Latvijas jaunā BMX braucēja Kibare triumfē pasaules čempionātā 12 gadus vecām meitenēm 0

Latvijas jaunā BMX braucēja Paula Kibare trešdien Azerbaidžānas galvaspilsētā kļuva par pasaules čempioni 12 gadu vecu meiteņu (G12) grupā, pie medaļām tiekot vēl trim jaunajiem Latvijas sportistiem.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Trešdien pasaules čempionātā Baku medaļas dalīja jaunie BMX censoņi vecumā līdz 12 gadiem.

G12 meiteņu grupā finālā iekļuva uzreiz divas Latvijas braucējas – Paula Kibare un Paula Zavinska. Lielajā finālā lielisku braucienu veica ikdienā “BMX Rīga” klubu pārstāvošā Kibare, kurai izdevās saglabāt iegūto līderpozīciju līdz finišam. Kibare kļuva par uzvarētāju, bet Zavinska finišēja piektajā vietā.

Savukārt zēniem B11 grupā starp labākajiem astoņiem braucējiem iekļuva Kristers Apels un Emīls Allers. Finālā Apels izcīnīja otro vietu, kamēr Alleram nācās samierināties ar astoto pozīciju.

Vēl B5-6 grupā zēniem sudraba medaļu izcīnīja Marks Švalkovskis, bet G7 meiteņu grupā par pasaules vicečempioni kļuva Ramona Bāre, bet ceturtā palika Sofija Elizabete Zeica.

B8 grupas konkurencē ceturto vietu izcīnīja Patriks Krauklis, kamēr B9 grupā puišiem septītā vieta Ralfam Domorackim, kamēr šajā pat vecumā meitenēm septītajā pozīcijā sacensības noslēdza Lotte Etmane.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas BMX braucējs Klāvs Lisovskis izcīnīja sudraba medaļu amatieru jeb krūzeru grupas sacensībās M25/29 grupā, kamēr M30/34 grupā septītais palika Kristaps Ozoliņš.

Pasaules čempionāts Baku ilgs līdz sestdienai un Latviju tajā pārstāvēs 81 braucējs.

Vīriešu elites grupā startēs Edžus Treimanis, Kristens Krīgers un Helvijs Babris, kamēr sieviešu elitē dalībnieču vidū būs Vineta Pētersone. Savukārt junioru grupā no Latvijas pārstāvjiem piedalīsies Filips Krists Rozītis, Edvards Glāzers, Rinalds Jānis Kārkliņš un Markuss Valdmanis.

Elites grupas priekšsacīkstes aizvadīs piektdien, bet cīņas par medaļām notiks sestdien.

Latvijas BMX izlases galvenais treneris Ivo Lakučs Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) padomei kā trešo elites sportistu dalībai pasaules čempionātā ieteica apstiprināt Miku Dāvi Strazdiņu, norādot, ka spēku samēru ziņā Strazdiņš un Babris, kurš pasaules rangā ieguvis vien par dažiem punktiem vairāk, ir ļoti līdzvērtīgi. Domājot par nākotnes perspektīvu, Strazdiņa dalība būtu atbalstāmāka, jo pagājušajā gadā sportists izcīnīja trešo vietu pasaules junioru čempionātā, apliecinot savu potenciālu un dodot iespēju gada nozīmīgākajās sacensībās startēt uzreiz pieciem Latvijas junioriem.

Tomēr LRF Padomes locekļi, uzklausot izlases galveno treneri, lēma pieturēties pie iepriekš apstiprinātajiem atlases kritērijiem, kā trešo elites sportistu dalībai pasaules čempionātā nosaucot Babri. Vienlaikus LRF padome aicināja Lakuču atlases kritērijos uz turpmākajām starptautiskajām sacensībām kā vienu no kritērijiem iekļaut galvenā trenera izvēli, balstoties uz profesionālo pieredzi.