×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Līgatnē uguns noposta dzīvojamo māju

Foto-LETAFoto-LETA

Ugunsgrēks divstāvu mājā Jelgavā Bebru ceļa un Īsās ielas krustojumā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aizvadītajās brīvdienās saņēmis 155 izsaukumus. Kopumā dzēsti 37 ugunsgrēki, tostarp divi kūlas ugunsgrēks, veikti 95 glābšanas darbi, bija arī 23 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cieta divi cilvēki, viens no viņiem – dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Līvānos, portālu “LA.lv” informēja dienestā.

Ugunsdzēsēji glābēji 70 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas. Lielākā daļa no izsaukumiem bija saistīta ar to, ka koki bija nokrituši uz ceļa braucamās daļas vai gājēju celiņiem. Vairākos gadījumos spēcīgais vējš bija atrāvis daļu no jumta seguma vai konstrukcijām. Atrauts skārda gabals demontēts Liepājā, Jelgavas ielā, Rīgā, Apguldes ielā, Kr.Barona ielā un citviet. Rīgā, Ogres ielā, no mājas sienas bija atdalījies un nokritis reklāmas plakāts.

Svētdien notikuši arī vairāki plaši ugunsgrēki. Jelgavas novada Līvbērzes pagastā dega saimniecības ēka 220 kvadrātmetru platībā. Rundāles novada Viesturu pagastā dega šķūnis 70 kvadrātmetru platībā.

Vakar, plkst. 22:16, VUGD saņēma informāciju, ka Līgatnē, Brīvības ielā, dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pusotrstāvīgas dzīvojamās mājas jumts jau deg ar atklātu liesmu.

Kopējā degšanas platība bija 500 kvadrātmetri. Nodega mājas jumta konstrukcijas un izdega viena istaba mājas pirmajā stāvā. Ugunsgrēkā cieta vīrietis, kurš no hospitalizācijas atteicās. Ugunsgrēku pilnībā likvidēt ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās tikai ap sešiem no rīta. Notikuma vietā strādāja ugunsdzēsēji glābēji no Siguldas, Cēsīm un Valmieras.

Sestdien no rīta Rīgā, Līksnas ielā, divstāvu dzīvojamā mājas pirmajā stāvā dega grīda divu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta 27 gadus vecs vīrietis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+