Latvijā
Politika

“LZP” kongresā turpināt vadīt partiju uztic Tavaram1


Edgars Tavars
Edgars Tavars
Foto: LETA/Ieva Leiniša

Ziņa papildināta pl.19.42.

Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētāja pienākumus turpinās pildīt Edgars Tavars, lēma partijas kongress.

Tavaru atbalstīja 294 partijas biedri, bet pret balsoja 39 delegāti. Otro kandidātu – Valdi Kalnozolu – atbalstīja 25 biedri, bet pret bija 308.

Tavars pateicās par partijas biedru uzticību.

Viņš solīja aktīvāk pieķerties partijas programmas izstrādei, lai nākamajā kongresā to jau apstiprinātu.

Tavars arī iepriekš vadīja LZP, un viņa kandidatūru uz nākamo termiņu bija izvirzījušas vairākas LZP nodaļas. Savukārt Kalnozols pats pieteica savu kandidatūru. Viņš savā uzrunā skaidroja, ka šādi rīkojies, jo pašlaik partijai neiet tā, kā vajadzētu. Viņš skaidroja, ka negrib būt “statists”, negrib noskatīties, ka vairums iedzīvotāju atbalsta zaļās vērtības, taču LZP ir zems reitings.

Tāpat LZP kongresā bija jāievēlē trīs partijas valdes locekļi, jo termiņš beidzās līdzšinējiem valdes locekļiem – Pēterim Dimantam, Jānim Lediņam un Raimondam Bergmanim. Visi valdes locekļi – Dimants, Lediņš un Bergmanis tika pārvēlēti uz nākamo termiņu. Dimants un Lediņš tika ievēlēti valdē jau pirmajā balsošanas kārtā. Kā aģentūru LETA informēja Tavars, trešais valdes loceklis – Raimonds Bergmanis tika ievēlēts ceturtajā vēlēšanu kārtā.

Vairākas vēlēšanu kārtas bija nepieciešamas, jo saskaņā ar LZP statūtiem lēmuma pieņemšanai bija nepieciešama vairāk nekā puse no klātesošo balsu. Darbam valdē tika virzīti, taču netika ievēlēti, vairāki partijas biedri – Anda Čakša, Andrejs Svilāns, Anitra Tooma, Ēriks Zaporožecs un Juris Fogelis.

Partijas biedri, izvirzot kandidātus valdes locekļa amatam, mudināja paplašināt valdes sastāvu. Tavars skaidroja, ka šādus statūtu grozījumus nevar pieņemt šajā kongresā, ņemot vērā statūtos noteikto, taču par šo ierosinājumu var diskutēt nākotnē.

LZP valdē darbojas arī Juris Vectirāns, bet viņa pilnvaru termiņš pašlaik vēl turpinās.

Precizējot no rīta sniegto informāciju, kongresa vadītāji informēja, ka pasākuma bija reģistrējušies 386 politiskā spēka pārstāvji.

LZP ir viena no Zaļo un zemnieku savienību veidojošām partijām.

Tavars šodien kongresā sacīja, ka ZZS sakāve 13.Saeimas vēlēšanās ir saistīta ar to, ka valdības vadīšanas laikā nebija redzams princips “saimnieki savā zemē”.

Tavars, uzrunājot LZP biedrus kongresā, pauda, ka iepriekš politiskais spēks turējās pie principa “saimnieki savā zemē”, taču laikā, kad ZZS vadīja valdību, tas pagaisa un nebija redzams. Tavars gan akcentēja, ka tas nenozīmē, ka ZZS atkāpās no šī principa, taču politikā esot svarīgi ne tikai tas, kā lietas notiekot īstenībā, bet arī tas, kā viss izskatās.

Pēc politiķa domām, politiskais spēks nodemonstrējis vājību, rūpējoties par koalīcijas stabilitāti. Tavars norādīja, ka obligātā iepirkuma komponentes (OIK) afēras piesegšanas dēļ “bija jāpatriec” toreizējais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (JV), kā arī jāpadzen toreizējais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (JV), kurš esot melojis skolotājiem.

Ja ZZS pārstāvji šādi rīkotos, tad “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija “būtu palikusi vēstures mēslainē”, kur šie politiskie spēki arī nonākšot pēc šīs Saeimas pilnvaru laika, jo tās nepildot vēlētājiem dotus solījumus, uzskata Tavars.

Politiķis piebilda, ka varētu izklausīties, ka viņš kritizē bijušo premjeru Māris Kučinski (ZZS), tomēr tā nav. Viņš kritizējot sevi par to, ka nemainījās minētās lietas.

Ja Zaļā partija ZZS sastāvā spēs atgūt uzticību sev kā saimniekiem savā zemē, tad ar partiju un Latviju viss būs kārtībā, akcentēja Tavars.

Partijas domes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka norādīja, ka ir uzstājies “gan uzvarētāju, gan zaudētāju kongresos”, tomēr mudināja runāt par nākotni, nevis kavēties atmiņā.

Viņš teica, ka šis ir “zaļo” laiks – cilvēki arvien vairāk rūpējas par savu un planētas likteni. Šis ir īstais, varbūt pat pēdējais brīdi, lai meklētu ceļu pie cilvēkiem, kas gatavi būt zaļi un atbalstīt LZP, akcentēja Līdaka.

Tikmēr Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs Armands Krauze arī sacīja, ka vēlēšanu rezultāti nebija patīkami, taču kļūdas ir jāņem vērā un jālabo.

Pašlaik starp būtiskākajām aktualitātēm ir Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas un reģionālā reforma.

Krauze pauda, ka EP vēlēšanās vajag mudināt piedalīties visus pilsoņus. Iepriekšējās EP vēlēšanās aktivitāte ir bijusi zema, un tika ievēlēti cilvēki, kuri nav lojāli Latvijai, norādīja politiķis.

Saistītie raksti

Tāpat ļoti svarīgs darbs, kas ZZS jāpaveic – panākt, lai reģionālā reforma tiktu īstenota iedzīvotāju interesēs, sacīja Krauze.

Viņš arī atgādināja, ka rotācijas kārtībā pēc Lieldienām mainīsies ZZS valdes priekšsēdētājs. Pašlaik šo amatu ieņem LZS pārstāvis Krauze, taču nākamajā termiņā to ieņems LZP politiķis.

LA.lv