×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijas Zaļā partija ir pret tautas vēlēta prezidenta ideju (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Zaļās partijas kongresā.

Lai gan daži Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas (LZP) deputāti balsoja par likumprojekta par tautas vēlētu prezidentu nodošanu atbildīgajām Saeimas komisijām, partija ir pret šādas iniciatīvas īstenošanu, aģentūrai BNS sacīja LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Saeimas balsojumā 18.decembrī par partijas “No sirds Latvijai” izstrādāto likumprojektu, kas paredz ieviest tautas vēlētu prezidenta institūciju, trīs LZP biedri – Guntis Belēvičs, Artis Rasmanis un Jānis Trupovnieks – balsoja par tā nodošanu izskatīšanai komisijās, bet Juris Vectirāns balsojumā atturējās.

Tavars norādīja, ka pēc šā balsojuma ar deputātiem pārrunājis viņu motivāciju, lai noskaidrotu, kādēļ viņi šādi balsojuši, jo arī LZP statūtos ir norādīts, ka tā atbalsta parlamentāru demokrātiju, bet, pēc Tavara teiktā, tautas vēlēta prezidenta institūcijas ieviešana ir solis uz prezidentālu republiku.

Deputāti Rasmanis un Trupovnieks paskaidrojuši, ka viņi ir pret tautas vēlēta prezidenta ideju, bet balsojuši par likumprojekta nodošanu izskatīšanai komisijām, jo uzskatījuši, ka tā būtu laba platforma, kur par to diskutēt un beidzot šo ideju atmest, atzina Tavars. Līdz gada nogalei viņam vēl nebija izdevies šo jautājumu pārrunāt ar Belēviču.

“Rasmanis, piemēram, norādīja, ka, viņaprāt, ideja par tautas vēlētu prezidentu ir bīstama,” teica Tavars.

Uz jautājumu, kā viņš prognozē likumprojekta tālāku virzību, LZP valdes priekšsēdētājs atbildēja, ka pašlaik Saeimā nav nepieciešamā absolūtā vairākuma jeb divu trešdaļu deputātu balsu, lai likumprojektu pieņemtu. “Ceru, ka veselais saprāts stāvēs virs deputātiem un šī ideja tiks aizmirsta,” norādīja Tavars.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis iepriekš pastāstīja, ka partiju savienībā ir viedokļu dažādība jautājumā par tautas vēlēta prezidenta institūciju – Latvijas Zemnieku savienība tradicionāli iestājas par, bet LZP pret.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tikai NE tautas vēlētu prezidentu!!! Tautas vidū ir liels skaits pretvalstiski noskaņoto krievu, kuri aktīvi piedalīsies vēlēšanās (atšķirībā no naivajiem latviešiem), un tad ar mums būs cauri – ĻAUNUMS VAR UZVARĒT. LABĀK NERISKĒT!

 2. … Cik ilgi vel patriotiska Zala partija meginas sadarboties ar preteji uzvedigo ‘ L . Zemnieku savienibu’ !

  … Laiks pieradit ka NA, LRA un LZP, ka ari dala no V spej sastradaties kopigam sirdsmerkim … !

 3. nevajag tautas viedokli, partijas pašas vienosies un ieliks savu prezidentu,galvenais lai balso par partiju vēlēšanu laikā,tāda morāle

 4. Ja iepriekds shaubiijos, peec peernaa gada veeleeshanam mans viedoklis ir skaidrs – tautai nedrikst uzticet balsoshanu. Tad Grigule 2 un Kaimins 2 par prezidentiem ir garanteeti! Turklat krieviem buus savs kandidats un starpnacionalais kaskis garantets.

  • Ko var uzticēt tautai – ir pakārtots jautājums. Pie mums liela daļa “tautas” ir sveša Latvijai tauta, jo deokupācija nav veikta, par ko kautrīgi klusē. Tādai daļai vispār nedrīkstētu ļaut kaut ko globālu lemt. Vairāk interesants ir cits, respektīvi, tam visam nav nozīmēs, ja nepiešķir prezidentam lielākas tiesības. Bet to kategoriski nedrīkst darīt pat ja uzvarēs vispareizākais prezidents. Tie, kas vēlās tādu prezidentu pēc būtības cenšās novelt lielu atbildību uz vienu cilvēku. Tadā gadījumā deputātu skaitu un to algas būtu jāsamazina jo tie divi viens otram traucēs. Ministrus prezidents pats nozīmēs un tt. Varbūt kādam ļoti patīk tas, kā stūrē Putins? Vel nav zināms ar ko tas beigsies un jāsaprot, ka viņu balsta visasiņainākā pasaulē “drošības” sistēma. Tāpēc viņa rīkojumi tiek bez ierunām pildīti. Tad arī pie mums javeido līdzīgu resoru? Tas viss nozīmētu pilnīgu atteikšanos no mūsu pašreizējās Satversmes un, proti, no 19. gada nacionālās valsts un “uz priekšu EirAzijā”.

  • Jā, nu Grigules kundzes variants visspilgtāk norāda uz latvju tautas domāšanas kapacitāti un spējīgumu.

 5. Jebkurā gadījumā tauta ir it kā pret exskomunistu varas nomaiņu pret demokrātisku un antikolaboracionistisku varu,bet būtība tas ir tikai totalitārās sistēmas atraugas pirms utilizēšanas.

 6. Ceru, ka arī citi vīri nāks pie prāta. Komunisti visus piecdesmit gadus, pēc kārtējās izgāšanās, sākuši ar reorganizāciju un pārpilnības solijumiem. Komunistu atvase Sudraba mēģin turpināt tās tradīcijas. Pat tas vien,ka Saskaņa atbalsta šo ideju – liecina par to, ka jāuzmanās. Visos principiālos jautājumos viņiem vienmēr ir bijis pretējs nelokāms viedoklis. Un beidzot atraduši kopīgas intereses ar visu sirds un reģioniem!

 7. Tauta tikai nobalsos par līdzšinējo partiju izvirzītiem kandidātiem! Daudz būtiskāk: Vai Zaļā partija ir arī pret mažoritārajām vēlēšanām?

 8. zaļieir tautas nodevēji Atbildēt

  Nu, kā tad! ja tauta izvēlēsies prezidentu, kā tad V+ZZS varēs ielikt savējo,hūtveidīgo,zaķu,jenotu aizstāvi , čomu, kuru atkal atradīs vai nu zoodārzā vai , kopā ar jenotu zaķiem uzpirks junkuru pelītes, kuras pacels ķepiņas kā liks ”tiesiskuma” koalīcija

 9. Bet balso par… Tas ir tas pats ka teikt, ka negrib Lembergu par prezidentu bet balso par. Kurs kuru mulko????

  • Zaļā partija klasiskā – tautas vēlētu prezidentu negribam, bet balsojam par jautājuma nodošanu komisijām, jo Lembergs ar Sudrabu un Ušakovu tā grib. LZP vienmēr ir bijusi politprostitūta.

Draugiem Facebook Twitter Google+