×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

Mākslas akadēmijas profesori un studenti aicina ieskatīties acīs Brīvībai (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA), Valsts kancelejas un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbībā par godu Latvijas proklamēšanas dienai un Brīvības pieminekļa 80. gadadienai šodien pie Ministru kabineta atklāja mākslas projekta “Ieskaties acīs Brīvībai” darbu – lielformāta fotogrāfiju – izstādi, LA.lv uzzināja LMA.

Šogad aprit 80 gadu kopš Brīvības pieminekļa atklāšanas, un, godinot šo īpašo notikumu, Mākslas akadēmijas studenti, mācībspēki un Valsts kanceleja īsteno projektu “Ieskaties acīs Brīvībai”.

Iecere radīt pašbildes ar Latvijas valstiskuma, tautas vienotības, neatkarības, brīvības un nacionālās mākslas simbolu, kļuvusi par plašāku projektu, kurā mākslinieki šķietami rotaļīgā formā iemūžina to, ar ko lepojas, – brīvību, savu piederību Latvijai, tās kultūrai un mākslai. Idejas autori ir Mākslas akadēmijas profesori Aigars Bikše, Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš, kopā ar viņiem projektā strādāja Vizuālās komunikācijas apakšnozares studentes Rūta Freimane un Lidija Zaneripa.

Pašbildes tapušas 40 metru augstumā. Lai arī tik lielā augstumā ir vējains, tas netraucēja radīt izstādē apskatāmos darbus, kā arī Aleksejam Naumovam un Aigaram Bikšem radīt jaunas skices. Mākslinieki uzsver, ka pirmo reizi Latvijas fotomākslas vēsturē Brīvības piemineklis fotografēts šādā rakursā.

Projektu “Ieskaties Brīvībai acīs!” Latvijas Mākslas akadēmija un Valsts kanceleja organizē sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu. Labākajiem jaunajiem māksliniekiem, kas konkursa kārtībā atlasīti dalībai šajā projektā, fonds sniegs materiālo atbalstu, tādējādi nodrošinot iespēju iegādāties gleznošanas materiālus un darba piederumus viņu turpmākajām studiju un radošajām gaitām, pastāstīja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Izstāde pie Ministru kabineta apskatāma līdz 18. novembrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. uz Ginesa rekordiem cerē ?

  2. Sakiet, ko gribat, bet man tā bilde ar vienu pašu Mildu patīk vislabāk. Bet katrs jau mēs sevi – visvispašīgāko varam kaut kur iekonstruēt un teikt – vot, tā ir augstā mākslā! 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+