×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

Ledus galaktika

jelgava6

Šā gada Starptautiskais ledus skulptūru festivāls Jelgavā būs vērienīgākais tā 
15 gadu vēsturē un norisināsies no 8. līdz 
10. februārim. Vērts apskatīt!

 

Jubilejas reizē Uzvaras parks Jelgavā, pretojoties gravitācijas spēkiem, pārvērtīsies Ledus planētā, izdzīvojot kosmiskus multimediālus priekšnesumus, ko paredzēts papildināt ar oriģinālām uguns, gaismas un video instalācijām. Šajā dzimšanas dienas ballītē būs arī dažādi pārsteigumi, sešas uguņošanas, šovi, rekordliels skaits ledus skulptūru un pat ledus pirts! Skulptūru parkā top „Koskenkorva” ledus bārs, pie kura strādā latviešu tēlniece Inese Valtere-Ūlande un vietējais lietuviešu mākslinieks Donatas Mockus. Abi pavisam nesen atgriezušies no Permas, kur Krievijas 3. atklātajā sniega skulptūru veidošanas čempionātā par skulptūru „Klusā lūgšana” saņēma zeltu.

Dalībai festivālā pēc skiču konkursa žūrijas komisija apstiprināja 30 māksliniekus no 10 valstīm: Krievijas, Bulgārijas, Ukrainas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Ungārijas, Lielbritānijas un ASV. Festivāla dalībnieku vidū ir pieredzējuši ledus tēlnieki, kuri pierādījuši savas prasmes iepriekšējās reizēs, kā arī mākslinieki, kuri Jelgavā vēl nav bijuši. Konkurence solās būt īpaši sīva, jo daudzi ir līdzīgu festivālu pirmo godalgu ieguvēji. Tāpat šogad palielināsies skulptūru mērogi, jo katram dalībniekam piešķirts daudz vairāk ledus – pavisam 60 tonnas.

Uzvaras parkā darbs pie individuālajām jeb mazajām skulptūrām, ko gatavo no viena ledus bloka, sākas jau 4. februārī. Vēlāk darinās lielās komandu skulptūras no 15 mazajiem ledus blokiem. Pavisam festivāla laikā taps 30 mazās un 15 lielās skulptūras. Protams, arī jau minētais ledus bārs un skulptūra, pie kuras ikviens varēs nofotografēties. To veidos ilggadējs Jelgavas ledus skulptūru festivāla mākslinieciskais vadītājs tēlnieks Kārlis Īle un Agnese 
Rudzīte–Kirillova. Šis tandēms janvāra sākumā Vācijas pilsētā Rovershāgenā radīja lielāko un apjomīgāko skulptūru, kādu jebkad no ledus izveidojuši latviešu mākslinieki. Jelgavas festivālā abi gan būs konkurenti, jo par godalgām sacentīsies dažādās komandās – Kārlis kopā ar lietuvieti Viļu Matuti, bet Agnese – ar latviešu mākslinieci Maiju Punculi.

Trešo gadu ar ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” atbalstu taps ledus slidkalniņš. Tas ir festivāla populārākais un pieprasītākais objekts mazajiem skatītājiem.

Skulptūru konkursa darbus un citus ledus mākslas objektus skatītāju vērtējumam nodos 8. februārī, parks apmeklētājiem būs atvērts līdz 10. februārim. Katru dienu pirmās 15 minūtes ieeja bez maksas

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+