×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. augusts, 2016
Drukāt

Mākslas muzejs “Rīgas birža” svinēs 5 gadu jubileju

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Divas dienas – 20. un 21.augustā Mākslas muzejs RĪGAS”Rīgas Birža” svinēs piecu gadu jubileju un aicinās apmeklētājus baudīt īpaši izveidoto Ziemas dārzu.

“Mākslas muzejs “Rīgas Birža” savā piektajā dzimšanas dienā sadarbībā ar arhitekti Liesmu Markovu, Latvijas Universitātes Botānisko dārzu un “Grand Thornton Baltic” rīdziniekiem dāvina Leona Baksta 1905.gadā veidotā Ziemas dārza rekonstrukcijas variāciju. Ziemas dārza stāsts ir saistīts ar Parīzes krievu baleta sezonu rīkotāja Sergeja Djagiļeva ieceri pamestajā Sanktpēterburgas Taurijas pilī sarīkot grandiozu portretu izstādi. Tolaik Djagiļevu, vēl pirms apsēstības ar baletu, bija pārņēmusi doma, ka viņš varētu kļūt par izcilu mākslas kuratoru. Lai izstādei būtu cēlāks un teatrālāks “ienāciens”, viņš uzaicināja Leonu Bakstu Taurijas pils improvizētajā ātrijā izveidot Ziemas dārzu. Izmantojot senās fotogrāfijas, Ziemas dārzs uz divām dienām tiek atjaunots. Saglabāta tiek ideja, bet izpildījums ir cits – atbilstošs “Rīgas Biržas” telpām. Mūsu mērķis ir demonstrēt milzīgo atšķirību, kas mūs šķir no izpratnes par izstāžu telpas iekārtojumu 20. gadsimta sākumā – salīdzinājumā ar šodienu. Ziemas dārza rekonstrukcija ir daļa no projekta “Leons Baksts un viņa laiks. Glezniecība, zīmējumi, fotogrāfijas”. Izstādi ar šādu nosaukumu pašlaik var apskatīt mūsu izstāžu zālēs,” stāsta muzeja vadītāja Daiga Upeniece

Mākslas muzejs “Rīgas Birža” skatītājiem tika atvērts 2011. gada 20.-21.augustā. Šodien tā apmeklētāju skaits jau pamazām tuvojas miljonam – tie ir vairāk nekā 750 tūkstoši. Pretēji statistikai par jaunatvērtiem muzejiem, kur veiksmīgākais ir pirmais gads, MMRB apmeklējums ar katru gadu palielinās. Augstākais tas bijis 2015. gadā – 155 819 interesentu.

Tuvākajā laikā muzejā plānota Baltijā pirmā Senās Ķīnas mākslas izstāde (no Rietumu Džou dinastijas 1046. g. pirms m.ē. – 771. g. pirms m.ē. līdz Min dinastijai 1368-1644 mūsu ērā). 2017.gada sākumā Mākslas muzejs iepriecinās apmeklētājus ar Spānijas izcilākā muzeja Prado kolekciju. Savukārt 2018. gadā, par godu Latvijas simtgadei, muzejā būs skatāma apjomīga Eiropas jūgendstila izstāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+