Mobilā versija
0.0°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
29. maijs, 2014
Drukāt

Latviešu valodā pirmo reizi iztulkots Toma evaņģēlijs (1)

toma_ev3

Trešdien, 4. jūnijā plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā (Raiņa bulv. 19) notiks Toma evaņģēlija tulkojuma latviešu valodā atvēršana, informēja Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes vadošā pētniece Ilze Jansone.

Toma vārdā nosauktais evaņģēlijs atrasts 1945. gadā Naghammādī (Ēģiptē). Lai arī tas nekad nav bijis ietverts Bībeles kanonā, šis pirmajā vai otrajā gadsimtā tapušais teksts sniedz interesantas liecības par pirmkristietību un ir rosinājis plašu mūsdienu sabiedrības interesi. Tagad pirmo reizi tas padarīts pieejams arī latviešu lasītājiem.

Tulkotāji: Dace Balode, Ralfs Kokins, Enija Pohomova, Guntars Rēboks (LU Teoloģijas fakultāte), grāmatu izdevusi Latvijas Bībeles biedrība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Plaša mūsdienu sabiedrība” interesējas par bezvērtīgu viltojumu, kamēr īstos evaņģēlijus reti kurš ir rokās paņēmis.

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+