Sports
Hokejs

Laviņš: Spēlētājiem nav nekāda spiediena, viņiem jājūtas labi 16

foto: Juris Kalniņš

Rīgas “Dinamo” hokejisti šodien aizvadīs pirmo pārbaudes spēli pirms KHL desmitās sezonas, “Minskas kausā” Baltkrievijā tiekoties ar Jaroslavļas “Lokomotiv”. Piektdien būs spēle pret Hantimansijskas “Jugra”, bet dienu vēlāk – spēle par vietu.

Sāk ar aizsardzību

Pagājušajā nedēļā rīdzinieki aizvadīja tradicionālo treniņnometni Valmierā, kur grafiks bija ļoti saspringts, no ledus noejot vien pusdesmitos vakarā. “Jāpaveic liels darba apjoms, laika nav daudz. Puišiem Valmierā atjaunoties bija grūti, bet mēs ar viņiem runājām, iedevām arī vienu brīvdienu, lai gan tad bija paredzēts treniņš, atstājot tikai baseinu un pirti. Tādas slodzes vairs nebūs, tagad sāksies spēļu ritms, treniņiem būtībā palikusi tikai nedēļa,” stāsta Rīgas “Dinamo” treneris Rodrigo Laviņš.

Lai arī lielākā daļa komandas, ja neskaita ārzemniekus, palikusi nemainīga, galvenais treneris Sandis Ozoliņš ar palīgiem veido jaunu “projektu” – taktiski, psiholoģiski. Tāpat kā pie Boba Hārtlija Latvijas izlasē treniņi tiek filmēti un analizēti, spēlētājiem norādot uz pieļautajām kļūdām. Kāds būs Ozo hokejs, varēs redzēt vēlāk. Treneriem sava vīzija ir, bet pagaidām tiek būvēti pamati, proti, aizsardzība. “Savā zonā gribam spēlēt agresīvāk, lai ātrāk tiktu pie ripas. Redzēsim, kā Minskā šajā ziņā veiksies, pēc tam liksim klāt radošumu uzbrukumā, vairākums un mazākums vēl vispār nav ņemts,” norāda Laviņš.

Svarīgs akcents ir kolektīva izveidošana – Ozo kā spēlētājs mācēja radīt komandā vienotu gaisotni un arī debitējot galvenā trenera ampluā nav ieslēdzis diktatora režīmu. Laviņš uzskata, ka, lai arī aizvadīts fiziski grūts posms, spēlētāji ir labā noskaņojumā, jo netiek izdarīts spiediens: “Tev jājūtas labi, lai varētu spēlēt, nedrīkst baidīties kļūdīties. Ir jāspēlē, nevis jābaidās.”

Jaunie leģionāri

Uz Minsku devās 28 spēlētāji, mājās palika vairāki pieredzējušie – Guntis Galviņš, Gints Meija, Miks Indrašis un Māris Bičevskis. Viņu spējas ir labi zināmas, šobrīd svarīgāk spēļu apstākļos novērtēt citus, tostarp spēlētājus ar pārbaudes laika līgumu.

Rīgas “Dinamo” noslēgti līgumi ar sešiem leģionāriem. Treniņos ļoti labu iespaidu atstājot aizsargs Karls Stolerijs. “Viņš pareizi spēlē, visas nianses – pagrieziens, nūja, korpuss, spēle pret pretinieku. NHL nenostiprinājās, jo pietrūkst auguma gabarīti (1,80 m). Nav dullais, kas nesīsies uz priekšu, kā Mets Robinsons, bet ļoti nosvērts un apmācīts,” kanādieti raksturo Laviņš. No uzbrucējiem viņš izceļ Brendonu Makmilanu un Deniju Kristo. Pirmais ir jaudīgs centrs, labs abos laukuma galos – spēlētājs, uz kuru var paļauties, bet otrajam esot savdabīga tehnika, interesants hokejists ar lielisku raksturu.

Arī latviešu puikas strādājot cītīgi, no jaunajiem labi sevi parādījis Emīls Ģēģeris, kuram ir dotības un gaiša galva, bet svarīgākais šajā vecumā, protams, ir darbs – ja strādās, progress neizpaliks.

Saistītie raksti

Laviņš kā spēlētājs Rīgas “Dinamo” pārstāvēja sešas sezonas, bet tagad pirmo reizi iekļāvies vienībā trenera ampluā: “Radošs, interesants darbs. Lēmumi netiek pieņemti vienpersoniski, varam arī padiskutēt, pastrīdēties. Reizēm no tā procesa jau galva kūp.”

Rīgas “Dinamo” kopā paredzētas desmit pārbaudes spēles, ieskaitot četras “Latvijas Dzelzceļa kausā” augusta vidū, bet pirmā spēle KHL sezonā būs 22. augustā Omskā pret “Avangard”.

LA.lv