Mobilā versija
+18.3°C
Marta, Dita, Dite
Ceturtdiena, 27. jūlijs, 2017
31. maijs, 2016
Drukāt

Maijas Tabakas gleznu pasaule Daugavpilī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Maijas Tabakas gleznas fragments.

Piektdien, 3. jūnijā plkst. 12.30 Daugavpils pilsētas svētku ietvaros Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā atklās mākslinieces Maijas Tabakas glezniecības izstādi, LA.lv uzzināja muzejā.

Maija Tabaka (1939) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar diplomdarbu “Jauno mākslinieku grupas portrets”. Viņas tēlu teātris ir košs, ekspresīvs, stāstošs, tā drāmas nereti ir sirreālas. Vienlaikus daļa no viņas mākslas ir autobiogrāfiska, taču galvenokārt māksliniece ir palikusi uzticīga pazīstamu cilvēku psiholoģiskam portretējumam un pārdomātam, romantiskam, izvērstam stāstam. M. Tabakas darbos atspoguļotas neparastas sievietes, čigāni, pasaku tēli, ievērojamas un interesantas latviešu un pasaules personības, kā arī citi tēli.

Uzgleznot māksliniece var visu – gaismu, ēnu, sniegu, sauli, ūdeņus un mežus, greznus audumus, cēlus metālus, rasas lāses uzplaukušā ziedā un skaistus, interesantus cilvēkus, turklāt tā, ka ieraugi gleznā attēloto no pavisam jauna skatupunkta…

Izstādē Daugavpilī apkopoti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Jūrmalas pilsētas muzeja un Jēkabpils mākslas galerijas “Mans’s” krājuma.

Izstāde atvērta līdz 28. septembrim.

Pievienot komentāru

"Pianistam jābūt izveicīgam un nekaunīgam". Saruna ar Reini ZariņuPiektdien, 28. jūlijā, Cēsu mākslas festivālā visnotaļ intriģējošs notikums – starptautiski pazīstamā, Londonā dzīvojošā latviešu pianista Reiņa Zariņa un mākslinieces Marilēnas Šiltkampas priekšnesums, kurā sasauksies Franka, Mesiāna, Ravela mūzika ar audeklu, krāsu un otām.
Draugiem Facebook Twitter Google+