×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

LTV piedāvā internetā noskatīties astoņas teātra izrādes (9)

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Skats no Liepājas teātra izrādes "Hanana".

Lai padarītu teātra mākslu pieejamu vēl plašākai auditorijai, Latvijas Televīzija sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu izveidojusi “Teātris.zip” īpašo izrāžu izlasi internetā, kas būs pieejama neierobežotu laika periodu, LA.lv pavēstīja LTV sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Pudule.

Izrāžu ieraksti papildināti ar Latvijā atzītu kritiķu vērtējumiem un informāciju par tapšanas gaitu.

“Bieži no skatītājiem saņemam lūgumus ļaut skatīties ēterā rādītās teātra izrādes ilgākā laika posmā. Interese par izrāžu skatīšanos interneta vidē radīja domu par virtuālo teātra izrāžu bibliotēku, kurā tiktu iekļautas teātra vēsturi atspoguļojošas izrādes tā, lai neierobežotu laika posmu iemīļotās izrādes varētu baudīt ne tikai teātra mīļi, bet arī, piemēram, kultūras nozaru studenti mācību nolūkos,” stāsta LTV kultūras satura redaktore Gunta Sloga.

Pirmajā posmā LTV ieplānojuši īpašo izrāžu izlasē iekļaut desmit dažādu gadu un dažādu žanru izrādes. Šobrīd LTV mājas lapā jau ir noskatāmas astoņu izrāžu ieraksti, drīzumā izlasē tiks publicētas arī izrādes “Vārnu ielas republika” un “Skroderdienas Silmačos”. “Ja skatītāju atsaucība būs liela, attīstīsim šo projektu un pakāpeniski papildināsim izrāžu arhīvu ar jaunām izrādēm,” piebilst Sloga.

Šobrīd “Teātris.zip” īpašo izrāžu izlasē ir iekļautas šādas izrādes: Latvijas Nacionālā teātra iestudējumi “Ar būdu uz baznīcu” un “Sfinksa”, Valmieras teātra iestudējumi “Heda Gablere”, “Tie paši oši”, Liepājas teātra iestudējums “Hanana”, Dailes teātra izrāde “Marija Stjuarte” un mūzikls “Marlēna”, kā arī Jaunā Rīgas teātra iestudējums “Zilākalna Marta”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. kur saite?

  2. Kolosāli! Paldies !

  3. Jauki. Paldies !

  4. “Hanana” ir Liepājas teātra izrāde!

  5. Žēl, ka nav arī tās izrādes, kuras tika rādītas 6dienu vakaros pa ltv1. Dažas nesanāca noskatīties, bet labprāt gribētu redzēt.

  6. “Hanana” taču ir Liepājas teātra izrāde, ne tā?

  7. Nav tādu izrāžu . Tagad var vienīgi Voiceku skatīties…

  8. Tā “Hanana” virtuve laikam atrodas Čukotkā, ja
    personāži ziemas apģērbos ?

Draugiem Facebook Twitter Google+