×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Latvijā divus mēnešus trenēsies ASV bezpilota lidmašīnas

Foto - LETAFoto - LETA

Trešdien, 7.maijā, Latvijā ieradās Mičiganas armijas Nacionālās gvardes 126.kavalērijas pulka bezpilota lidaparātu karavīru vads, liecina Aizsardzības ministrijas militāro ziņu portālā “Sargs.lv” pieejamā informācija.

Plānots, ka vienība kapteiņa Ādama Vērta vadībā uzturēsies Latvijā divus mēnešus, lai trenētos veikt bezpilota lidmašīnu lidojumus Latvijā kopā ar Latvijas bruņoto spēku karavīriem.

“Mēs nepacietīgi gaidām, kad varēsim sākt trenēties kopā ar Latvijas bruņoto spēku karavīriem un uzlabot sadarbību bezpilota lidaparātu vadīšanā,” uzsvēra seržants Ričards Očoa no Mičiganas.

Pavadot Mičiganas karavīrus uz Latviju, ģenerālmajors Gregorijs Vadnais uzsvēra, ka apbrīno Nacionālās gvardes karavīru spējas mēneša laikā mobilizēties un sagatavoties pildīt dienesta uzdevumus Latvijā. “Mičiganas Nacionālās gvardes uzdevums nebūtu izpildāms ne tikai bez mūsu karavīru, bet arī viņu ģimeņu un saprotošo darba devēju atbalsta,” uzsvēra ģenerālmajors Vadnais.

Mičiganas Nacionālās gvardes un Latvijas bruņoto spēku partnerība ilgst jau 22 gadus, tās mērķis ir dalīties ar informāciju, kopīgi apgūt jaunāko ekipējumu un stiprināt stratēģiskās spējas.

“Mičiganas partnerība ar Latviju ir ilgākā visā ASV. Mēs esam priecājušies par kopīgiem sasniegumiem un sērojuši par kritušajiem karavīriem – kopš 2011.gada starptautiskajās operācijās kritis 21 karavīrs no Mičiganas un četri no Latvijas,” pauda Vadnais, piebilstot, ka šī ir kārtējā iespēja amerikāņiem un latviešiem uzlabot savietojamību un spējas.

Kā ziņots, Latvijā aprīlī ieradās ASV gaisa desanta rota no ASV armijas Eiropā 173.kājnieku brigādes vienības, lai piedalītos rotējošā mācību procesā, un uzturēsies Latvijā vismaz līdz šā gada beigām. Rota izvietota Ādažu bāzē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+