×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

“LA” galvenā redaktore: Saņēmām solījumu par redakcionālās neatkarības saglabāšanu (10)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

LINDA RASA, "LA" galvenā redaktore

Laikraksta “Latvijas Avīze” redakcija šodien no tā izdevēja AS “Lauku Avīze” vadības saņēmusi solījumu par redakcionālās neatkarības saglabāšanu un līdzšinējā nacionāli konservatīvā kursa turpināšanu, sacīja “Latvijas Avīzes” galvenā redaktore Linda Rasa.

Pēc saņemtās informācijas no uzņēmuma AS “Lauku Avīze” valdes un padomes par pārmaiņām uzņēmuma redakcijas padomes sastāvā “Latvijas Avīzes” redakcija sekos līdzi šo pārmaiņu norisei un turpinās darbu, apliecināja Rasa.

Viņa norādīja, ka šodien tikšanās laikā ar uzņēmuma valdi un padomi laikraksta redakcija ir saņēmusi atbildes uz jautājumiem. “Tiekoties ar valdes un padomes pārstāvjiem, saņēmām atbildes uz saviem jautājumiem, kā arī mums tika dots solījums, ka līdzšinējais laikraksta nacionāli konservatīvais kurss netiks mainīts. Patlaban turpināsim darbu, kā arī vērosim pārmaiņas, lai pārliecinātos, kā tās realizēsies,” teica Rasa.

Uzņēmuma “Lauku Avīze” valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis iepriekš norādīja, ka laikraksta “Latvijas Avīze” līdzšinējais redakcijas padomes priekšsēdētājs Voldemārs Krustiņš varētu turpināt sadarbību ar uzņēmumu, bet par to būtu jālemj redakcijai.

Rasa apstiprināja, ka redakcijai nav un nebūs liegts pašai izvēlēties, ar kuriem autoriem sadarboties. Tāpēc nav izslēgta iespēja veidot sadarbību arī ar Krustiņu. “Redakcija labprāt sadarbotos ar Krustiņa kungu kā autoru. Taču mēs patlaban vēl neesam ar viņu sazinājušies un apspriedušies par šo jautājumu.”

Kā ziņots, izdevniecība “Lauku Avīze” vienā redakcijas padomē apvienos visu savu izdevumu redakcijas un līdzšinējais laikraksta “Latvijas Avīze” redakcijas padomes priekšsēdētājs Krustiņš jaunajā redakcijas padomes veidolā darbu neturpinās. Šāds lēmums šodien pieņemts uzņēmuma “Lauku Avīze” padomes un valdes sēdē.

Kā sacīja Kļavinskis, sēdē nolemts pārveidot laikraksta redakcijas padomi par visu līdzšinējo “Lauku Avīzes” izdevumu un mājaslapas vienotu medija platformu. Jaunās redakcijas padomes koncepcija paredz līdzšinējo piecu pārstāvju skaitu palielināt līdz 15. Šis solis ļaušot nodrošināt izdevumu attīstību un sekmes ilgtermiņā, saglabājot “Latvijas Avīzes” vērtības, redakcionālo neatkarību un redakcijas padomei piepulcējot profesionāļus no visiem “Lauku Avīzes” izdevumiem. Padomei piepulcēsies “Lauku Avīzes” žurnālu, izdevniecības un portāla galvenie redaktori.

Jau vēstīts, ka līdz šim medijos bija izskanējuši dažādi minējumi par iespējamo darba uzteikšanu Krustiņam, kā arī citām izmaiņām avīzes vadībā.

Kā iepriekš atzīmēja “Latvijas Avīzes” galvenā redaktore Rasa, neskatoties uz izskanējušo informāciju, redakcija strādā un laikraksts turpina iznākt. “Lielā mērā pateicoties tieši “Latvijas Avīzes” lasītājiem, kuri mūs turpina abonēt un pirkt, uzņēmums ir strādājis ar peļņu, līdz ar to nav bijis tieši atkarīgs no īpašnieka dotācijām un mēs esam spējuši saglabāt redakcionālo neatkarību. Tomēr šonedēļ redakcija no Krustiņa ir saņēmusi informāciju, ka viņam ir paziņots par līdzšinējās sadarbības vienpusēju pārtraukšanu tūlīt un nekavējoties,” teica Rasa.

Tā kā atbrīvošanas iemesli šādā steidzamā formā redakcijai nebija zināmi, tas radīja bažas par laikraksta redakcionālās neatkarības un nacionāli konservatīvās politikas kursa saglabāšanu. Līdz šim redakcijas rīcībā bija tikai Krustiņa sniegtā informācija, valde redakciju nebija oficiāli informējusi par redakcijas padomes priekšsēdētāja atbrīvošanu no darba.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, iespējamās pārmaiņas notiek Valsts prezidenta vēlēšanu priekšvakarā un varētu būt saistītas ar redakcijas attieksmi pret atsevišķiem prezidenta amata kandidātiem.

Izdevniecība AS “Lauku Avīze” 2013.gadā strādājusi ar 23 140 eiro peļņu un 4 855 528 eiro apgrozījumu. 2013.gadā, salīdzinot ar 2012.gadu, “Lauku Avīze” nopelnījusi trīs reizes vairāk, savukārt apgrozījums samazinājies par 2%, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kā norādīja Kļavinskis, 2014.gada finanšu dati patlaban tiek auditēti, tomēr pērn uzņēmuma rādītāji bijuši labāki nekā 2013.gadā.

AS “Lauku Avīze” dibināta 1991.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 571 eiro. Akciju sabiedrībām savi akcionāri nav jāatklāj, taču iepriekš ticis ziņots, ka “Lauku Avīzes” lielākais īpašnieks ir Ventspils uzņēmums “Ventbunkers”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tam var ticēt? Kādēł Krustińš vairs nederēja? Kam vińš traucēja?

 2. Latvijas Avize nekad nav izturējusisalīdzinājumuar BwejamiņaJAUNĀKJĀ ZIŅĀM. Tā ir slikta avīz, bet citas – vēl sliktākas. Valst nosaukuma litošampublikajā telpā un preses izdevumunosaulumo nedrīksētu iznatot pivatie uzņēmāji. Vispār LA būtu jākļūst par publiksku pielikumu valsts oficiozam,ka tas vēl nesen bija ar + pielikumu valdibas lakrakstam. Kura saturuveidotu sabiedrība pieredzes bagātu redaktoru redzes laukā. Kā tas bija Jaunākajās ziņās, Atpūtā. Tagad presi veido nekļūdīgi monopolizētie galmi. Privāto izdevumu īpašnieki butu precīzi jāzina. Kā tas bija arAntonu Benjamiņu. Valdenāra Krustiņa,kas bija pratis atbrīvoties no komunsma ideju slavināšanas un varējis aizstāvēt latviešu intereses. padzīšana prezidenta vēlēšanu priekšvakarā, liecina vien, LA izdēvēji atbilst precīzam latviskam nosaukumam – mūlāpi ar krievu zīmogu un vienas vietas.

  • Jaunākās Zińas, Atpūta Atbildēt

   Nebija neatkarīgas. Preses brīvība zem Ulmańa gluži nepastāvēja. Lielam Vadonim bija vajadzīga nekritiska gaisotne.

 3. Linda Rasa – esat naiva vai? Izlietu ūdeni nesasmelsi! Pilnīgs bezcers!

 4. Kaa tik naivs cilveecins var but par redaktoru ?

 5. Viss būtu labi, ja šī reorganizācija nebūtu notikusi prezidenta vēlēšanu priekšvakarā. Šobrīd viss šī situācijas skaidrošana LA neizskan diez ko pārliecinoši un domāju, ka LA vēl ilgi nespēs
  “atmazgāties” no šīs aizdomu ēnas, kuru tagad ir pārklājusies pāri izdevumam. Frāze ” vērtējiet saturu” ir un paliek tikai frāze.

 6. ……saņēmusi solījumu par redakcionālās neatkarības saglabāšanu****** vai tad tas uz papīra ir fiksēts?

 7. Itin kā”LA” tā redakcionālā neatkarība būtu bijusi.

 8. Kāpēc tur ganījās rudā lapsa, nu tā, kura pa naudas alu ielīda Saeimā?

 9. Diezin kas ir tie īpašnieki kas stāv aiz īpašniekiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+