Kultūra
Mūzika

Lieldienas ar baroka un romantisma mūziku Nītaurē0


Endija Rezgale
Endija Rezgale
Publicitātes foto

Nītaurē 21. aprīlī un Jelgavā 22. aprīlī izskanēs dzidrā un liriskā soprāna Endijas Rezgales koncerti “Baroka un romantisma mūzikas pērles” ērģelnieka Aivara Kalēja pavadījumā.

Koncertā varēs dzirdēt Johana Sebastiana Baha ārijas “Līksmo mana ticīgā sirds”, “Jēzus paliek mans prieks” un “Quia respexit” no “Magnifikāta”, Antonio Vivaldi “Domine Deus” no kantātes “Gloria”, Franča Šūberta pasaulslaveno “Ave Maria”, Georga Frīdriha Hendeļa “Ombra mai fu” no operas “Kserkss”.

“Esmu nelabojama romantiķe un mīlu skaistu, lirisku, gaišu mūziku. Skaņdarbus, ko dziedāt koncertā, es izvēlējos pati. Ļoti patīk baroka un romantisma laika mūzika. Domājot par Lieldienu koncerta repertuāru baznīcā, baroka un romantisma laika mūzika šķiet vispiemērotākā – tā ir viegla un gaisīga. Protams, ērģeļu un klavieru solo skaņdarbus, ko atskaņos Aivars Kalējs, esmu atstājusi viņa pārziņā,” smaidot stāsta Endija un atklāj: “Visas ārijas, kuras es dziedu, ir man mīļas. Koncerts ir piesātināts ar gaišiem, liriskiem un priecīgiem skaņdarbiem, lai katrs var izbaudīt Lieldienu īpašo noskaņojumu un gūt mieru dvēselē. Ar šo koncertprogrammu ceru iedvesmot un emocionāli bagātināt ikvienu, padarot mūs visus priecīgākus, laimīgākus, cerīgākus, labestīgākus un mīlošākus.”

A. Kalējs ir koncerta ērģelnieks Rīgas Doma katedrālē un Jaunās Sv. Ģertrūdes luterāņu baznīcas galvenais ērģelnieks, kā arī ilggadējs Endijas skatuves partneris.

Par to, kā Endijai sākusies sadarbība ar A. Kalēju, viņa smaidot stāsta: “Pirmā tikšanās ar ērģelnieku notika 2007. gada vasarā, kad es biju atbraukusi no Dienvidāfrikas Republikas ciemos pie vecākiem. Satikāmies Jaunajā Ģertrūdes baznīcā un kopīgi nolēmām, ka kaut ko varētu nodziedāt svētdienas dievkalpojumā. 2008. gada vasarā es atkal atbraucu, ar Aivaru jau bija daži koncerti. Pa vasaru izdomāju, ka palikšu Latvijā. Kopš tā laika bieži koncertēju kopā ar Aivaru, arī Rīgas Doma katedrālē mums ir bijuši vairāki koncerti. Ai­vars ir ļoti interesants, zinošs, atsaucīgs un labsirdīgs, ar viņu ir viegli sadarboties.”

Saistītie raksti
Ko Endijai nozīmē Lieldienu laiks?

“Lieldienas ir laiks, kad ir iestājies ilgi gaidītais pavasaris un ir jūtams nogurums pēc garās ziemas. Lieldienas ir tā nedēļas nogale, kad varam gūt atelpas brīdi un smelties enerģiju, tas ir laiks, kad garākās brīvdienās varam arī apciemot savus tuviniekus, radoši izpausties ar olu krāsošanu, izmantojot dažādas tehnikas, daudz laika pavadīt svaigā gaisā un, protams, kārtīgi izšūpoties. Nedrīkstam aizmirst to, ka Lieldienas ir senākie un centrālie kristietības svētki, kad tiek svinēta Kristus augšāmcelšanās. Dievs ir paveicis ko izšķirošu, lai cilvēki neaizmirstu savu dvēseli ikdienā un atpazītu sevī būtiskāko. Šis ir pārdomu laiks, kurā cenšamies sadzirdēt, pēc kā ilgojas sirds, kas dara dzīvu un priecīgu mūsu garu, rodot izpratni par dzīves jēgu un tās piepildījumu.”

21. IV 11.00 Nītaures Ev. lut. baznīcā

22. IV 14.00 Jelgavas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā

Ieeja uz koncertiem par ziedojumiem.

LA.lv