Mobilā versija
+13.6°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
24. augusts, 2015
Drukāt

Lukašenko apžēlo vairākus politieslodzītos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko apžēlojis vairākus ieslodzījumā turētos opozicionārus. Brīvībā jau iznācis opozīcijas politiķis, bijušais prezidenta amata kandidāts Nikolajs Statkevičs.

Viņš tika arestēts pēc protestiem, kas Minskā izraisījās prezidenta vēlēšanu dienā 2010. gada 19. decembrī. Statkevičs tika apsūdzēts masu nekārtību organizēšanā un notiesāts uz sešarpus gadiem cietumā. Lukašenoko apžēlojis arī baltkrievu anarhistus Igoru Oļiņeviču, Nikolaju Dedoku, Jevgēņiju Vasikoviču un Artjomu Prokopenko, kuriem bija piespriesti smagi cietumsodi. Dedoks un Oļiņevičs tika notiesāti par 2010. gada augustā notikušo uzbrukumu Krievijas vēstniecībai. No ieslodzījuma atbrīvots arī Jurijs Rubcovs – cienījama vecuma šoferis no Gomeļas, kurš sev uz krūtīm bija uztetovējis uzrakstu “Lukašenko, ej prom”. Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni un Eiropas Komisijas kaimiņattiecību politikas komisārs Johanness Hāns Baltkrievijā notikušo politieslodzīto atbrīvošanu nodēvēja par “ilgi gaidītu soli uz priekšu”. Politieslodzīto atbrīvošanu bija pieprasījusi ES un ASV, izvirzot to kā nosacījumu attiecību uzlabošanai un gaidāmo Baltkrievijas vēlēšanu atzīšanai. Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā notiks 11. oktobrī.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+