×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Latviešu mākslinieki izstādē Hamburgā reflektē par karu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Laura Vītoliņa darbs "Dunkel Metall Gummi Ol Elektronik".

Piektdien, 27. jūnijā, plkst. 19.00 Hamburgas mākslinieku namā “Gängeviertel” tiks atklāta latviešu mākslinieku izstāde “Vara”, kura veltīta Pirmā pasaules kara tematikai, vēsta biedrības “Octopus Art Projects” pārstāve Evelīna Vanaga.

Pēc Hamburgas mākslinieces Dagmāras Rauvaldes ielūguma mākslas biedrības “Octopus art projects” rīkotajā izstādē piedalīsies mākslinieki Edmunds Lūcis, Mārtiņš Rozenfelds, Edgars Mucenieks, Rūdolfs Baltiņš, Liena Muceniece, Iveta Skripste, Justīne Lūce, Agnese Brūvere un Lauris Vītoliņš.

2014. gadā aprit simtgade kopš pasaules traģiskā notikuma – Pirmā pasaules kara, kas atstājis sāpīgas pēdas gandrīz ikvienā ģimenē. Izstādē eksponētie darbi atklāj dažādas perspektīvas uz kara tematiku, lai raisītu diskusiju par dažādo kara pieredzi gan individuālā, paaudžu, gan reģionālā un valstiskā līmenī, lai veidotu sabiedrības sapratni un solidaritāti vienam pret otru, kā arī neaizmirstu vēstures notikumus.

Karš veidojas no ģeopolitiskas cīņas un kultūras diskursa. Tas notiek starp valdošām varām un indivīdu. Militāri stāsti padara faktus par fetišiem, bet mākslinieki tos saista ar traģiskām liecībām, atklājot jēdzienus “izbrīns”, “bailes”, “nežēlība” un “šausmas”. Ar šādu izteiksmju līdzekļu kopumu mākslinieki izstādē atklāj situāciju sarežģītību, meklē simbolus un iespējamo attaisnojumu rīcībai kara apstākļos.

Tas ir skats uz notikumiem, svešu varu, totalitāru ietekmi, emocionālām brūcēm, ētiku, subjektivitāti, identitāti un kara turpinājumu mūsdienās, nebeidzot uzdot jautājumu – kāpēc?

Izstāde Hamburgā ir tupinājums starptautiskam projektam “KARŠ WAR KRIEG WARAS GUERRA”, kas norisinājās Rīgā 2012. gadā. Tajā piedalījās 30 dalībnieki no Vācijas, Lietuvas, Latvijas, Zimbabves un ASV. Video dokumentācija par šo projektu iekļauta arī Hamburgas izstādē.

Izstādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Hamburgas pilsēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+