×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. marts, 2013
Drukāt

Lieldienu notikumu izlase visā Latvijā


LETALETA

Pēc garās un aukstās ziemas pavasara iestāšanās šogad tiek gaidīta ar īpašu cerību – par spīti laika apstākļiem Lielā diena šogad nāks koša un latviska gan novados, gan galvaspilsētā, bet ticīgie sagaidīs Kristus augšāmcelšanās svētkus. “Latvijas Avīze” piedāvā iepazīties ar Lieldienu notikumu izlasi no 27. marta līdz 1. aprīlim 


 

Rīgā

29. III 11.30 – 14.00 no Jēkaba katedrāles līdz Doma laukumam “Via Crucis” lūgšanu gājiens.

30. un 31. III 12.00 – 15.00 Rīgas Porcelāna muzejā Lieldienas. Spēles un atjautības uzdevumi bērniem kopā ar Cepurnieka kungu un zaķi no stāsta par Alisi brīnumzemē. Porcelāna olu, olu trauciņu apgleznošanas darbnīca (11.00 līdz 18.00). Ieeja muzejā bez maksas. Dalības maksa darbnīcā no Ls 1.85 līdz Ls 6.00

30. III 10.00 – 16.00 Kalnciema kvartālā sadziedāšanās, sadancošana, saspēlēšana un sen neredzētu draugu satikšana folkloras kopas “Putni” vadībā. Programmā: lielās šūpoles, “oliņ boliņ” izdarības, karuselis, tirdziņš (oriģināli Lieldienu noformējuma elementi, jauni un koši amatnieku darinājumi, gardumi, siltie ēdieni, pavasara salāti, kafija un lieliski pašmāju un itāļu vīni).

31. III 10.00 – 19.00 Bastejkalnā jautrās Lieldienu šūpoles.

31. III 12.00 Rīgas Jūgendstila muzejā bērnu rīts “Pavasara pasakas”. Pasākumu vada Inguna Radziņa. Ieejas maksa Ls 1.00

31. III 14.00 Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” “Raibās Lieldienas” – koncerts, radošās darbnīcas, Lieldienu spēles un rotaļas. Piedalās: deju kolektīvi “Imanta” un “Mazais Andžiņš”, folkloras kopa “Silavoti”, kokļu ansamblis “Kārta”. Vada Reinis Rešetins. Ieeja bez maksas

31. III 12.00 Kultūras centrā “Iļģuciems” Lieldienu pasākums. Piedalās: Valda Vītola, Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, jauniešu deju kolektīvi “Dejotprieks” un “Latve”, bērnu deju kolektīvs “Mārīte”, kapela “Hāgenskalna muzikanti”, Tautas lietišķās mākslas un glezniecības, kā arī Dienas centra “Ābeļzieds” radošās darbnīcas. Svētkus vada, muzicē un dzied Zoja Heimrāte. Ieeja bez maksas

31. III un 1. IV 11.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā “Seno dienu tradīcijas mūsdienu atspulgā”. Programmā olu krāsošana, ripināšana un olu kaujas, šūpošanās un spēles bērniem, rotaļas un danči kopā ar folkloras kopām “Zvīgzna” un “Kokle”. Ieejas maksa: pieaugušajiem Ls 1.50, pensionāriem un studentiem Ls 1.00 skolēniem un III grupas invalīdiem Ls 0,50; ģimenes biļete (2 lieli un 1 – 4 mazi) Ls 3.00

31. III 12.00 – 17.00 Mežaparkā pasākums “Lieldienas Mežaparkā”. Šūpošanās prieki, “Trušu karaliste”, Lieldienu tirdziņā gardumi un amatniecības izstrādājumi.

Ieeja bez maksas.

31. III 14.00 VEF kultūras pilī Lielajā zālē un vestibilā “Beidzot Lieldienas ir klāt”. Piedalās: deju kopas “Bramaņi”, “Videnieki” un folkloras kopa “Rija”. Ieeja bez maksas

1. IV 15.00 Līvu laukumā “Lielā diena lai skan!”. Piedalās: profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, diriģents Raitis Ašmanis. Programmā: meistardarbnīcas zīmēšanā Jāņa Anmaņa vadībā un danču mācīšanās TDA “Daiļrade” dejotāju vadībā.

 

Rīgas apkaimē

27. III 14.00 Siguldas pagasta kultūras namā Lieldienu pasākums Siguldas pagasta senioriem.

28. III 12.00 Siguldas māmiņu klubā Māmiņu kluba Lieldienas: mainīšanās ar bērnu drēbītēm un pašdarinājumu tirdziņš. Līdzi jāņem groziņš, krāsotas olas, jo būs olu cīņas, mainīšanās, ripināšana un ēšana.

31. III 9.00 – 15.00 Siguldas Svētku laukumā Lieldienu gadatirgus – amatnieku tirdziņš “Raibās Lieldienas Siguldā”.

31. III Saulkrastos: 13.00 pie Saulkrastu sporta centra Lieldienu svinības tiem, kas grib izkustēties, piedalīties gadskārtējā Lieldienu boulingā un dažādās stafetēs; 14.00 pie kultūras nama “Zvejniekciems” Lieldienu svinēšana latviskā garā – Lieldienu dziesmas, olu krāsošana un ripināšana.

31. III 13.00 pie Allažu pagasta pārvaldes Lieldienu svinēšana.

31. III 12.00 Kauguru kultūras nama pagalmā svētku koncerts. Piedalās muzikālā apvienība “Neaizmirstulītes”, Jūrmalas teātra aktieri, deju kolektīvi “Tapa”, “Zālīte”, “Vēlreiz”, “Ābelīte”. Notiks dekoratīvo putnu izstāde – minizoo “Silkani”, radošās darbnīcas.

31. III 13.00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā rotaļuzvedums “Raibā Lieldienu zaķa meklējumos” – līksmošana un dažādas Lieldienu rotaļas kopā ar Jūrmalas teātri. Varēs krāsot, zīmēt un veidot olas no papīra, pārtapt par jautro Lieldienu zaķēnu, uzzināt un pats pamēģināt nokrāsot savu skaistāko Lieldienu olu pēc senlatviešu tradīcijām, izgatavot putnu būrīšus. Izsalkumu varēs remdināt ar zāļu tēju un pīrāgiem, bet par labiem darbiem – saņemt konfektes  un burkānus.

1. IV Turaidas muzejrezervātā, muižas saimnieciskajā centrā, Lieldienu svētki “Saule kāpa augstu kalnu”. Kopā ar muzejrezervāta speciālistiem un Siguldas folkloras kopu “Senleja” saules un pavasara rotāšanas dziesmas, pēc sentēvu tradīcijām pie lielā ugunskura tiks krāsotas olas, pušķotas un ar īpašu rituālu atvērtas šūpoles, kā arī tiks godāti paši šūpoļu kārēji, kuri visus svētku dalībniekus arī izšūpos. Lai pavasara darbi labi veiktos, tiks dzītas prom nelaimes, notiks olu ripināšanas sacensības, olu cīņas un maiņas, tiks izdejots olu krusts un notiks skriešanās ar olām. Notiks podu sišana, kuras simboliskā nozīme slēpjas skauģu un nelabvēļu raidīto domu atvairīšanā. Neaizmirstiet paņemt līdzi pūpolus vai izplaukušus bērzu zariņus ar dzīpariem šūpoļu rotāšanai un krāsotu olu pāri, ko dot šūpoļu kārējiem par izšūpošanu!

 

Kurzemē
Lieldienas_1

27. III 17.00 Virbu kultūras namā Lieldienu zaķu meistarošanas darbnīca. Zaķu veidotāji aicināti ņemt līdzi stiprāku diega spolīti un dažādus jaukus nieciņus zaķu dekorēšanai. 31. III 12.00 Virbu kultūras nama pagalmā (sliktu laika apstākļu gadījumā Virbu k/n) “Zaķu Lieldienu lustes”. Jautrie zaķi piedāvās dažādas dziedošas, radošas un sportiskas aktivitātes lieliem un maziem.

29. III 12.00 Kalvenes kultūras namā kultūras nama folkloras kopas un bērnu deju kolektīva koncerts “Nāc nākdama Liela diena”. Pēc Lieldienu koncerta radošā darbnīca ar olu krāsošanu un vārīšanu, Lieldienu dekoru darināšanu, rotaļas un spēles. Līdzi jāņem olas, sīpolu mizas u. c. dabas materiāli.

29. III 14.00 Spāres muižā tematisks pasākums Lieldienu noskaņās “Pa saules stariņiem, caur pūpolzariņiem”. Piedalās māksliniece Ritma Lagzdiņa un folkloras grupa “Urdzes”.

29. III 16.00 no Talsu katoļu baznīcas sākas starpkonfesionālais krusta ceļš.

29. un 30. III Ventspilī Vecpilsētas tirgū – Lieldienu gadatirgus.

30. III 13.00 Dubeņos pie kultūras centra Lieldienu pasākums “Lieldienas rītiņā velns ar zaķiem jokus taisa”. Olu kaujas, ripināšana un ēšana. Bērnu amatierteātra izrāde “Velnēna pārvērtības”.

30. III 12.00 Grobiņā, Zentas Mauriņas muzeja pagalmā lieli un mazi tiek aicināti uz Zaķu skolu. Zaķu skolā darbosies radošās darbnīcas, olu vārīšana un ripināšana, šūpošanās. Lieldienu  ieskandināšana kopā ar pašdarbības kolektīviem.  Darbosies Lieldienu tirdziņš.

29. III 15.00 Liepājā no Pāvilostas baptistu baznīcas ekumēniskais krusta ceļš.

30. III 10.00 Liepājā Liepājas Pētertirgū Kuršu laukumā Lieldienu jampadracis.

30. III 22.00 Lubes tautas namā Lieldienu balle, spēlē grupa “Nav problēmu”. 31. III 11.00 pie Lubes tautas nama šūpolēm Lielās dienas sarīkojums “Lieldienās šūpojies, Lieldienās priecājies”.

30. III 19.00 Slampes kultūras pilī Lieldienu sarīkojums: koncerts un balle –groziņvakars. Spēlē “Brenču muzikanti”. Ieeja Ls 3.

30. III 12.00 Virgas saieta namā Priekules novadā bērnu grupas “Ķinķēziņi” koncerts. Rotaļas un pavasara tirdziņš.

31. III 12.00 pie Balgales tautas nama Lieldienu pasākums bērniem; 21.00 Balgales tautas namā Lieldienu balle diskotēka.

31. III 12.00 Gaiviezē pie kultūras nama Lieldienu pasākums. Ieradīsies Lieldienu zaķis ar rotaļām un spēlēm. Kopā krāsosim lielo Lieldienu olu, vārīsim, krāsosim, ripināsim, olu kaujas un šūpošanās pie kultūras nama. 14.00 kultūras namā tradicionālā pašdarbības kolektīvu dalībnieku teātra izrāde jautrās noskaņās “Ziņu dienests strādā”.

31. III 13.00 Gramzdas parkā pie šūpolēm Lieldienu jautrošanās bērniem.

31. III 12.00 Jaunmoku pilī “Lieldienu jampadracis Jaunmokās”. Aicināsim kopīgiem spēkiem meklēt parkā paslēptās olas, pie lielā ugunskura tās krāsot raibu raibas sīpolu mizās, bērzu lapās un citos dabiskos materiālos. Ar nokrāsotajām olām varēs piedalīties konkursā “Košākā ola” vai pārbaudīt to izturību. Mīklu minēšana, Lieldienu ticējumu un paražu iepazīšana. Varēs izmēģināt savus spēkus orientēšanās aktivitātēs pils parkā vai veiklību slēpošanas un citās stafetēs.

31. III 10.30 Kalētu skolas parkā pavasara saulgriežu svinēšana “Spīdi nu, saulīte, ābeļu dārzā”.

31. III 12.00 – 15.00 Kuldīgas pilsētas dārzā Lieldienas pilsētas dārzā, kur vārīsim un ripināsim olas, darināsim Lieldienu dekorus, šūposimies, dziedāsim, dejosim un iesim rotaļās. Ieeja bez maksas.

31. III 12.00 Ķūļciema brīvā laika pavadīšanas centrā “Neparastās Lieldienas”.

31. III 13.00 Lībagu brīvā laika pavadīšanas centrā pasākums “Kas zaķim groziņā?” un bērnu un jauniešu vokālās studijas “W” Lieldienu koncerts.

31. III 12.00 Liepājā Jūrmalas parka bērnu laukumā Lieldienu sarīkojums “Var gadīties, ka atgadās tev Lieldieniņa neparasta”. Lieldienu sarīkojumā būs gan dejas, rotaļas un dziesmas, gan radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Līdzdarboties aicina Oliņš-Boliņš ar draugiem no tautas deju ansambļa “Rucavietis”, vidējās paaudzes deju kolektīva “Vaduguns” un senioru deju kolektīva “Sidrabvilnis”, bērnu vokālās studijas “Pērlītes”, folkloras kopām “Vēlava” un “Saknes”, kā arī Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Laumiņa”.

31. III 12.00 Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā tradicionālā Lieldienu zaķu olu meklēšana un ar to saistītie rituāli. Olu krāsošana, ripināšana un meklēšana, sišanās ar olām, Lieldienās olu skaistumkonkurss. Katram pasākuma apmeklētājam līdzi jāņem sava skaistākā Lieldienu ola. Sadancosimies un sadziedāsimies! Piedalās Sabiles kultūras nama amatierkolektīvi un Talsu vidējās paaudzes deju kolektīvs “Talsu kurši”.

31. III 12.00 Strazdes brīvā laika pavadīšanas centrā pasākums “Rūķi krāso Lieldienas”.

31. III 11.00 Talsu pilsētas laukumā pie tautas nama ikviens tiek mīļi gaidīts svinēt svētkus un piedalīties jautrās Lieldienu izdarībās. “Mīļdzīvnieku sētā” varēs aplūkot un samīļot īstus, pūkainus Lieldienu zaķus, vistiņas un citus jaukus zvēriņus, varat piedalīties akcijā “Naglotprieks” – Visvalža Vismaņa vadībā izgatavot putnu būrīti, dziedāt un dancot kopā ar folkloras kopu “Talsi” un izšūpoties. Tiks krāsotas olas, notiks olu kaujas, ripināšanas sacensības, kā arī konkurss “Olu ola 2013”. Par svētku sajūtu koncertā “Lieldienu prieks” rūpēsies Talsu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Talsu kurši”, senioru deju kolektīvs “Draudzība”, kā arī vokālistu konkursu “Cālis 2013”, “Gailēns 2013” un “Gailis 2013” laureāti.

31. III 12.00 Tiņģeres tirgus placī (nepiemērotos laika apstākļos – pilī) Lieldienu pasākums ar jautrām izdarībām, atrakcijām, sacensībām “Kas Lieldienu iešūpoja, tam …”.

31. III 10.00 Tukuma kultūras namā Lieldienas kopā ar “Čučumuižas” rūķiem (ieeja bez maksas). 11.30 Brīvības laukumā Lieldienu izdarības. 12.30 – 13.30 bērnu vizināšanās zirga pajūgā.

31. III 11.00 Valdgales tautas namā Lieldienu pasākums “Diža, diža Liela diena!”

31. III 12.00 Ventspilī Piejūras brīvdabas muzejs gaidīs visus tos, kas tradicionāli grib svinēt Lieldienas. Visā muzeja teritorijā notiks dažādi trakumi – lēkšana maisos, gaiļu cīņas, skrējiens ar olu karotē, varēs vizināties ar zirdziņu un mazbānīti, “Smiltnieku” mājas sētā fotografēties kopā ar skaistāko Lieldienu gaili, arī truši gozēsies izstādē. Izsalkušie tiks pie Lieldienu raibās zupas, bet izslāpušajiem piedāvās tēju. Lieldienas šurpu turpu vadīs Zaķis, Raganiņa un Ola. Piedalās: folkloras kopa “Rotaļnieks, grupa “Roja”, TDA “Strautuguns”. Šūpošanās un olu krāsošana, ikviens var ņemt līdzi gan krāsotas, gan nekrāsotas olas.

31. III 12.00 Vērgales centrā pavasara svētki “Drīz atnāks Lieldieniņas ar raibām oliņām!” Iešūposim Lieldienas, dziedāsim dziesmas un iesim rotaļās, būs atrakcijas, Lieldienu tirdziņš un citas svētku aktivitātes. Līdzi ņemt Lieldienu simbolu – olu.

1. IV 12.00 pie Abavas tautas nama pasākums bērniem “Jokainās Lieldienas”.

1. IV Liepājā “Fontaine International Steakhouse.” Lieldienu pasākums. Lieldienu zaķi vadīs jaukas atrakcijas bērniem, būs vizināšanās zirga pajūgā pa Liepāju.

1. IV 12.00 Medzē pie pagasta pārvaldes Lieldienu izdarības pasākumā “Nu atnāca Lieldieniņas ar raibām oliņām”. Piedalās: k/n bērnu vokālais ansamblis, BDK “Dzirnaviņas”, konkursa “Cālis 2013” dalībnieki. Skaistāko olu izstāde, olu kaujas un ripināšana. Radošās darbnīcas un atrakcijas. Līdzi jāņem skaistas olas izstādei un stipras olas – olu kaujām un ripināšanai.

1. IV 12.00 – 14.00  Pastendes kultūras namā durvis atvērtas Lieldienu jautrībām ar rotaļām, olu cīņām, zīmēšanai un veidošanai “Pūpolītis jautri smejas – lai nav auksts, ir jāsāk dejas” .

1. IV 14.00 Priekules kultūras namā Lieldienu jampadracis ar “Čučumuižu” un “Priecelīti”.

1. IV 12.00 pie Stendes tautas nama Lieldienas lieliem un maziem. Pantāga cepšana – ēšana un rotaļas kopā ar Lieldienu zaķi un folkloras kopu “Talsi”. Tautas namā Lieldienu tirdziņš – rotas, dekupāža, adījumi, rokdarbi. 15.00 Stendes senioru kluba “Rudentiņš” organizēta atpūtas pēcpusdiena “Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs”. Piedalās Stendes senioru draugu klubi, bērnu un jauniešu popgrupa “SOL”, pirmskolas bērnu TDK “Saulstariņi”. Balli spēlē Vilis.

 

Latgalē

28. III – 1. IV 12.00 – 18.00 Daugavpilī Vienības laukumā Lieldienu tirdziņš.

29. III 14.00 Nīcgales tautas namā radošās darbnīcas “Nāc nākdama Liela diena”.

30. III 10.00 – 15.00 Rēzeknē Latgales kultūrvēstures muzejā var aplūkot vairākas izstādes, ļaujoties košai krāsainībai un saulainai gaisotnei, īpaši Mākslas skolas bērnu darbos.

31. III 14.00 Ambeļu kultūras namā tradicionālas un radošas aktivitātes “Raibuos Leldinis Ambeļūs”. 22.00 Lieldienu groziņballe kopā ar grupu “Migla”.

31. III 14.00 Barkavā pie Lielajām šūpolēm un pēc tam kultūras namā gaidīts  ikviens, jo īpaši ģimenes ar bērniem, pasākumā “Lieldienas Barkavā”. Kopā ar folkloras kopu “Madava” un citiem k/n kolektīviem varēs iet rotaļās, piedalīties olu kaujās un šūpoties. 

22.00 Lieldienu balle, spēlē grupa “Lifts”. Ieeja Ls 2.

31. III 14.00 Daugavpilī Vienības laukumā pūtēju orķestra “Daugava” koncerts. 15.00 Lieldienu zaķa brīvais mikrofons bērniem.

31. III 11.00 Degumnieku tautas namā Lieldienu pasākums bērniem. 20.00 Dāmu deju grupas “Orhidejas” muzikāls uzvedums “Dzīvot ir labi, bet labi dzīvot ir vēl labāk”. 22.00 balle kopā ar grupu “Savējie”. Ieeja par ziedojumiem, ballē –Ls 2.

31. III 14.00 Jēkabpilī laukumā pie Jēkabpils tautas nama Lieldienu pasākums “Gaidīt gaidu to dieniņu, kad atnāca Lieldieniņa”.

31. III 21.00 Līksnas pagasta kultūras namā Lieldienu balle.

31. III 13.30 Ludzas tautas namā varēs iešūpot Lielo dienu savos mīļajos un sevī (ja ļaus laika apstākļi). 15.00 lielajā zālē ar dziesmām priecēs Dainis Skutelis.

31. III 13.00 Pelēču kultūras namā Lieldienu pasākums “Nu atnāca Liela diena”. 19.00 zāles svinīga atklāšana pēc remonta, Daugavpils teātra aktieru koncerts, groziņballe kopā ar Māri un Edgaru.

31. III 14.00 pie Preiļu kultūras nama Lieldienu jampadracis. 16.00 Preiļu novada k/c amatierteātra pirmizrāde – Kristīne Jokste “Par Sīvītem un Veirīšim lobokajūs godūs” voi “Mozos Provinces mozī stosteņi”.

31. III 15.00 pie Saunas pagasta pārvaldes atpūtas laukumā Lieldienu pasākums “Nāc lustēt”.

31. III 23.00 Sīļukalna pagasta tautas namā Lieldienu balle kopā ar grupu “Credo”.

Ieeja – Ls 3.

31. III 15.00 Vaboles kultūras namā amatierteātra “Nagaidama prīca” izrāde Danskovītes komēdija “Sīvysmōtes senču laiki”.

1. IV 12.00 Daugavpilī, Vienības laukumā pasākums “Ripo, ripo Lieldieniņas”. Tautas mūzikas ansambļa “Rakari” koncerts, Lieldienu olu krāsošana, Lieldienu olu olimpiāde – jāņem līdzi mājās krāsotas olas, lai varētu piedalīties Lieldienu olu olimpiādē dažādās nominācijās – Visskaistākā, Visstiprākā, Visripojošākā, Vislielākā un Vismazākā ola.

 

Vidzemē

Lieldienas_330. III 12.00 Līgo kultūras namā Lieldienu pasākums “Skrējiens pretī Lieldienām”.

30. III 13.30 Ipiķu kultūras centrā, Lieldienas gaidot, R. Blaumaņa lugu “Zagļi” rādīs Rūjienas novada amatierteātris. Lieldienu zīmējumu izstāde – paņem līdzi savu zīmējumu. Skaistāko zīmējumu autori un košāko olu krāsotāji saņems balvas.

31. III 14.00 Ainažos Lieldienu sadancis. Piedalās vidējās paaudzes deju kolektīvi – “Mūris”; “Siguldietis” “Rencēni”; “Tingeltangels” no Salacgrīvas un “Randiņš” un mazie dejotāji. Lieldienu ēverģēlības saimnieka un saimnieces ziņā.

31. III 11.00 Burtnieku kultūras namā pašdarbnieku koncerts Lieldienās.

31. III Cēsīs, Rožu laukumā “Lieldienu lustes”. Ikvienam interesentam būs iespēja atklāt šūpoles un izšūpoties, lai odi nekož, startēt olu rallijā divās trasēs, krāsot un zīmēt olu darbnīcās, sapost Olu vīru Lieldienām, piedalīties ar savu olu “Olu modes skatē”, uzspēlēt milžu spēles, piedalīties dažādās atrakcijās, fotografēties Lieldienu foto stūrītī. Lieldienu gaisotni nodrošinās atbilstoša mūzika, pasākuma vadītāji, kuri aizraus ar rotaļām, Lieldienu blēņām, dziesmu dziedāšanu, mīklu minēšanu un ticējumiem. Rezultatīvākie dalībnieki katrā atrakcijā saņems pārsteiguma balvas.

31. III 13.00 Dikļos Vika pasaku parkā Lieldienu sumināšana. Olu krāsošana, ripināšana un rotaļas kopā ar folkloras kopu “Endzelīte”.

31. III 14.00 Galgauskas kultūras namā pašdarbnieku Lieldienu koncerts.

12.00 Ciemupes tautas namā notiks dažādas Lieldienu aktivitātes. Līdzi jāņem krāsotas olas, kas noderēs olu ripināšanā.

31. III 10.00 Gulbenē Spārītes parkā Lieldienu rīts – teatralizēts uzvedums “Kā zaķis mācīja vistai Lieldienas svinēt”, jautras un atraktīvas izdarības ar olu krāsošanu, garaušu darbnīcām un īpašu Lieldienu zupas baudīšanu. Krāsainas olas kabatā, un nāc!

31. III 18.00 Gulbenes–Alūksnes bānītī Lieldienu pasākums “Olu kaujas bānītī”.

31. III 13.00 31. III 12.00 Ikšķiles tautas namā Lieldienu rotaļu programma ar jautrām dejām, Lieldienu izdarības un Kašera dziesmas, dažādi konkursiņi, olu ripināšana, stiprās olu cīņas, mīklu minēšana. Pēc dievkalpojuma Ikšķiles luterāņu baznīcā Lieldienās muzicēs Ikšķiles un Tīnūžu skolu ansambļi un Ogres mūzikas skolas kamerorķestris.

31. III 15.30 Jeru pamatskolas pagalmā Lieldienu uzvedums “Kā zaķis mācīja vistai Lieldienas svinēt…”. Lieldienu zīmējumu izstāde. Skaistāko zīmējumu autori un košāko olu krāsotāji saņems balvas!

Līdz 30. III Katvaru pagasta bibliotēkā literatūras izstāde “Lieldienas latviešu literatūrā”.

31. III 8.00 – 14.00 Kocēnu pagastā tradicionālā uzņēmēju, zemnieku un amatnieku darinājumu izstāde “Tavai mājai, dārzam un ģimenei”. Piepūšamās atrakcijas, loterija. 10.30 rīta sveiciens dziesmā – radošā studija “Pekšņi”. 11.00 iepazīšanās ar trusīšu saimi no “Mežiņiem”. 11.30 velotriāla paraugdemonstrējumi. 12.00 zirgaudzētavas “Kocēni” sveiciens “Lieldienās”. 12.30 Lielās dienas sveikšana ar olu kaujām, dančiem, dziesmām un rotaļām kopā ar Dikļu folkloras kopu “Endzelīte”, pūtēju orķestri un Kocēnu k/n deju kolektīvu “Savieši”. 22.00 kultūras namā Lieldienu balle kopā ar grupu “Pusnakts” (ieeja – Ls 2).

31. III 14.00 Liepupes pagastā pie tautas nama (Mekes krodziņa pagalmā) brīvdabas pasākums ģimenēm. Lieldienas kopā ar etnisko tradīciju kopu “Skale” – šūpoles, dziesmas, rotaļas, atrakcijas.

31. III 11.00 Litenes tautas namā Lieldienu pasākums bērniem.

31. III 11.00 Lizumā pie kultūras nama koncerts “Nāc, nāc Lieldieniņa”. Piedalās: Lejasciema pūtēju orķestris, Lizuma lauku kapela, Lizuma senioru deju kolektīvs un jauniešu deju kolektīvs “Veiksmīte”. Lizuma amatnieču izstāde “Pa saulei”; amatnieku tirdziņš; olu krāsošana, ripināšana, mainīšanās un šūpošanās. Visiem ģērbties krāsainiem kā olām. Katram līdzi jāņem vismaz viena ola un labs garastāvoklis.

31. III 8.00 Madlienā laukumā pie kultūras nama Lieldienu tirgus. Aicināts ikviens pirkt un pārdot gribētājs. 1. IV 13.00 Madlienas kultūras namā Lieldienu pasākums senioriem.

31. III 15.00 Ogrē Lieldienu pasākums – olas peldināšana pa Ogres upi. Olas ielaišana Ogres upē pie soliņa Ogres ielas galā.

31. III 12.00 Ogresgala tautas namā Lieldienu koncerts “Spīdi nu, saulīte, Lieldienu rītā”, ielūdz vokālais ansamblis “Saime” ar draugiem.

31. III 13.00 Beļavas pagasta Ozolkalnā Lieldienu izdarības kopā ar Lieldienu zaķi.

31. III 12.00 Pociema kultūras namā Lieldienu pasākums, sporta aktivitātes ģimenēm.

31. III 11.00 Rankas pagastā atpūtas parkā “Lācītes” Lieldienas kopā ar Karlsonu, Brālīti un viņu draugiem. Aktivitātes gan lieliem, gan maziem: jautri pavadīts laiks, viss par un ap olām – krāsošana, ripināšana, meklēšana, spēles un stafetes, Lieldienu zupas ēšana, vizināšanās zirga pajūgā un izjāde, dažādi amatnieku darinājumi un lauku labumu tirdziņš. Ieeja bez maksas.

31. III 14.00 Staru kultūras namā “Zaķis nāk!”, pašmāju un viesu pašdarbības kolektīvu koncerts, visādas izdarības, kas pienākas Lieldienās.

31. III 21.30 Trikātas kultūras namā Lieldienu atpūtas vakars.

31. III 17.30 Vaivē Lieldienas – koncerts, Lieldienu izdarības, balle.

31. III Viļķenes kultūras namā Lieldienu pasākums.

1. IV 12.00 Valmieras kultūras centrā pavasarīgs svētku koncerts. Piedalās TDA “Gauja” un studijas dejotāji, baleta studijas grupa, mazo vokālistu konkursa “Cālis 2013” laureāti. 13.00 rotaļas, danči, ticējumi un radošās darbnīcas kopā ar radošo grupu “Pasaku nams”. Labai dienas izskaņai gardus ēdienus un aktivitātes bērniem piedāvās traktieris picērija “Liepziedi un Rozmarīns”. Ieeja bez maksas.

1. IV 12.00 Jaungulbenes tautas namā Lieldienu pasākums kopā ar teātra studiju “Estepatās”. Svinēsim svētkus, ripināsim olas, šūposimies ar jautriem zaķēniem Pauku un Šmauku. Darbosies Lielā krāsu darbnīca.

1. IV Pāles pagastā Lieldienas kopā ar folkloras kopu “Airi“.

1. IV Vidrižu pagastā pie Saieta nama Lieldienu iešūpošana. 14.30 Saieta namā bērni ielūdz uz koncertu “Dziesmas pavasarim”.

 

Zemgalē

30. III 12.00 Zebrenē Lieldienu pasākums.

31. III 11.00 Bikstos pie sporta zāles pasākums “Ko man dosi, Liela diena?”.

31. III 10.00 Dobelē tirgus laukumā amatnieku, zemnieku un mājražotāju Lieldienu tirdziņš; 12.00 Tirgus laukumā Trušu pilsētiņa, Amatu mājā – koncerti, atrakcijas un spēles. 16.00 kultūras namā grupas “The Quinters” koncerts. Ieeja bez maksas.

31. III 12.00 Jaunbērzes kultūras namā kultūras nama deju kolektīvu koncerts.

31. III 12.00 Kaķenieku kultūras un sporta centrā svētku pasākums.

31. III 10.00 Krimūnās Lieldienas kopā ar folkloras kopu “Leimaņi”.

31. III 11.00 Bauskas kultūras centrā Rātslaukumā Lieldienu pasākums ģimenēm “Izrotāsim Rātslaukuma koku”.

31. III 12.00 pie Codes pamatskolas “Lieldienu jampadracis” ģimenēm; 21.00 Codes pamatskolā – balle.

31. III 12.00 Īslīces kultūras namā pasākums ģimenēm “Lieldienu jampadracis”.

31. III 11.00 Jelgavas pils parkā un pagalmā Lieldienu pastaiga. Jelgavnieki ir aicināti pavadīt Lieldienas ģimeniskā gaisotnē. Būs tradicionālās Lieldienu rotaļas un šūpošanās. Lieli un mazi varēs piedalīties atrakcijās un konkursos, kā arī apskatīt trušus, ponijus un citus zvēriņus. Folkloras kopa “Dimzēns” Lieldienu svinētājus pie pils sagaidīs ar muzikāliem priekšnesumiem. Neiztiks arī bez tradicionālajām olu ripināšanas un kaulēšanās sacensībām, līdzi jāņem trīs krāsotas olas. Tiem, kas vēl nebūs paspējuši nokrāsot olas, līdzi jāņem materiāli olu dekorēšanai.

31. III 12.00 Mežotnes pagasta Līgo dārzā Lieldienu jampadracis bērniem.

31. III 13.00 Penkules kultūras namā vietējo aktiermākslas kolektīvu koncerts.

31. III 14.00 Pokaiņu mežā Lieldienu pasākums kopā ar folkloras grupu “Puduris”. Ieejas maksa: pieaugušajiem – Ls 1,20, pensionāriem, skolēniem, studentiem, invalīdiem – Ls 1,00.

31. III 13.00 Tērvetes dabas parkā Tērvetes dabas parks aicina svinēt pavasara saulgriežus mežā – mazus un lielus sveicinās pavasarīgi spirgtais gaiss, pirmo gājputnu dziesmas un saule, kas iekārusi šūpoles vareno Tērvetes priežu galotnēs. Svinēšana kopā ar Baumaņu ģimenes skanīgo kapelu, Liepājas Universitātes TDK “Banga”, Tērvetes novada deju kolektīvu “Avots”. Neizpaliks Lieldienu radošās darbnīcas, konkursi ģimenēm, zaķu parāde, kā arī citi pārsteigumi mežā. Lieldienu pasākums risināsies Rūķu sētā. Parkā kursēs Pasaku bānītis.

31. III 13.00 Vecsaules saieta namā Lieldienu pasākums.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+