×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. augusts, 2013
Drukāt

Latvijas filmu maratons

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Valsts svētku laikā – 3., 4., un 5. maijā – Latvijas filmu maratons jaunākās filmas rādīs gan Rīgā, gan astoņās pilsētās citviet Latvijā.

Vienas dienas laikā vairākos seansos skatītājiem būs iespēja redzēt jaunākās Latvijā tapušās filmas; svētku programma katrai pilsētai sastādīta īpaši. Latvijas Filmu maratons sāksies 3. maijā Ventspilī, un turpināsies 4. maijā Rīgā, Valmierā, Liepājā, Kuldīgā, 5. maijā Jelgavā, Cēsīs, Siguldā un 18. maijā Jēkabpilī.
Lai arī iepriekš jau izrādītas, svētku dienās daudzviet vēlreiz varēs noskatīties Jāņa Norda godalgoto filmu Mammu, es tevi mīlu, kā arī Aigara Graubas patriotiski iedvesmojošo darbu Sapņu komanda 1935. Toties vairākas reģionālās pirmizrādes piedzīvos Ināras Kolmanes pērn pabeigtā krāšņā un mistiskā pasaka pieaugušajiem Mona ar lielisko jauno aktrisi Kristīni Belicku galvenajā lomā.
Daudzsološs ir Latvijas Kultūras akadēmijas studentu seanss, kurā iekļautas gan dokumentālās, gan spēles īsfilmas. Maratona organizētāji uzskata, ka programmai izvēlētās studentu filmas ir gana profesionālas, tāpēc pelnījušas izrādīšanu uz lielā ekrāna. Jo īpaši izceļamas filmas Četri mielasti (režisore Liene Linde), un Gvido pēdējais uzaicinājums (režisors Ingus Drulle), abās filmās piedalās arī populāri aktieri – Baiba Broka, Jānis Skanis, Lāsma Kugrēna, Varis Vētra un citi.
Jelgavā un Ventspilī būs iespēja redzēt arī Vladimira Leščova slaveno un daudzkārt festivālos godalgoto animācijas filmu pieaugušajiem Villa Antropoff, kā arī Kristīnes Želves dokumentālo filmu Fedja par latgaļu izcelsmes somu režisoru Teuvo Tulio. Liepājā, Jelgavā un Siguldā filmu maratona laikā būs iespēja uz lielā ekrāna noskatīties arī vietējo pilsētnieku veidotās īsfilmas

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+