×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. novembris, 2016
Drukāt

Latvija gatava stratēģiskai partnerībai ar Ķīnu “airBaltic” un lidostā (3)

Ministru prezidents Māris Kučinskis (no labās) un Ķīna Ministru prezidents Li Kecjans piedalās sadarbības līgumu parakstīšanas ceremonijā.Ministru prezidents Māris Kučinskis (no labās) un Ķīna Ministru prezidents Li Kecjans piedalās sadarbības līgumu parakstīšanas ceremonijā.

Foto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien Rīgā tikās ar Ķīnas Tautas Republikas premjerministru Li Kecjanu (Li Keqjang), kurš ieradies oficiālā vizītē Rīgā un pēc tam piedalīsies 16+1 samitā. Šī ir pirmā Ķīnas premjerministra vizīte Latvijā.

Kučinskis uzsvēra, ka Latvija ir gatava sadarbībai ar Ķīnu tranzīta projekta realizācijā, Ķīnas investīciju ienākšanai Latvijas ostu infrastruktūras attīstībā, kā arī stratēģiskajā partnerībā aviokompānijā “Air Baltic” un lidostā “Rīga”.

Latvija arī atbalsta Ķīnas iniciatīvas “Viena josla, viens ceļš ” un “Trīs jūru iniciatīvu”. Latvijas Ministru prezidents pauda gatavību abās minētajās iniciatīvās iesaistīties, norādot, ka Latvija var piedāvāt efektīvu, prognozējamu un drošu ražošanas, tirdzniecības un loģistikas platformu gan Eiropas, gan tuvāko NVS valstu tirgiem. “Esmu gandarīts, ka tieši šodien parakstām visaptverošu memorandu par sadarbību iniciatīvā “Viena josla, viens ceļš”, sacīja Ministru prezidents.

Kučinskis uzsvēra, ka Latvija pašlaik aktīvi strādā, lai pieskaņotu Latvijas tranzīta un loģistikas nozari modernām loģistikas tendencēm, tādējādi panākot tranzīta kravu diversifikāciju, kā arī iekļaušanos globālajās piegāžu ķēdēs. Kā piemērs Ķīnas premjerministram tika minēts apstāklis, ka, veicot Eiropas tirgum paredzēto preču komplektēšanu un tālāko izplatīšanu Eiropā tieši no Latvijas, Ķīnas uzņēmumi spētu piedāvāt savu produkciju par vidēji 5-6% lētāk, kas nozīmētu ievērojamas konkurētspējas priekšrocības gan Ķīnai, gan Latvijai.

Pēc divpusējās tikšanās abu valstu valdību vadītāji piedalījās sešu starpvalstu līgumu parakstīšanas ceremonijā. Amatpersonas parakstīja Saprašanās memorandu par sadarbību Zīda ceļa ekonomiskās joslas un 21. gadsimta jūras zīda ceļa iniciatīvas ietvaros, Saprašanās memorandu par domnīcu sadarbību, Saprašanās memorandu par sadarbības veicināšanu tūrisma jomā, Saprašanās memorandu par sadarbību mazo un vidējo uzņēmumu jomā, līgumu par importa sertifikātu lietošanu/izmantošanu, kā arī Saprašanās memorandu par sadarbību transporta un loģistikas nozarēs “Viena josla, viens ceļš” iniciatīvas ietvaros.

No Latvijas puses tos parakstīja Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Ķīnas premjerministrs Latvijā uzturēsies līdz svētdienas, 6. novembra, rītam.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Apkaunojoši ! Brīvās Latvijas karavīri un vārdoņi salutē komunistu agresīvam režīmam. Hitlera un Staļina kliķes arī reiz maršeja kopā un spieda viens otram rokas. Ne tikai paktus parakstot,arī okupētajā Polijā.Kucinskis varētu aizlidot papriecāties par komunisma uzvaru Tibetā. Vispirms nauda tad morāle

  2. Ar kādiem komunistu režīmiem vēl kučinski spiedīsies bariņā ? Venecuēla būs nākamā ? Bada Koreja ? No Dalailamas vairs neslēpsies , bet vispār nelaidīs Latvijā ?

  3. Rumbulu vajag uzbliezt par kravu lidmashinu lidostu! Industriala ekonomika ir noilgojusies peec Latvijas! Bet nejau lai dabu piekjezitu, bet ar Vacijas, Holandes un Skandinavijas Ekologjiskajiem noteikumiem! Rumbulu vajag, kaa Baltijas air Cargo centru! Es apjedzu ko runaju! Es stradaju shajaa Nozaree!

Draugiem Facebook Twitter Google+