×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Latvijai galvā jāliek ķivere, ne vainadziņš


Foto - LETAFoto - LETA

Goda ļaudis, zinātnieki Konstitucionālo tiesību komitejā krietni strādājuši, dažādu zemju konstitūcijas pētīdami, salīdzinādami, ar gudrām domām, atziņām, secinājumiem, statistiku pierakstot simt septiņdesmit lappuses. Tur daudz atradumu, ieteikumu, mūsu Sa-tversmei labu vēlot. 


 

Viss rakstītais pateikts tādā inteliģentā tautas dainu garīgumā un tīrībā, lai Latvijas tēlu rādītu kā tādu gaiši cēlu Saulcerīti ar ziedu vainadziņu galviņā. Paldies par labu sirdi, bet šis lielais darbs taču darīts, pretojoties valsts grāvējiem, it kā pretvalstiskā referenduma dēļ pret valsts valodu, kas varējis arī nebūt (nedrīkstēja būt!). Ja tas tā, tad jāsaka… garām! Ne tādu apcerējumu vajag Latvijai šodien!

Ja mūsu valsti un tautu nepārtraukti apsmej, aprunā tās ienaidnieki savos preses izdevumos, televīzijā, radio kanālos, sanāk-smēs un mītiņos; ja kāds, kas deklarē, ka nicina un ienīst šo valsti, var nesodīti skolā audzināt tās jaunatni, tad te ar kādu apgaismības darbu, ar saprātīgu disputu nepietiek.

Ja var ieteikt gatavot zāles, konservus, sērkociņus rezervei (gatavoties deportācijai?!)… (Spriežot pēc raksta ”Neslēpti draudi” 21.09.12.) Tie jau ir atklāti draudi. Ko un ar ko vairs runāt par valsts jēgu, Satversmes kodolu, nacionālām vērtībām!

Tie, kam valsts jāsargā, negrib saskatīt, ka apsmiekls pāraug uzbrukumā.

Tāpēc es domāju, ka nav nekādas vajadzības pēc Sa-tversmes uzlabojumiem tādā garā, kā tas sākts. Latvija nav jāgrezno ar ziedu vainadziņu, ja tai galvā vajadzīga ķivere un rokās asi kā zobeni likumi, kurus tie, kam pienākums, pilda.

Vajadzīgi likumi, kas apklusina tos, kas valsti apmelo, apsmej, sanaido tautas. Vajadzīgi likumi, kas padzen no valsts tās ienaidniekus, kaut arī tie būtu pilsonības dokumentus nopirkuši.

Latvija ir bijusi un būtu kā māte un patvēruma devēja tautām, kas te grib godam dzīvot, ja vien atsevišķi asinskāri nelieši šo sadzīvi netraucētu. Cienīsim savu latviskumu, tad arī citi mūs un Latviju cienīs.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+