējais dūņas. Nevis vienkārši dūņas, bet melna, smakojoša zampa. Kad to ar airiem sakustinājām, bija jūtama smaka, it kā mēs maisītu kaut kādus naftas produktus.”

Elmārs Jasinskis, Valsts vides dienesta Rīgas reģionālās vides pārvaldes pārstāvis:”Šī vieta jau vēsturiski ir bijusi piesārņota, informācija par šo vietu mums ir, un mēs 2017. gadā esam izsnieguši sanācijas uzdevumu. Šī teritorija ir Rīgas pašvaldības īpašums, un līdz šim brīdim, cik mums ir pieejama informācija, Rīgas dome meklē līdzekļus kanāla sanācijai.”

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv