Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
24. augusts, 2015
Drukāt

Lukašenko apžēlo vairākus politieslodzītos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko apžēlojis vairākus ieslodzījumā turētos opozicionārus. Brīvībā jau iznācis opozīcijas politiķis, bijušais prezidenta amata kandidāts Nikolajs Statkevičs.

Viņš tika arestēts pēc protestiem, kas Minskā izraisījās prezidenta vēlēšanu dienā 2010. gada 19. decembrī. Statkevičs tika apsūdzēts masu nekārtību organizēšanā un notiesāts uz sešarpus gadiem cietumā. Lukašenoko apžēlojis arī baltkrievu anarhistus Igoru Oļiņeviču, Nikolaju Dedoku, Jevgēņiju Vasikoviču un Artjomu Prokopenko, kuriem bija piespriesti smagi cietumsodi. Dedoks un Oļiņevičs tika notiesāti par 2010. gada augustā notikušo uzbrukumu Krievijas vēstniecībai. No ieslodzījuma atbrīvots arī Jurijs Rubcovs – cienījama vecuma šoferis no Gomeļas, kurš sev uz krūtīm bija uztetovējis uzrakstu “Lukašenko, ej prom”. Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni un Eiropas Komisijas kaimiņattiecību politikas komisārs Johanness Hāns Baltkrievijā notikušo politieslodzīto atbrīvošanu nodēvēja par “ilgi gaidītu soli uz priekšu”. Politieslodzīto atbrīvošanu bija pieprasījusi ES un ASV, izvirzot to kā nosacījumu attiecību uzlabošanai un gaidāmo Baltkrievijas vēlēšanu atzīšanai. Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā notiks 11. oktobrī.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+