Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Verners, Muntis
Otrdiena, 19. septembris, 2017
31. maijs, 2016
Drukāt

Maijas Tabakas gleznu pasaule Daugavpilī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Maijas Tabakas gleznas fragments.

Piektdien, 3. jūnijā plkst. 12.30 Daugavpils pilsētas svētku ietvaros Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā atklās mākslinieces Maijas Tabakas glezniecības izstādi, LA.lv uzzināja muzejā.

Maija Tabaka (1939) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar diplomdarbu “Jauno mākslinieku grupas portrets”. Viņas tēlu teātris ir košs, ekspresīvs, stāstošs, tā drāmas nereti ir sirreālas. Vienlaikus daļa no viņas mākslas ir autobiogrāfiska, taču galvenokārt māksliniece ir palikusi uzticīga pazīstamu cilvēku psiholoģiskam portretējumam un pārdomātam, romantiskam, izvērstam stāstam. M. Tabakas darbos atspoguļotas neparastas sievietes, čigāni, pasaku tēli, ievērojamas un interesantas latviešu un pasaules personības, kā arī citi tēli.

Uzgleznot māksliniece var visu – gaismu, ēnu, sniegu, sauli, ūdeņus un mežus, greznus audumus, cēlus metālus, rasas lāses uzplaukušā ziedā un skaistus, interesantus cilvēkus, turklāt tā, ka ieraugi gleznā attēloto no pavisam jauna skatupunkta…

Izstādē Daugavpilī apkopoti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Jūrmalas pilsētas muzeja un Jēkabpils mākslas galerijas “Mans’s” krājuma.

Izstāde atvērta līdz 28. septembrim.

Pievienot komentāru

Katru dienu pazūd kāds bērns. Saruna ar JRT aktieri Andri Keišu (3) Andrejs Zvjagincevs ieradīsies Rīgā ar Kannu festivāla žūrijas balvu ieguvušo filmu "Nemīlestība", kurā vienā no galvenajām lomām ir JRT aktieris Andris Keišs.
Draugiem Facebook Twitter Google+