×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2018
Drukāt

LRA nosauc savus vēlēšanu apgabalu līderus (23)

Foto - Paula Čurkste/LETA Foto - Paula Čurkste/LETA

Papildināta visa ziņa.

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) kā gaidāmo 13.Saeimas vēlēšanu apgabalu līderus nominējusi vairākus pašreizējos Saeimas deputātus, kā arī vairākus sabiedriskos aktīvistus un uzņēmējus, preses konferencē paziņoja partijas vadība.

Kā Vidzemes apgabala līderis nominēts LRA valdes loceklis un premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns, saraksta augšgalā būs arī pašreizējais Saeimas deputāts, diriģents Arvīds Platpers un deputāts, basketbola treneris Varis Krūmiņš.

Rīgas apgabalā līderos izvirzīta juriste Ieva Brante, bet otrais un trešais starta numurs attiecīgi piešķirts ģimenes ārstu asociācijas vadītājai Sarmītei Veidei un Saeimas deputātam Mārtiņam Šicam. Ceturtais numurs būs bijušajam Rīgas domes deputātam Valdim Gavaram, piektais – uzņēmējam Andrejam Ņilovam, sestais numurs piešķirts labdarības organizācijas “Palīdzēsim viens otram” dibinātājam un vadītājam Edijam Piparam, bet septītais – Banku augstskolas pasniedzējam Jānim Grasim.

Latgales saraksta līderis būs Saeimas deputāts Juris Viļums. Viņam sarakstā sekos Preiļu novada domes deputāts Juris Vucāns un pašreizējā Saeimas deputāte Silvija Šimfa. Latgales sarakstā startēs arī Rēzeknes domes deputāts un mūziķis Guntis Rasims.

Zemgales līdere būs pašreizējā Saeimas deputāte Inga Bite. Otrais numurs piešķirts Vecumnieku novada domes vadītājam un deputātam Rihardam Melgailim, bet trešais – uzņēmējam, Jēkabpils domes deputātam Mārtiņam Svilim.

Kurzemes sarakstā līdere būs LRA valdes priekšsēdētāja un Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga, otrais numurs piešķirts uzņēmējam Modrim Šveidem, bet trešais – Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietniekam Mārim Dadzim.

Kā četras galvenās partijas programmas prioritātes LRA izvirzījusi vienādas attīstības iespējas visiem Latvijas reģioniem, gudru un efektīvu valsts pārvaldi, kur katrs uzņemas atbildu par padarīto, iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanu, kā arī stipru un drošu Latviju, kas paredz valsts ārējās robežas drošības garantēšanu ar ES un NATO atbalstu.

Lai nodrošinātu vienādas attīstības iespējas visiem Latvijas reģioniem, partija ierosinājusi panākt, ka 2% pašvaldību budžetu tiks nodoti “iedzīvotāju rokās” un cilvēki varētu lemt par prioritāri risināmiem jautājumiem. Tāpat LRA apņēmušies saglabāt pamatskolas pēc iespējas tuvāk bērnu dzīvesvietai, ieviest pieejamāku dzīvojamā fonda attīstības programmu, nodrošināt sabiedriskā transporta pieejamību reģionos, kas ļautu cilvēkiem palikt dzimtajās mājās un veikt citas darbības.

Gudras un efektīvas valsts pārvaldes ieviešanai LRA ieskatā būtu nepieciešams panākt, ka Valsts prezidentu ievēl tauta. Tāpat būtu nepieciešams vienkāršot nodokļu sistēmu un tās administrēšanu, samazināt ministriju skaitu, palielināt korupcijas apkarošanas budžetu un ieviest e-vēlēšanu sistēmu ārvalstīs dzīvojošajiem pilsoņiem.

Savukārt iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanu partija sola panākt ierobežojot nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim, nosakot 12% pievienotās vērtības nodokli (PVN) sabiedriskās ēdināšanas un tūrisma pakalpojumiem, no sakot 5% PVN medikamentiem, neapliekot ar nodokli tās pensijas, kuras ir līdz minimālās algas apmērām, kā arī ieviest citas izmaiņas.

Partija sola, – lai radītu “stipru un drošu Latviju”, LRA apņēmusies atjaunot Latvijas Policijas akadēmijas darbību, atbalstot sadarbību ar pašvaldībām nodrošināt Jaunsardzes un Zemessardzes attīstību, apstādināt Latvijas depopulāciju, kā arī veikt revīziju drošību uzraugošo institūciju darbā.

LRA veido trīs partiju apvienība – “Reģionālā alianse”, “Vidzemes partija” un “Ogres novadam”.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Un šo te par premjeru?!

 2. Paši izvirzījāt Atbildēt

  Paši arī balsojiet par saviem sportistiem-basketbolistiem un gaisa akrobātiem!

 3. Premjera amata kandidāts būtu labāk nosaucis iemeslus,kādēļ LRA grib saglabāt otru augstāko visā pasaulē- 21% PVN likmi pat pašiem nepieciešamākajiem pārtikas produktiem!!

 4. Pilnīgi piekrītu, Soņa – ukraiņvalodīgā.
  Ja par LRA, man sķiet, ka diez vai Platperu vajadzētu. Nu bet viņu izvēle.
  JV tika galā ar Āboltiņu. Viņa ļoti daudz kaitēja Vienotībai. Neviens jau nevar garantēt, ka kādu dienu neaizbrauc jumtiņš.
  Šadurskis, Rinkēvičs ļoti labi ministri. Toties, ja vērtējam Dūklavu, šermuļi skrien. D. Melbārde ir laba ministre, arī par D.Reiznieci-Ozolu nav jākaunas, bet kamēr ZZS vadībā būs komunisti, es par viņiem noteikti nebalsošu.
  Jūs ļoti precīzi raksturojāt arī tos latviešus, kuri ir Saskaņā.
  I.Zariņš muldoņa, kādi jāpameklē. Turklāt labi apguvis kremļa propagandas tehniku: neklausīties tajā, ko saka oponents, neatbildēt uz jautājumu, bet turpināt savu utt. Turklāt izskatās, it kā būtu apmeklējis ātrrunas kursus.

 5. Mēs esam par pārmaiņām – esmu apmierināts ar jauno sastāvu.

 6. Sabiedriski aktīvie diriģenti un treneri…..

 7. Kāpēc,Smiltēn,Saeimas deputātus arī turpmāk izvirzīs tikai partijas ???

 8. Soņa - ukrainvalodīgā Atbildēt

  Tātad uz 13 Saeimu ir sakarīgas 3partijas – LKP, LRA un VIENOTĪBA ( ak, atvainojos – Jaunā Vienotība).

  DILEMMA:

  1) Vai vēlētājs izdarīs izvēli, sapratīs, ka var ir nopietni jāmaina, jo ZZS un TB/LNNK/VL – NA 28 gados neko labu Latvijai nav izdarījušās, kā vienīgi radījušas zaudējumu 400 000 tautas palaida uz Eiropu tīrīt tualetes viesnīcās, lasīt sēnes un vākt atkritumus no ielām . Protams, ir arī daudz speciālistu, kuri veiksmīgi darbojas ES biznesā.
  2) Vai vēlētājs nenobīsies no “reitingiem”, kuri pateiks, kuras partijas iekļūs Saeimā, bet starp tām nebūs minēto partiju un tad domās – baidos pazaudēt balsi, ja jau paredz, ka Saeimā neiekļūs, bet neapdomājas – ka pazaudēs SIRDSAPZIŅU, balsojot par komunistiem, čekistiem, korumpantiem un EKS – latviešiem, kuri plivina karogus un neko nedara tautas sociālās drošības jautājumos, ko ZZS un NA nepaveica 28 gados, to paveica VIENOTĪBA – pasludināja reformas izglītības jomā. kuras šie bruģa zemnieki – komunisti un NA bremzēja, atlika utt.
  3) Vai vēlētāji sapratīs, ka uzbrukumi, nomelnošanas kampaņa NRA, Pietiek.com, no konkurentiem un “troļļiem” šīm partijām ir saistīti ar to vērā ņemamo potenciālu, kurās ir ļoti erudītas un zinošas, godīgas personības, kuru sastāvs ir tāds, no kuriem var sanākt ļoti laba Saeima un valdība. Un Krievijas ietekme uz vēlēšanām, lai cildinātu Saskaņu”, kurā nav nevienas personības, ko varētu likt par ministru vai tml. Latvieši Saskaņā – vairākums karjeristi, kolaboracionisti, pakalpiņi, zemiski savas attieksmes dēļ, jo spiesti cildināt PROKREMLISKĀS idejas.

 9. Nu, jau visi gotovi komentarūs apēst 😃 bez suoļs.
  Tei Reigys ‘meitine’ taida vēļ nasaprūtama, koč i spylgta – juoatzeist. Puorejī jau zynomi politiķi, nu kurim vysmoz ziņ, kū sagaideit.

 10. Andzeļmuižys Nabadzērne Atbildēt

  Viļumu Jureišam gribas visām butelem būt par probku (cik partijas jau nomainījis?), un visur gorās par lielo gudrinieku, bet faktiski tikai pārcītīgi tēlo, ka ir lielais darītājs, faktiski viņa darbošanās imitācija ir vien ziepju burbuļa vērta un rezultāts ir pseidopolitisks pirdiens! Tāpat kā ar to zvēresta lasīšanu latgaliski – tēloja “viskačku”, bet tie, kas zina latgaliešu valodu, var teikt, ka tur pat puse teksta nebija latgaliski, bet tikai fonētiskas pārlikums no latviešu literārās valodas. Ko nevar nest, nevajag celt, a to grižu var dabūt!

 11. Ir nu gan Smiltēns savācis raibu kompāniju- bijušos no Tautas partijas, diriģentu, kas ir pilnīgs nulle politikā, Sudrabas komisijas neizlēmīgo liekuli u.c.
  Vai Brante ar suni ies arī uz saeimas sēdēm?

 12. Izklaidīgs>Norūpējies Atbildēt

  Ēdot tikai kūkas par 21% nodokli maizei aizmirsis!

 13. Diriģentam vienmēr jāatrodas augstāk!

 14. Smiltēns! Ha, smiekli nāk… Klauns.

 15. 5% PVN medikamentiem ……labs solījums….tikai kā ?

 16. Brīniškīgi! Kolosāla partija!

 17. Reģionu alianse, nevis reģionālā alianse

 18. Labs sastāvs

 19. Reģionu alianse, nevis reģionālā alianse

 20. Nellija šķērdētāja,bet gan jau pa ausīm pabraukās Skrundas faniem un pensionāriem.

 21. Valsts ārējās robežas garantēšana ar ES un NATO atbalstu tiek nodrošināta vēl pirms tādas LRA izveidošanas un piepalīdzības! Kur gan te saskatāmi jaunizceptās LRA nopelni?! Absolūti nav saprotams,kādā tieši veidā LRA cer īstenot ari savu izvirzīto prioritāti-iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanu? Ar skaistiem,bet tukšiem lozungiem,draugi mīļie,nekur tālāk netiksim!

 22. Šitais te (sk.foto),tiešām-orators ar lielu pieredzi!

 23. Ar sadu “deputatu” sarakstu uz velesanam-gribas pasmaidit!

Draugiem Facebook Twitter Google+