×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. decembris, 2015
Drukāt

Materiālos par pirmslaulību apmācībām iztirzā arī ģimenes dzīves ciklu (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Labklājības ministrijas (LM) un Tieslietu ministrijas (TM) pasūtītajā izziņas materiālā pirmslaulību mācību programmas dalībniekiem tiek iztirzāts arī ģimenes dzīves cikls, ko iedalot astoņās stadijās.

Materiālos māca, ka ģimenes dzīve aptver cilvēka dzīves periodu nereti no jaunības līdz nāvei. Atkarībā no notikumiem un uzdevumiem ģimenes dzīvi iedala astoņos periodos jeb stadijās. Pārejot no vienas stadijas otrā, ir krīze, kad jāpielāgojas jauniem nosacījumiem, jo vecie vairs nav spēkā.

Tiek skaidrots, ka krīzi attiecībās pavada apjukums, spriedze, konfliktu pieaugums, var būt veselības problēmas. Krīzei atrisinoties, laulātie ir guvuši jaunu pieredzi, kļuvuši spēcīgāki, nobriedušāki, pašsajūta un attiecības uzlabojas.

Tāpat tiek skaidrots par “rozā briļļu” periodu, kas varot ilgt apmēram no deviņiem mēnešiem līdz diviem trim gadiem. Drošāk ir precēties iemīlēšanās perioda beigās, ne sākumā, ieteikts materiālos.

Šajā sadaļā par ģimeni uzmanība tiek pievērsta arī attiecībām starp bērnu izvēlētajiem partneriem. Tiek uzsvērts, ka vecākiem jārespektē, ka bērniem ir pašiem sava, atsevišķa ģimene un ka viņi lēmumus pieņem paši, un tādus, kā paši vēlas.

Jau vēstīts, ka LM un TM pasūtītajā izziņas materiālā pirmslaulību mācību programmas dalībniekiem arī norāda uz dzimumu bioloģiskajām un psihes īpatnībām, mīlēšanās biežumu un seksuālo dzīvi kopumā. Materiāls izmaksājis vairāk nekā 4500 eiro un sagatavots uz 109 lapām.

Materiālu sagatavojis Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs ar vairākiem ekspertiem priekšgalā.

Pēc radušās ažiotāžas publiskajā telpā par izziņas materiālu pirmslaulību mācību programmas dalībniekiem, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL/TB-LNNK) uzsver, ka pirmslaulību apmācība nav vēl uzsākta.

Ministrs sociālajā tīklā “Twitter” paudis, ka darba grupa vērtēs esošos materiālus, bet neviens materiāls vēl nav apstiprināts. Vienlaikus ministrs raksta, ka “Sacelts tracis par 2014.gadā izdotu brošūru”, un vaicā “Kam tas ir izdevīgi?”.

Pirmslaulību mācības paredzētas pāriem, kuri reģistrējušies laulību noslēgšanai dzimtsarakstu nodaļās. Kā skaidro LM un TM, programmas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību ģimenei kā pamatvērtībai un veicināt atbalstu uzskatam, ka ģimenei jābūt balstītai laulībā. Mācību programmas ideja ir sniegt topošajām ģimenēm zināšanas un veidot izpratni par laulības tiesiskajiem, psiholoģiskajiem, ētiskajiem un sadzīves aspektiem. Apmācību programmā topošie laulātie pāri iegūs zināšanas un izpratni par laulības dzīves būtiskiem jautājumiem, kā arī saņems praktiskus padomus dažādām laulības dzīves situācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. .................... Atbildēt

    hi hi hi šarikovi nezin, kas ir ģimene… kā vadoņi ļeņins staļins………..

  2. Nav kur naudu likt it kā tas kaut ko mainītu…

  3. Vārds “eksperts” izraisa riebumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+