×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Mazirbē nedēļas nogalē notiks tradicionālie Līvu svētki

Foto-LETAFoto-LETA

Mazirbē nedēļas nogalē notiks lielākais un nozīmīgākais lībiešu kultūras dzīves notikums – Līvu svētki, kuros ikvienam būs iespēja piedzīvot lībiešu kultūru.

Mazirbe šajā dienā kļūs par vietu, kur satiekas lībieši, lībiešu pēcteči un lībiešu kultūras pārstāvji no visas Latvijas, kā arī viesi no ārzemēm. Šogad uz tiem dosies arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende. Šā gada svētku galvenais motīvs ir katru iedvesmot par lībiešu kultūru, aizdomāties par savu nozīmīgumu lībiešu tautas nākotnes veidošanā un kultūras attīstībā.

Līvu svētkos būs gan izglītojošā, gan izklaidējošā programmas daļa. Katram interesentam būs iespēja lībiešu kultūru iepazīt sev saistošā veidā, piedaloties izglītojošās nodarbībās, klausoties lībiešu melodijas kora un lībiešu mūzikas ansambļu izpildījumā, aktīvi līdzdarbojoties vai kopīgi vienojoties dziesmās un līvu dančos.

Līvu svētku diena sāksies ar svētku dievkalpojumu Mazirbes baznīcā. Savukārt svētku atklāšanas ceremonija norisināsies plkst.12 pie Līvu tautas nama. No plkst.13.30 Līvu tautas nama zālē notiks radošās nodarbības “Izzini lībisko”. Radošo nodarbību laikā ikvienam būs iespējams mācīties lībiešu melodijas kora “Lōja” vadībā, piedalīties mākslinieka Elmāra Gaigalnieka smilšu mākslas meistarklasē un uzzināt par lībisko smiltīs. Tiks izklāstīts arī Līvu tautas nama pastāvēšanas stāsts Līvu Savienības Mazirbes grupas vadībā. Būs iespēja iepazīt un aplūkot lībiešu arheoloģiskos tautas tērpus, ielūkoties lībiešu ēdienu pasaulē un apgūt lībiešu valodu valodas radošajā nodarbībā. Meistarklases norisināsies līdz plkst. 7.

Svētku vakara daļa sāksies plkst.17 uz lielās skatuves pie Līvu tautas nama. Uzstājoties korim un grupām, kuri pamazām ievedīs lielajā Līvu nakts mistērijā. Vakara turpinājumā plkst.19 varēs izdzīvot Daces Micānes-Zālītes, Jāņa Purviņa un Dāvja Stalta radītās folkoperas “Zalkša līgava” stāstu tautas deju ansambļa “Līgo” izpildījumā. Bet svētku balles daļu atklās leģendārie mūzikas izpildītāji Ieva Akurātere un Juris Kulakovs ar grupu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+