AFP/LETA

Lietuva sasniedz ceturtdaļfinālu 0

Pasaules kausa izcīņā basketbolā Spānijā ceturtdaļfinālu sasniegusi Lietuvas izlase, tāpat arī Turcijas, Serbijas un Brazīlijas valstsvienības.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā

Lietuvas izlase astotdaļfinālā pret Jaunzēlandi labi sāka spēli, pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 23:9 un neraugoties uz zaudējumiem nākamajos trīs ceturkšņos, izcīnīja uzvaru ar 76:71. 38. minūtē jaunzēlandieši panāca neizšķirtu 65:65, tomēr pēdējās minūtēs veiksmīgāki bija mūsu kaimiņi.

Serbijas izlase grupu turnīra spēles drīzāk izmantoja kā vēl vienu gatavošanās posmu pirms izslēgšanas spēlēm, nekautrējās grupā palikt ceturtajā vietā, bet astotdaļfinālā pret līdz tam nezaudējušo Grieķiju laukumā rādīja savu labāko basketbolu. Tas trenera Aleksandra Džordževiča vadībā bija tik iespaidīgs, ka grieķi tika sasisti ar 90:72.

Austrālijas izlase, kuru trenēja latviešu izcelsmes speciālists Andrejs Lēmanis, pēdējā grupu turnīra spēlē nodarbojās ar rēķināšanu, apzināti atļaujoties zaudēt Angolai. Un pārrēķinājās! Astotdaļfinālā Turcijas izlase visu laiku bija iedzinējos, taču nepiekāpās līdz pēdējam brīdim un piecas sekundes pirms mača beigām ar Preldziča precīzu tālmetienu izrāva 65:64 uzvaru.

Dienvidamerikas labāko komandu noskaidroja Brazīlija un Argentīna. Par favorītiem gan sastāva spožuma, gan Spānijā rādītā basketbola dēļ tika uzskatīti brazīlieši un to viņiem izdevās apliecināt arī laukumā – 85:65.

Ceturtdaļfinālā 9. septembrī spēlēs Lietuva – Turcija un Slovēnija – ASV; 10. septembrī Serbija – Brazīlija un Francija – Spānija.

PASAULES KAUSS SPĀNIJĀ

CETURTDAĻFINĀLS

Lietuva – Jaunzēlande 76:71 (23:9, 36:26, 58:50). Valančūns 22+13AB, Počus 11, D. Lavrinovičs 10; Vebsters 26, Fotu 11, Vukona 9.

Serbija – Grieķija 90:72 (23:20, 46:42, 64:55). Bogdanovičs 21, Raduljica 16, Teodosičs 13;   Kalatess 14, Zicis, Printezis pa 12.

Turcija – Austrālija 65:64 (15:18, 34:35, 46:50). Preldzičs, Gilers pa 16, Arslans 11; Beinss 15, Dellavedova 13, Inglzs, Beirstovs pa 10.

Brazīlija – Argentīna 85:65 (13:21, 33:36, 57:49). Neto 21, Vieira 13, Barbosa, Spliters pa 10; Pridžioni 18, Kampaco 11, Safars 10.