Mobilā versija
+8.5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 23. aprīlis, 2017
31. maijs, 2016
Drukāt

Maijas Tabakas gleznu pasaule Daugavpilī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Maijas Tabakas gleznas fragments.

Piektdien, 3. jūnijā plkst. 12.30 Daugavpils pilsētas svētku ietvaros Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā atklās mākslinieces Maijas Tabakas glezniecības izstādi, LA.lv uzzināja muzejā.

Maija Tabaka (1939) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar diplomdarbu “Jauno mākslinieku grupas portrets”. Viņas tēlu teātris ir košs, ekspresīvs, stāstošs, tā drāmas nereti ir sirreālas. Vienlaikus daļa no viņas mākslas ir autobiogrāfiska, taču galvenokārt māksliniece ir palikusi uzticīga pazīstamu cilvēku psiholoģiskam portretējumam un pārdomātam, romantiskam, izvērstam stāstam. M. Tabakas darbos atspoguļotas neparastas sievietes, čigāni, pasaku tēli, ievērojamas un interesantas latviešu un pasaules personības, kā arī citi tēli.

Uzgleznot māksliniece var visu – gaismu, ēnu, sniegu, sauli, ūdeņus un mežus, greznus audumus, cēlus metālus, rasas lāses uzplaukušā ziedā un skaistus, interesantus cilvēkus, turklāt tā, ka ieraugi gleznā attēloto no pavisam jauna skatupunkta…

Izstādē Daugavpilī apkopoti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Jūrmalas pilsētas muzeja un Jēkabpils mākslas galerijas “Mans’s” krājuma.

Izstāde atvērta līdz 28. septembrim.

Pievienot komentāru

Jana Egle: Sāpīgo noraksti no sevis nostRakstīt prozu ir kā aicinājums ieraudzīt sāpīgos punktus, lai varam mēģināt harmonizēties visi, ir pārliecināta rakstniece Jana Egle
Draugiem Facebook Twitter Google+