×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Literatūras gada balvai – vairāk nekā 50 pieteikumi (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Latvijas Literatūras gada balvai 2013”, ko piešķir par labāko pagājušā gada laikā publicēto literāro darbu Latvijas rakstniecībā, saņemti vairāk nekā 50 pieteikumi piecās nominācijās, ziņo aģentūra LETA.

Kā ierasts, starp balvai pieteiktajiem darbiem dominē tulkojumi – tādu šogad ir 17. Pieteikti arī 11 dzejoļu krājumi, kas nozīmē nopietnu konkurenci, septiņi prozas darbi un pieci dokumentālās prozas darbi. Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste pastāstīja, ka “Latvijas Literatūras gada balvai 2013” pieteikti arī seši Latvijas autoru oriģinālliteratūras darbi bērniem, kā arī piecas debijas literatūrā.

Kā allaž, Literatūras gada balva tiek piešķirta arī par mūža ieguldījumu. Kā pastāstīja Konste, šogad apbalvojumam ir diezgan daudz pretendentu, starp kuriem esot arī viens īpaši spēcīgs kandidāts.

Viņa norādīja, ka “Latvijas Literatūras gada balvas 2013” nominanti tiks paziņoti aprīļa sākumā, bet mūža balvas ieguvējs varētu būt zināms agrāk. “Latvijas Literatūras gada balvu 2013” pasniegs 24. aprīlī. Jau otro gadu laureāti saņems LALIGABAs lampas, kuras idejas autori ir dizaina studijas “MĀJO” dizaineri Baiba Lindāne un Uģis Gailis.

Balvas ekspertu komisijā strādās deviņi nozares profesionāļi – literatūrkritiķe un tulkotāja Ieva Kolmane, dzejniece Anna Auziņa, portāla “satori.lv” redaktors Ilmārs Šlāpins, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, dzejnieks, literārās izglītības programmas “Literārā akadēmija” vadītājs Ronalds Briedis, tulkotāja Ieva Lešinska-Geibere, dzejnieks un tulkotājs Jānis Vādons, literatūrzinātnieks Raimonds Briedis un literatūrkritiķis, dzejnieks Arvis Viguls.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai jūs esat aptrakuši? Latviešu literatūrā pa visiem laikiem labi ja 50 izcilus autorus var atrast, bet te uzreiz vienā gadā piecdesmit?!

Draugiem Facebook Twitter Google+