Mobilā versija
Brīdinājums +7.8°C
Elīna, Drosma, Drosmis
Ceturtdiena, 19. oktobris, 2017
12. janvāris, 2017
Drukāt

Valdis Krastiņš: Mazas tautas gudrība ir nepieļaut kļūdīties varai (6)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Valdis Krastiņš, bijušais vēstnieks

“Mākonim, kurš teju, teju nogulsies pāri Savienotajām Valstīm, es neredzu sudraba maliņu.” Šos vārdus nupat teicis visā pasaulē pazīstamais amerikānis Džozefs Stiglics – ekonomists, domātājs, Nobela prēmijas laureāts. Atliek viņam piekrist, domāju, ka kļūdās tie, kuri Trampa prezidentūru sveic kā Latvijai labvēlīgu norisi. Bet lai nu Amerika tiek pati ar sevi galā. Mēs esam Eiropā.

Eiropas Savienība saņēmusi no Lielbritānijas pamatīgu spērienu. Briselē neviens – atkārtoju, neviens! – īsti nezina, ko darīt tālāk. Fiktīvā likumdevēja ES Parlamenta priekšsēdētājs Šulcs atstāj savu amatu; Eiropas Komisijas prezidentam Junkeram vispār nav ideju, un ārlietu virzītāja Mogerīni ieslīgusi politkorektā pļāpāšanā.

Tā sauktā Višegradas valstu grupa ar Ungārijas Orbānu priekšgalā veido priekšstatu par ES kā kaut ko naidīgu nacionālajām interesēm. Piedevām Francija gatavojas vēlēšanām, kas var izmainīt šīs valsts pamatnostājas – līdz šim proeiropeiskas. Kāda šajā nenoteiktībā ir mūsu vieta, Latvijas intereses?

Līdz šim esam klusējuši, droši vien nogaidot notikumu tālāko attīstību. Tomēr ilgi vairs gaidīt nevar. Jā, esam maza valsts, tomēr varam gūt sabiedrotos, veidot savu, nacionālajām interesēm atbilstošu politiku.

Patīk tas vai ne, bet ES saglabāšana, pārveidošana un piemērošana jaunajiem apstākļiem ir Latvijas vissvarīgākā interese. Te vairs nav runas par liberālismu vai antiliberālismu un citiem ideoloģiskiem smalkumiem – mums jācīnās par mūsu neatkarības saglābšanu. “Vadošu” norādījumu kādu laiku vairs nebūs ne no Briseles, ne no Vašingtonas. Atliek tiem, kuri to vēlas, rīkoties, lai tādi nenāktu no Maskavas.

Šajos, manuprāt, jau reāli esošajos karalaika apstākļos svarīga ir katra pilsoņa nostāja un rīcība. Nupat Ministru prezidents Kučinskis izteicies, ka mazas tautas gudrība ir nepieļaut kļūdīties varai. Ieklausīsimies! Un rīkosimies.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Hihi! 🙂 Beidzot varēsiet visi legāli beigt melot.

  2. Vairākums jau ir aizmirsis, kā vēl Bleira Lielbritānija cīnījās par ES modernizāciju. Tad lielākie Bleira oponenti bija Francija, kura negribēja
    zaudēt milzīgos maksājumus zemniekiem no ES. Latvijai tad pieslējās Francijai. Tā ES palika stagnējoša un bezperspektīva apvienība. Tad Blērs “izmeta ” pēdējo argumentu: Indijā gadā tiek aizstāvēts 2 reizes vairāk doktora disertāciju nekā visā Eiropā kopā. Gudrie briti (ne politiķi!) nolēma iet uz priekšu un pameta “vakarējos “. Pareizi izdarīja.

  3. Baltijas Valstis , Polija , Rumanija , Bulgarija , Cehija ir panakusas ,ka NATO beidzot ir pamodies . Pat ASV kongresa regulari runa par Baltijas valstim un Poliju . Rumanija un Polija pat uzbuveja un vel buve pretrakesu sistemas .

  4. Krastiņa kungs savukārt ir iegrimis trauksmainā pļāpāšanā, dažos teikumos iezīmējot Eiropas savienības vadības vājumu, bet to nesniedzot konkrētus ieteikumus. Jā, kā mazai valstij Latvijai ir izdevīgas spēcīgas starptautiskas institūcijas, tai skaitā ANO, ES un NATO. Bet Latvijas iespējas tās kaut kā ietekmēt šķiet visai nelielas. Droši vien, Eiropas savienība būtu jāreformē, jo daudz kas, ko tā dara vai šķiet darām izraisa riebumu tik daudzos cilvēkos. Racionāli būtu iet federealizācijas ceļu, mēģinot izveidot faktiski vienotu Eiropas valsti, bet pret to iestāsies visu valstu nacionālās elites, jo cīnīsies pret savas ietekmes mazināšanos. Tagad ir muļķīgi pārmest Junkeram, ka viņam nav ideju, jo viņš jau ES neko nepārstāv, kā vien dažus tūkstošus eirobirokrātu. Tik un tā savienības nākotni pa lielam noteiks Vācija un Francija.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (22)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Valsts pārvaldē grēkojušie nonāk “Latvijas gāzē”!

Bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, kurai šo amatu nācās pamest, jo viņai netika pagarināta pielaide valsts noslēpumam, visticamāk, kļūs par “Latvijas gāzes” topošā meitasuzņēmuma “Gaso” valdes priekšsēdētāju, vēstīja Latvijas Televīzija.

“Latvijas gāzes” padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis stāstīja, ka uz šo amatu esot vairāki kandidāti, bet reālākā esot tieši Pētersone-Godmane. Uzņēmumā “Latvijas gāze” (“LG”) darbu raduši vairāki bijušie politiķi un valsts pārvaldes darbinieki – bijušais premjers Aigars Kalvītis, viņa bijušais padomnieks drošības jautājumos Raimonds Lazdiņš, bijušais ministrs Vinets Veldre, bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume, bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, Tieslietu ministrijas juristes, kuras gatavoja dokumentus par gāzes tirgus atvēršanu Latvijā, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā kādreiz strādājušais Jānis Eisaks, kurš iepriekš iestādē atbildēja par gāzes jautājumiem.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (17)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+