Pasaulē
Baltija

Lietuvas premjers dosies uz Austrumukrainu0


Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis
Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis
Foto – Edijs Pālens/LETA

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis trešdien dosies uz Austrumukrainu, kur iepazīsies ar karadarbības sekām.

Viņš apmeklēs par Lietuvas līdzekļiem izremontētu ambulanci un atklās ar Lietuvas brīvprātīgo atbalstu ierīkotu bērnu rotaļlaukumu, kā arī tiksies ar Ukrainas Doņeckas apgabala militārās un civilās administrācijas vadību.

Lietuvas valdības vadītājs tiksies arī ar vietējiem ļaudīm un nodos karavīriem Lietuvas valdības un starptautiskās brīvprātīgās kustības “Blue/Yellow” palīdzības sūtījumu – pārtiku, optiku un medicīnas instrumentus.

Pēc tam Skvernelis dosies uz Kijevu, kur tiksies ar Ukrainas premjerministru Volodimiru Groismanu, atklās Kijevas drošības forumu un piedalīsies premjerministru apspriedē “Reģionālā sadarbība: Vienoti kopīgu mērķu vārdā”.

Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 300 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

LA.lv