×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Maksimu Bakijevu atbrīvo pret drošības naudu

Gāztā Kirgizstānas prezidenta Kurmanbeka Bakijeva dēls Maksims Bakijevs, kurš bija aizturēts Britānijā un kura izdošanu pieprasa ASV, ir atbrīvots pret drošības naudu, paziņoja Britānijas vēstniecība Kirgizstānā.

Pēc vēstniecības sniegtās informācijas, 34 gadus vecais Maksims Bakijevs atbrīvots līdz 7. decembrim. Viņam arī jādzīvo konkrētā adresē un ik nedēļu jāpiesakās policijā. “ASV valdības lūgums izdot Bakijevu tiks izskatīts stingri atbilstoši spēkā esošajai Apvienotās Karalistes tiesiskajai procedūrai,” teikts vēstniecības paziņojumā.

Bakijevs 12. oktobrī tika aizturēts Londonā. ASV paziņoja, ka pieprasījušas viņa izdošanu, lai tiesātu par krāpšanos ar vērtspapīriem. Viņa izdošanu pieprasa arī Kirgizstāna, taču tai nav līguma ar Britāniju par personu savstarpēju izdošanu.

Maksims Bakijevs, kamēr viņa tēvs bija Kirgizstānas prezidents, vadīja Attīstības, investīciju un inovāciju centrālo aģentūru. Pēc varas maiņas jaunā valsts vadība apsūdzēja viņu par Krievijas 2009. gadā Kirgizstānas valstij piešķirtā kredīta 300 miljonu dolāru (aptuveni 170 miljonu latu) apmērā izšķērdēšanu, kā arī vairākos citos noziegumos. Kad viņa tēvs Kurmanbeks Bakijevs opozīcijas protestos 2010. gada aprīlī tika gāzts no prezidenta amata, Maksims no valsts aizbēga un kādu laika uzturējās Latvijā. Viņa biznesa partneris ir Latvijas bankas “Baltic International Bank” vadītājs Valērijs Belokoņs.

2010. gada jūnijā Bakijevs aizbēga uz Britāniju, kur saņēma politisko patvērumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+