×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Lietuva neatbalsta EK radikālos patvēruma sistēmas grozījumus (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite

Lietuva neatbalsta radikālos ierosinājumus par patvēruma piešķiršanas sistēmas reformu, līdz nav panākta pilnīga Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas aizsardzība, paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Tā viņa komentēja Eiropas Komisijas (EK) trešdien publicētos ierosinājumus ES patvēruma piešķiršanas sistēmas reformām, kuru mērķis būtu godīgi sadalīt atbildību par imigrantu pieplūdumu.

“Mēs esam skeptiski noskaņoti pret Eiropas Komisijas ierosinājumu Dublinas regulas izmaiņām. Pašreizējai Dublinas regulai ir daudz instrumentu, un to var izmantot labāk,” Grībauskaites viedokli aģentūrai BNS citēja viņas preses dienestā.

“Tādēļ jēgpilnāk būtu veicināt pašreizējo patvēruma noteikumu izpildi. Mēs nevaram piekrist ierosinātajam pastāvīgajam mehānismam patvēruma meklētāju pārvietošanai, jo tas ir pretrunā ar brīvprātības principu un radīs papildu pievilcības faktorus jaunu bēgļu plūsmai uz Eiropu,” klāstīja Lietuvas prezidente.

“Lietuva neapstiprinās tādus radikālu reformu ierosinājumus, līdz ES ārējās robežas nebūs pilnībā aizsargātas,” viņa piebilda.

Jau vēstīts, ka EK trešdien paziņoja par plāniem pārskatīt ES patvēruma noteikumus, lai godīgāk pārdalītu atbildību par nelegālo imigrantu sadali bloka dalībvalstu vidū.

Tā sauktā Dublinas regula ir tikusi kritizēta kā novecojusi un negodīga attiecībā pret valstīm, kurās ieradies liels skaits nelegālo imigrantu, pirmkārt, Itāliju un Grieķiju.

Dublinas regula nosaka, ka patvēruma pieprasījumi jāizskata tajā ES valstī, kurā viņi ir ieradušies vispirms, bet, ja tie devušies tālāk bloka teritorijā, viņi nosūtāmi atpakaļ.

EK pirmais viceprezidents Franss Timmermanss trešdien preses konferencē paziņoja, ka “pašreizējā sistēma nedarbojas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. PARĀDI, KUR LATVIJĀ NAV VDK AĢENTU AUGSTOS AMATOS??? KAUT VAI TIE PAŠI, KURI PSRS LAIKOS BRAUKĀJA PA KAPITĀLISTISKAJĀM ZEMĒM? VARI PAR VIŅIEM GALVOT? GRIBAUSKAITE NAV VIENĪGĀ ARĪ LIETUVĀ!!!! NEVAJAG MEST ACĪS VIŅAI, LĪDZKO VIŅA KAUT KO SKARBU, BET PATIESU PASAKA!?

  2. Latviešu mūsdienu politiķu raksturs vēl ir tikai tapšanas stadijā,bet tas vēl nenozīmē,ka tas jebkad būs tīkams tautas vairākumam, ja vien vairākums nav neko nedomājošie.

  3. Tāpēc , ka Kučinskis īstenībā ir tā pati Straujuma, kas piekrīt ko kungi Briselē saka…
    Gan jau vēlāk dabūs komisāra darbu, kā Dimbrovskis vai Piebalgs. (Tikai kāda no viņiem jēga Latvijai?)

  4. Man nav saprotams, kāpēc leišu valsts vadītāja var skaidri formulēt savas valsts nostāju šajā jautājumā, bet no mūsējiem vēl nekas konkrēts nav dzirdēts?

    • Jāni, vai tiešām Tev ir tika maz analītiskā prāta spēju, ka neesi ievērojis vienu lietu – šitā bijusī VDK aģente vispirms skaļi izklaigājas, pēc tam klusi izdara to, ko liek. Un tādi, kā Tu, nespēj šīs divas lietas salikt kopā :))

    • Nevis “leišu”, bet – lietuviešu valsts! Būsim precīzāki un pieklājīgi pret tuvajiem kaimiņiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+