LBL skrējiens: Liepāja pēc pirmās vietas, Valmiera pēc sestās 0

LBL čempionāta regulārajā sezonā palikuši neatbildēti divi jautājumi – kādā secībā sarindosies pirmās trīs komandas un kas – “Barons/LDz” vai Valmiera – izcīnīs pēdējo sesto ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

“Liepāja/Triobet” uzvarošs regulārās sezonas noslēgums var dot pat pirmo vietu regulārajā sezonā. Lieliska motivācija kopā ar iespēju uzreiz nokļūt pusfinālā liepājniekus ceļ spārnos. Uvja Helmaņa komanda spēli pret BK “Jēkabpils” sāka ļoti motivēti, pirmajā puslaikā iegūstot 48:29 pārsvaru. Iespējams, jēkabpiliešiem bija stīvas kājas pēc garā ceļā un mierīgāks prāts par jau nodrošināto piekto vietu turnīra tabulā. Tāpat jūtams “pazudušā dēla” Dovida Redika iztrūkums, jaunas vēsmas spēlē noteikti ienesīs arī Igora Miglinieka atgriešanās laukuma malā. Otro puslaiku jēkabpilieši uzvarēja, tomēr īsti apdraudēt liepājnieku uzvaru vairs neizdevās.

Par regulārās sezonas naglu kļūs 8. aprīļa spēle Liepājā starp mājiniekiem un BK “Ventspils”. Faktiski cīņa par pirmo vietu turnīra tabulā, bet zaudētājam būs jāsamierinās ar trešo vietu.

Baroni turpina grimt

LBL čempionāta titānika gods pienākas “Barons/LDz” komandai. Vairāki Latvijas izlases spēlētāji sezonas sākumā, sen neredzēta ažiotāža tribīnēs, pozitīva bilance turnīra tabulā – tāds bija komandas starta uzrāviens. Daži spēlētāji aizbrauca, dažus atskaitīja, decembrī tika nomainīts treneris. Kopš komandu vada Agris Galvanovskis, tā 16 spēlēs izcīnījusi tikai sešas uzvaras. Galvanovska atvestie ārzemnieki nav labāki par pasaulē palaistajiem vietējiem spēlētājiem, rezultātu nedod, bet šķietami drošā vieta izslēgšanas spēlēs nu jau karājas mata galā.

Kārtējā baronu izgāšanās sestdien notika Saldū. Rīdzinieki sākumā pabija vadībā, taču kad iespēlējās Prestons Medlins (pirmajā puslaikā uz nulles, trešajā ceturtdaļā 12 punkti, visā spēlē – 24) un Saldus spēlēja savu basketbolu, viss pagriezās uz otru pusi. “Barons/LDz” turējās līdzi uz Burenko individuālām aktivitātēm (izmeta trešo daļu (21 no 62)komandas metieniem, atdeva tikai vienu rezultatīvu piespēli – saspēles vadītājam nepieļaujams disbalanss), Kambalas meistarību un Kedzo trāpījumiem. Pēdējā ceturksnī pat tika priekšā, tomēr Saldus izglābās – Mārtiņš Rugājs pamatlaika priekšpēdējā sekundē aukstasinīgi realizēja trīs soda metienus. Pagarinājumā 81:77 Saldus labā.

Valmieras cerība dzīva

No Saldus saņemtās ziņas atdzīvināja BK “Valmiera” – BK “Jelgava” spēles dalībnieku cerības. Faktiski arī šī bija kā fināla septītā spēle – zaudētājiem izslēgšanas spēļu sapnis ir izsapņots. Vareni cīnījās abas komandas, priekšpēdējā minūtē Valmieras pārsvars bija tikai viens punkts (75:74), Jelgavai bija iespēja izvirzīties vadībā, taču pēdējie divi uzbrukumi palika bez punktiem.

No šķietami bezcerīgas situācijas BK “Valmiera” atkal ir izredzes tikt sešniekā. Lai tā notiktu, trešdien jācer uz “Jūrmala/Fēnikss” uzvaru Mārupē. Ja tā notiks, tad tālākais jau būs pašu valmieriešu rokās regulārās sezonas pēdējā spēlē 11. aprīlī pret “Barons/LDz”.

LBL ČEMPIONĀTS

BK “Saldus” – “Barons/LDz” 81:77 (8:17, 28:30, 53:47, 68:68). Medlins 24, Freimanis 16, Nārķis 14; Kedzo 19+10AB, Kambala, Burenko pa 17.

“Liepāja/Triobet” – BK “Jēkabpils” 78:65 (22:15, 48:29, 60:53). Blaus 15, Jurevičus 13, Džonsons 11; Barvels, Šeļakovs pa 12, Pozņaks 11.

BK “Valmiera” – BK “Jelgava” 79:74 (22:21, 42:43, 63:59). Hērts 17, Rozītis 15+9AB, Šķēle 15; Geks 21, Lomažs 12, Krestiņins 10+11AB.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 13-3, 2. “VEF Rīga” 8-2, 3. “Liepāja/Triobet” 23-6, 4. “Jūrmala/Fēnikss” 17-12, 5. BK “Jēkabpils” 16-14, 6. “Barons/LDz” 14-15, 7. BK “Valmiera” 13-17, 8. BK “Jelgava” 13-17, 9. “LU” 7-22, 10. BK “Saldus” 7-23.