×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Lietuviešu jauno ideju orķestris Liepājā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Koncertzāles “Lielais Dzintars” Lielajā zālē 27. februārī uzstāsies jauns un neparasts viesmākslinieku kolektīvs no Lietuvas “NI&CO” jeb “New Ideas Chamber Orchestra” (“Jaunu ideju kamerorķestris”) Gedimina Gelgota vadībā. Koncertā “Saullēkta mesa” kopā ar lietuviešu koriem “Pro musica” un “Gaudeamus” no Viļņas koncertā piedalīsies arī Liepājas koris “Intis” Rasas Gelgotienes un Ilzes Valces vadībā. Klasiskās mūzikas skaņdarbi no Antonio Vivaldi līdz Pēterim Vaskam te izskanēs dažādu stilu aranžējumos mūsdienīgā un izteiksmīgā atskaņojuma manierē.

Kamerorķestra “NI&CO” sastāvā katrs ansambļa dalībnieks ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. Savukārt apvienības mākslinieciskais vadītājs Gedimins Gelgots ir daudzsološs un neordinārs lietuviešu komponists, kura skaņdarbi jau izskanējuši koncertos un festivālos Lietuvā, Latvijā, Polijā, Vācijā, Austrijā un Lielbritānijā, Francijā.

“Koncerta pirmās daļas programma veidota kā nepārtraukts dinamisks pulss, ko sevišķi aizraujošu klausītājiem padara kamerorķestrim “NI&CO” raksturīgā skatuviskā atraktivitāte,” atklāj koncertprogrammas veidotāji. Koncertu ievadīs starptautiski augstu novērtētā vācu izcelsmes britu komponista Maksa Rihtera pārkomponējums slavenajam Vivaldi koncertciklam “Gadalaiki”, balstoties uz postmodernisma un minimālisma izteiksmes līdzekļiem, koncertā skanēs viens no cikla koncertiem – “Vasara”.

Turpinājumā tiks atskaņots pasaulslavenā igauņu komponista Arvo Perta paša radītā minimālisma stilā “tintinnabuli” komponētais skaņdarbs “Brāļi” (“Fratres”), kura mākslinieciskajā saturā ekspresīva spriedze mijas ar cildenu klusumu, pārejošais laicīgums ar mūžīgo bezgalību.

Koncerta 1. daļas otrajā pusē klausītājiem būs iespēja iepazīties ar jaunā un talantīgā lietuviešu komponista, simfoniskā orķestra diriģenta, pianista un trompetista, “NI&CO” mākslinieciskā vadītāja Gedimina Gelgota kompozīcijām, kuras skanējušas prestižās pasaules koncertzālēs un guvušas augstu novērtējumu – “Ekstrakulturālo simfoniju” un simfonisko skaņdarbu “Nekad neignorējiet kosmisko okeānu”. G. Gelgota mūziku raksturo gan dinamiska ekspresivitāte un izaicinājums, gan askētisks garīgs skaistums, viņa kompozīcijas stils ir polistilistisks sakausējums, kas nereti tiek papildināts ar spilgtiem audiovizuāliem efektiem.

Koncerta otrā daļa ārēji veido pilnīgu pretstatu – dinamiskajai vertikālei pretnostatīta klusuma un iekšēja garīga spēka meklējumu horizontāle, kur būtiska ir ieklausīšanās sevī, atklāsme un pacelšanās pāri ikdienišķajam. Pētera Vaska skaņdarbs “Dona nobis pacem” jauktajam korim un stīgu orķestrim piepildīts ar dziļuma dimensiju, kas atklājas kā no bezgalības nācis iekšējas spriedzes pilns ceļš uz dievišķo atklāsmi.

Arī koncerta tituldziesma – norvēģu komponista un pianista Olas Jeilo koloristiskām harmoniskām krāsām piepildītā “Saullēkta mesa” (“Sunrise Mass”) korim un stīgu orķestrim turpina otrās daļas aizsākto līniju.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 27. II 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+