Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
17. janvāris, 2014
Drukāt

Latvija nākamgad būs starptautiskās pārtikas izstādes “Zaļā nedēļa” partnervalsts

Garšvielas katrai gaumei. Foto - LETAGaršvielas katrai gaumei. Foto - LETA

17. Starptautiskā pārtikas izstāde "Riga food 2012" izstāžu centrā Ķīpsalā.

Latvija nākamgad būs Berlīnē notiekošās starptautiskās pārtikas un lauksaimniecības produktu izstādes “Zaļā nedēļa – 2015” partnervalsts un piedalīsies šī vērienīgā pasākuma organizēšanā. To paredz zemkopības ministres Laimdota Straujuma (V) piektdien Berlīnē parakstītā vienošanās, portālu “LA.lv”’ informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

“Esmu gandarīta, ka tieši 2015. gadā Latvija būs starptautiski plaši pazīstamās izstādes “Zaļā nedēļa” partnervalsts, jo 2015.gada pirmajā pusgadā Latvija būs arī Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Latvijai kā “Zaļās nedēļas” partnervalstij šajā starptautiskajā izstādē būs iespēja potenciālajiem sadarbības partneriem plaši demonstrēt mūsu valstī ražoto plašo pārtikas produktu klāstu un iepazīstināt Vācijas un citu valstu patērētājus ar lauku tūrisma iespējām Latvijā,” uzsver zemkopības ministre.

ZM atzīmē, ka Berlīnes Starptautiskā pārtikas un lauksaimniecības produktu izstāde “Zaļā nedēļa” ir viena no lielākajām pārtikas nozares starptautiskajām izstādēm Eiropā, tās laikā dalībnieki dibina jaunas sadarbības un tirdzniecības attiecības, tādējādi rodot savai produkcijai jaunus noieta tirgus gan ES, gan trešajās valstīs.

Berlīnes Starptautiskā pārtikas un lauksaimniecības produktu izstāde “Zaļā nedēļa“ notiek no 17. līdz 26. janvārim, tajā kopš 1994.gada piedalās arī Latvija ar savu kopstendu, kurā Vācijas un citu valstu patērētājiem prezentē Latvijas pārtikas produktu daudzveidību.

Vācijas un citu valstu uzņēmēji, kuri meklē jaunus sadarbības partnerus, Latvijas stendā virtuālajā tirgus tīklā (Virtual Market) var iegūt plašu informāciju gan par visdažādākajiem Latvijā ražotajiem pārtikas produktiem, gan Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem, norāda ZM.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+