Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
29. maijs, 2014
Drukāt

Latviešu valodā pirmo reizi iztulkots Toma evaņģēlijs (1)

toma_ev3

Trešdien, 4. jūnijā plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā (Raiņa bulv. 19) notiks Toma evaņģēlija tulkojuma latviešu valodā atvēršana, informēja Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes vadošā pētniece Ilze Jansone.

Toma vārdā nosauktais evaņģēlijs atrasts 1945. gadā Naghammādī (Ēģiptē). Lai arī tas nekad nav bijis ietverts Bībeles kanonā, šis pirmajā vai otrajā gadsimtā tapušais teksts sniedz interesantas liecības par pirmkristietību un ir rosinājis plašu mūsdienu sabiedrības interesi. Tagad pirmo reizi tas padarīts pieejams arī latviešu lasītājiem.

Tulkotāji: Dace Balode, Ralfs Kokins, Enija Pohomova, Guntars Rēboks (LU Teoloģijas fakultāte), grāmatu izdevusi Latvijas Bībeles biedrība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Plaša mūsdienu sabiedrība” interesējas par bezvērtīgu viltojumu, kamēr īstos evaņģēlijus reti kurš ir rokās paņēmis.

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+