×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

LU – 800 labāko augstskolu skaitā


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes ēka.

Vakar publiskotais pasaules universitāšu reitings apliecina, ka joprojām vadošās ir Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un Lielbritānijas augstskolas.

Pirmajā vietā, tāpat kā pērn, ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, kas atrodas ASV. Otrajā vietā ir Kembridžas universitāte Lielbritānijā, kas pērn bija trešā. Visaugstāk no Eiropas augstskolām, kas neatrodas Lielbritānijā, novērtēts Šveices Federālais Tehnoloģiju institūts, kas ieņem 12. vietu. Reitingā var arī redzēt, ka 200 pasaules labākās universitātes atrodas 31 valstī. “Top 200” universitāšu visvairāk ir ASV – 51 un Lielbritānijā – 29. Vācijā tādu augstskolu ir 13, Nīderlandē – 11, Kanādā un Japānā – 10, bet Austrālijā – 
astoņas. Londona ir vienīgā pilsēta pasaulē, kurā atrodas piecas no pasaules simt labākajām universitātēm. Bostonā un Honkongā katrā ir pa trīs labākajām universitātēm, savukārt Ņujorkā, Parīzē, Tokijā, Melburnā un Pekinā atrodas divas no “Top 100” augstskolām.

Reitingā iekļautā Latvijas Universitāte (LU) kopā ar daudzām citām ieņem 701. līdz 800. vietu. Kaut arī vieta nav reitinga augšgalā, LU aprēķini liecina, ka tā atrodas starp pieciem procentiem pasaules labāko augstskolu. Taču jāpiebilst, ka krietni aug­stāk par LU ir ne tikai Tartu Universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte Igaunijā, Viļņas Universitāte Lietuvā, bet arī daudzas Krievijas augstskolas un pat Baltkrievijas Valsts universitāte. 701. līdz 800. vietu LU ieņem otro gadu pēc kārtas. Atzīmēšanas vērts ir arī tas, ka no kaimiņvalstīm reitingā iekļautas vairākas augstskolas, kamēr no Latvijas tikai viena.

“QS World University Rankings” kopā ar Šanhajas ARWU un “Times Higher Education” veidotajiem ir viens no pasaules trim ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem. Tas tiek veidots, vadoties pēc vairākiem indikatoriem: pasaules mēroga reputācijas, augstskolu mācībspēku un darba devēju aptauju rezultātiem, citējamības, pasniedzēju un studentu skaita attiecības, kā arī ārvalstu studentu un mācībspēku īpatsvara.

Uzziņa


Pasaules universitāšu reitinga “Top 10” un Baltijas augstskolas


1. Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (ASV)

2. Kembridžas Universitāte (Lielbritānija)

3. Londonas impēriskā koledža (Lielbritānija)

4. Hārvarda Universitāte (ASV)

5. Oksfordas Universitāte (Lielbritānija)

6. Londonas Universitātes koledža (Lielbritānija)

7. Stenfordas Universitāte (ASV)

8. Kalifornijas Tehnoloģiju institūts (ASV)

9. Prinstonas Universitāte (ASV)

10. Jeilas Universitāte (ASV)

379. Tartu Universitāte (Igaunija)

501. – 550. Tallinas Tehniskā universitāte (Igaunija)

551. – 600. Viļņas Universitāte (Lietuva)

701. + Kauņas Tehniskā universitāte, Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte, Vītauta Magnusa universitāte (visas Lietuva), Latvijas Universitāte (Latvija).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+