×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

“Līvas ciema svētkos” svinēs Liepājas vārdadienu

Modra Helda fotoModra Helda foto

Liepājai 2015. gada martā atzīmēta 390. dzimšanas dienu, bet 762 gadi aizritējuši, kopš pirmo reizi rakstītos avotos minēta Līvas upe un Līvas ciems, tādēļ arī, svinot Liepājas vārda dienu, 23. un 24. maijā Liepājas Promenādē notiks “Līvas ciema svētki”, portālam LA.lv pastāstīja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Sērdiene.

“Līvas ciema svētkos” varēs gan sastapt amatniekus un prasmīgas saimnieces, gan muzikantus un deju pratējus, gan pašiem iemācīties ko jaunu un noderīgu.

Svētki sāksies sestdien, 23. maijā, plkst. 10 ar dalībnieku gājienu no Rožu laukuma uz Līvas ciema laukumu, kur Līvas ciema svētku vārti svinētājiem pirmo reizi būs atvērti līdz pat plkst. 23, bet svētdien, 24. maijā, no plkst. 11 līdz 15 gan tradicionālajās tematiskajās norisēs – “Līvas tirgus”, “Līvas upe”, “Dzintara latvieši krogos sēž”, “Dzintara krasta ļaudis”, gan jaunās – “Liepājas Meistaru iela”, “Katram savu tautas tērpu”, stāsta Sērdiene.

“Līvas tirgū” vairāk kā 230 amatnieki, mājražotāji, lauksaimnieki, biškopji, zvejnieki, maizes cepēji, vīna darītāji, rokdarbnieces, kalēji, citu amatu meistari un mākslinieki centīsies pārsteigt pircējus .

“Katru gadu svētku rīkotāji izvēlas radošo tematiku gan mākslinieciskajās, gan amatnieku aktivitātēs. Šogad svētku laikā vēlamies parādīt, cik svarīgs ir Liepājā radītais – izcilas kvalitātes daiļamatniecība, lietišķās mākslas meistaru tradīcijas un mākslinieciskā jaunrade, kas vienkopus būs redzama “Liepājas Meistaru ielā”. Ikvienam būs iespējams pielaikot tautas tērpus un fotografēties tajos, kā arī katram pieejami meistaru padomi meistardarbnīcās,” bilst Sērdiene.

Lai mudinātu domāt par goda tērpu svētku reizēm, atjaunotais Promenādes tiltiņš pārtaps par Modes skates vietu, kur ikviens interesents varēs iepazīt latviešu krāšņo un dažādo tautas tērpu pūru un tā valkāšanas tradīcijas tērpu parādē “Katram savu tautas tērpu”, bet jauno dizaineru veikumu – Liepājas jauno modes mākslinieku tērpu kolekciju skatē “Tērps – katram savs”.

Savukārt zem “Dzintara latvieši krogos sēž” karoga ikviens varēs nobaudīt īsteni latviskus ēdienus un dzērienus, bet “Lejaskurzemes garša Liepājā” siera siešanas meistarklasē – uzzināt ko vairāk par siera siešanas tradīciju, Liepājas apkaimes raksturīgiem ēdieniem un senām saimnieču gudrībām.

Svētku muzikālajā programmā “Līvas upe” šogad iekļaujas XVIII Latvijas Tautas mūzikas svētki, pulcējot Liepājā 19 tautas mūzikas ansambļus, lauku kapelas, folkloras kopas un muzikantus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas, kuri divas dienas uzstāsies gan uz divām skatuvēm, gan akustiskajās versijās, bet sestdienas vakara dižkoncerta noslēgumā muzicēs īpašie viesi – postfolkloras grupa “Zāle” un muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”. Krāšņa svētku rota būs arī dažādu paaudžu teju divi simti tautas deju pratēju no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas programmā “Dzintara krasta ļaudis”.

Svētdienā Līvas ciema svētkos īpaši gaidīti bērni ar saviem vecākiem. Sveicienu svētkos sūtīs Palangas Pūtēju orķestris, būs iespēja spēlēt senas spēles, dzīvot līdzi Sunīša un Kaķīša piedzīvojumiem izrādē, svinētu bērnu deju kolektīva “Krustiņi” 20 gadu jubileju un rast prieku darbojoties – veidojot, pinot vai aužot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+