×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

LNMM būvuzraudzību nodrošinās rekonstrukcijas projekta autori no Lietuvas

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 10a rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunas būvniecības darbu autoruzraudzību par 179 740 latiem, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, veiks rekonstrukcijas projekta autori – lietuviešu arhitektu birojs “ProcessOffice”, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā publicētā informācija.

Par šo iepirkumu Rīgas domes Īpašuma departaments, kas ir atbildīgā institūcija par projekta īstenošanu, organizējis sarunu procedūru bez konkursa izsludināšanas.

Kā ziņots, 2010. gada 25. maijā Rīgas domes Īpašuma departaments izsludināja starptautisko metu konkursu par LNMM galvenās ēkas rekonstrukcijas un piebūves projekta izstrādi. Žūrijas komisija 2010. gada 30. septembrī par labāko vienbalsīgi atzina Lietuvas arhitektu biroja “ProcessOffice” radīto metu. 2011. gada 24. janvārī ar Lietuvas arhitektiem tika parakstīts līgums par LNMM rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves būvprojekta izstrādi, paredzot, ka projektam ne vien jāmodernizē tuvu avārijas stāvoklim esošā ēka, bet arī jāatrisina telpu trūkuma jautājums.

“ProcessOffice” arhitekti noslēdza līgumu ar Īpašuma departamentu par 700 000 latu, taču nespēja iekļauties noteiktajos termiņos un projekta gala versiju iesniedza ar pusgada nokavēšanos – 2012. gada jūnijā. Par to arhitektiem tika piemērots maksimālais līgumsods 10% apmērā no līguma summas, ieturot 70 000 latu.

Kā galvenie kavēšanās iemesli iepriekš tika minētas gan neskaitāmās vēlmju saskaņošanas un izmaiņas sākotnējā pasūtījuma iecerē, gan arī Lietuvas arhitektu pieredzes trūkums.

Kā ziņots, jau tuvākajā laikā muzeja namā notiks plašākie remontdarbi pēdējo simts gadu laikā, ieguldot muzeja rekonstrukcijā 24 miljonus latu. Projektam apstiprināts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums astoņu miljonu latu apmērā, kā arī valsts budžeta dotācija 211 765 lati.

Gatavojoties rekonstrukcijas darbiem, muzejs sācis mākslas darbu pakošanu un pārvešanu uz pagaidu glabātuvēm, kā arī pilnīgu ēkas atbrīvošanu. Pēdējā diena, kad muzeja ekspozīcijas būs atvērtas apmeklētājiem, ir pirmdiena, 2013. gada 11. februāris, bet pēc tam uz remontdarbu laiku NMM galvenajā ēkā muzeja publiskā darbība tiks pārtraukta.

Iepirkuma konkursā par LNMM rekonstrukciju uzvarējusi SIA “Re&Re”, kam muzeja rekonstrukcijas darbi būs jāpabeidz līdz 2015. gadam.

LNMM galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 10a celta laikā no 1903. gada līdz 1905. gadam Rīgas pilsētas mākslas muzeja un Rīgas Mākslas veicināšanas biedrības vajadzībām. Tās projekta autors un pirmais muzeja direktors bija vācbaltiešu arhitekts un mākslas vēsturnieks Vilhelms Neimanis (1849-1919). Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – LNMM galvenā ēka – bez kapitālā remonta bija kalpojis jau 105 gadus, tāpēc 2010. gadā Rīgas dome pieņēma lēmumu par ēkas rekonstrukciju un paplašināšanu, lai radītu mūsdienīgu muzeja infrastruktūru mākslas darbu eksponēšanai, saglabāšanai, kā arī izveidotu optimālu vidi sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai muzeja telpās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+