×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Lietuvas ārlietu ministrs par Žirinovski: dažiem politiķiem vieta ir zoodārzā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs paziņojis, ka nav jēgas runāt par Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līdera un parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāta Vladimira Žirinovska televīzijā publiski izteiktiem draudiem “atgūt Viļņu un Klaipēdu”, jo dažiem politiķiem īstā vieta esot zooloģiskajā dārzā.

Tādu atbildi uz aģentūras BNS lūgumu komentēt Žirinovska izteikumus Linkevičs sniedza vizītes Ņujorkā laikā. “Es nevēlos par to runāt. Esmu jau teicis, ka ir politiķi, kuriem īstā vieta ir zooloģiskajā dārzā. Neredzu jēgu pievienoties tāda līmeņa diskusijām,” sacīja Lietuvas ārlietu ministrs. Viņš norādīja, ka Žirinovskis kopš pagājušā gada septembra ir iekļauts tā dēvētajā Eiropas Savienības melnajā sarakstā un viņam liegta iebraukšana bloka dalībvalstu teritorijā. “Sankciju rakstā viņš ir kopš 2014. gada septembra. Nekādi papildu pasākumi šajā ziņā nav nepieciešami,” Linkevičs komentēja Lietuvas iekšlietu ministra Sauļa Skverneļa ierosinājumu noteikt Žirinovski par Lietuvai nevēlamu personu.

Eiropas Savienības vēstnieks Krievijā Vīgauds Ušacks pieprasījis Krievijai sniegt oficiālo pozīciju saistībā ar Žirinovska televīzijā publiski izteiktiem draudiem “atgūt Viļņu un Klaipēdu”. Tādus draudus Žirinovskis izteica debatēs par Eiropas Savienību, Ukrainu, Austrumu partnerību un Krieviju, kas Krievijas televīzijas “Pirmajā kanālā” tika pārraidītas neilgi pēc pusnakts trešdien. Debatēs piedalījās arī Ušacks, kurš vēlāk norādīja, ka par Žirinovska izteikumiem sava pozīcija ir jāpauž arī Lietuvas valsts līderiem. Ušacks informēja, ka Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis viņam atbildējis, ka tas ir “Žirinovska personīgais viedoklis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+