×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. marts, 2013
Drukāt

Latvijas izdevēji piedalās Leipcigas grāmatu tirgū

foto - Letafoto - Leta

Vācijā šajā nedēļā notiek starptautiskais Leipcigas grāmatu tirgus, kurā būs pārstāvēta arī Latvija ar nacionālo grāmatniecības stendu un 11 rakstnieku lasījumiem gan mesē, gan skolās, informēja projekta pārstāve Inga Bodnarjuka.

Latvijas stendā un lasījumu programmā akcents likts uz mūsdienu bērnu literatūru un grāmatām, kas stāsta par latviešu izdzīvošanas stratēģijām un dzīves mākslas meklējumiem.

Leipcigas grāmatu mesē Latviju šogad pārstāvēs Juris Zvirgzdiņš, Inga Žolude, Māra Cielēna, Kristīne Želve, Vilis Lācītis, Nora Ikstena un Kristīne Ulberga.

Latvijas stendā būs izvietoti “Literatūras gada balvas 2011” laureātu darbi, latviešu autoru jaunāko darbu paraugtulkojumi, “Zelta ābeles” kolekcija, bērnu literatūras kolekcija un vācu valodā tapušie latviešu autoru tulkojumi. Stenda radošā koncepcija apvienos Gitas Treices ilustrācijas no pasaules skaistākai grāmatai nominētās Džordi Sjerra i Fabra grāmatas “Kafka un ceļojošā lelle” un Ievas Samauskas “Meitene, kas zināja visas pasaules valodas”. Stenda māksliniecisko koncepciju izveidojusi māksliniece Ūna Laukmane un Jānis Brinkmanis.

Tirgus notiks no 14. līdz 17. martam.

Latvija dalību starptautiskajā grāmatu mesē nodrošina Latvijas Kultūras ministrija, nodibinājums “Rīga 2014” un Latvijas Literatūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+