Sports
Hokejs

Lipmans prāto: ja netiksim uz olimpiādi, nebūs traģēdija 16

Foto – Dainis Bušmanis

Ja Latvijas izlase nekvalificēsies 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm, hokejs valstī neapstāsies, bet ies uz priekšu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs Rīgā notiks no 1. līdz 4.septembrim, bet par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiādi bez Latvijas cīnīsies arī Vācijas, Austrijas un Japānas izlases.

“Visnopietnākais pretinieks ir Vācija, kam ir diezgan daudz Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāju. Tomēr esmu optimistiski noskaņots. Tas, ka spēlē NHL, vēl neko nenozīmē. Ir vadoši un vidēji spēlētāji, un ir hokejisti, kuri “mētājas” no NHL un Amerikas Hokeja līgas. Ja tam pievērsīsim pārlieku uzmanību, nekā laba nebūs. Galvenais, lai mums būtu cīņasspars,” izteicās Lipmans.
LHF prezidents norādīja, ka Vācijas un Austrijas izlases olimpiskajam kvalifikācijas turnīram gatavojas ļoti nopietni, to darot jau vairāk nekā mēnesi, kamēr Latvijas valstsvienības hokejistiem tikmēr bija jābūt savos klubos.

“Ja netiksim olimpiskajās spēlēs, to nevajag uztvert kā traģēdiju. Esam Olimpiādē spēlējuši četras reizes pēc kārtas, un tas tik mazai valstij kā Latvijai ir kaut kas fantastisks,” uzskata Lipmans. “Jācīnās un jāizdara viss, lai rezultāts būtu labs. Ja neiekļūsim olimpiskajās spēlēs, hokejs jau neapstāsies.”

Lipmans izteicās, ka ir optimistiski noskaņots par aizsarga Oskara Bārtuļa dalību olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, lai gan hokejists šobrīd iedzīvojies smadzeņu satricinājumā.

No Latvijas pretiniecēm kvalifikācijas turnīrā pieredzes bagātākā olimpisko spēļu dalībniece ir Vācija, kas piedalījusies 19 turnīros. Tiesa, pēdējo 20 gadu laikā vācieši nav tikuši augstāk par astoto vietu, kuru viņi izcīnīja 2002.gadā.
Austrijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs piedalījusies 13 reizes, bet aizpērn Sočos tā ieņēma desmito vietu. Savukārt japāņu kontā ir deviņas Olimpiādes, bet pēdējo reizi “uzlecošās saules zeme” olimpiskajās spēlēs piedalījās 1998.gadā Nagano, kad ceļazīmi ieguva kā turnīra rīkotāja.

LA.lv